بررسی سام جدی: سیبری ضرب وشتم

Home » بررسی سام جدی: سیبری ضرب وشتم

منجمد دائمی سیبری در حال ذوب شدن است. با ذوب شدن، اکسید نیتروژن وارد جو می شود. این گاز به اثر گلخانه ای کمک می کند و زمین را گرم می کند. همچنین به عنوان تقویت کننده نیترو برای مسابقات خیابانی دیوانه کننده استفاده می شود. بنابراین وقتی زمین بالاخره آتش گرفت، حداقل می‌توانیم خیلی سریع پیش برویم. به اندازه کافی عجیب، فرنچایز Serious Sam به همین روش کار می کند. پس از آب کردن این تیرانداز بسیار قدیمی، زیر یقه از تمام اکشن ها داغ می شویم و می توانیم به سرعت حرکت کنیم. مشکل بازی‌های جدید این فرنچایز این است که در زمان عرضه کاملاً ذوب نمی‌شوند. Siberian Mayhem یک نسخه بسط مستقل برای Serious Sam 4 است و علیرغم داشتن طراحی سطح بهتر، با عملکرد وحشتناکی دست و پنجه نرم می کند و فاقد تغییراتی است که ممکن است آن را فراتر از یک تیرانداز اول شخص شایسته ارتقا دهد.

Siberian Mayhem یک «میدکوئل» برای Serious Sam 4 است. در طول رویدادهای بازی اصلی اتفاق می‌افتد، اگرچه نحوه پیوند این دو بازی با هم چندان مهم نیست. آنچه ما می دانیم این است که سام به دنبال ژنرال برند است، یک انسان خائن که دارای یادگاری مقدس است و باید به هر قیمتی جلوی او گرفته شود. بقیه تیم سام در این گسترش حضور ندارند. در عوض شما به عنوان سام با یک گروه کوچک حزبی ملاقات خواهید کرد. برخی برای مدت کوتاهی با هم همراهی می‌کنند و کمک می‌کنند، اما سام عمدتاً به تنهایی با انبوهی از مکان‌های مختلف در روسیه مبارزه می‌کند. جناس های بدنام او باز می گردند، اگرچه خوشبختانه تعداد آنها کاهش یافته است که کارایی آنها را افزایش می دهد. در اینجا داستان زیادی برای نگرانی وجود ندارد و این در مورد فرنچایز صادق است.

مناظر سیبری جالب تر از SS4 هستند زیرا تنوع بیشتری دارد. این تنوع یادآور برخی از تیراندازان قدیمی است که دارای سطوح موضوعی بودند. با شروع از خط ساحلی، سام در سراسر تاندرای یخ زده، بین سنگرهای نفتی، مزارع با آسیاب‌های بادی، از میان انبارها، داخل پناهگاه‌ها، اطراف باتلاق‌ها و در امتداد ریل قطار سفر خواهد کرد. حتی یک دهکده خالی از سکنه برای کاوش، برای تغییر لحن وجود دارد. سطوح به دلیل ساختارهای منحصربه‌فرد و جزئیات بیشتر، کمی بهتر از آن‌ها در SS4 به نظر می‌رسند، اگرچه بازی هنوز بسیار کمتر از سایر شوترهای مدرن است.

سطوح فقط از نظر بصری بهتر نیستند. آنها بهتر جریان می یابند مانند Painkiller، فضاهای جنگی تنگ و هوشمندانه ای وجود دارد که سم را به طور موقت به دام می اندازد. اینها نیاز به ناوبری دقیق دارند در حالی که دشمنان از همه جا تخم ریزی می کنند. با وجود موانع و لوله های انفجاری، حرکت در مسیر اشتباه یا استفاده از سلاح اشتباه منجر به مرگ می شود. برخی از فضاهای تنگ دارای پدهای پرش هستند، ala Doom Eternal، اما این عرصه های بازی در جای خود نیستند. هنگام پیشرفت در سطوح، هر دشمنی از راه دور به جهان منتقل نمی شود. تعدادی ممکن است از پنجره بیرون بیایند یا از لوله بیرون بیایند. این شرایط نادر مانند یک تغییر ناچیز به نظر می رسد، اما محیط را به عمل متصل می کند. هیچ ورود به فرنچایز را نمی‌توان بدون زمین‌های باز گسترده و تپه‌های متحرک جدی گرفت. بازی دارای تعداد زیادی از کسانی است که در نیمه عقب هستند، مانند تپه ای بزرگ که گروهی از سربازان کامیکازه بی سر به سمت آن هجوم می آورند. این زمین‌های باز فشار متفاوتی را بر بازیکن وارد می‌کنند، که نیاز به استفاده مؤثر از سلاح‌ها قبل از نزدیک شدن گروه ترکان دارد.

سام جدی: ضرب وشتم سیبری

پنج سطح در گسترش وجود دارد، اما آنها بسیار بزرگ هستند، بنابراین زمانی که به طور آزمایشی به دنبال اسرار هستید، تکمیل آنها 5-6 ساعت طول می کشد. این بار اسرار جالب تر و راحت تر پیدا می شوند. بسیاری از آیتم های پنهان دشمنان را ایجاد می کنند تا یک برخورد کوچک جدید ایجاد کنند. یک منطقه مخفی خانه ای روی پاها دارد که موشک شلیک می کند. چند نفر دیگر سم را به یک سطح یکپارچهسازی با سیستمعامل می برند. نبردی که پس از یافتن یک راز رخ می دهد، ممکن است پاداش را نفی کند (یعنی تخلیه زره یا سلامتی)، اما خود عمل به دلیل شگفتی ها ارزش جستجو را دارد. مأموریت‌های جانبی نیز بازمی‌گردند، معمولاً یک ابزار (در ادامه در مورد آنها بیشتر خواهد شد) یا یک ارتقاء کاراکتر ارائه می‌کنند، و این کارها حتی بدون جایزه نیز ارزش انجام دادن دارند، زیرا عملکرد قابل توجهی دارند.

وسایل نقلیه در سطوح مختلفی نقش کلیدی دارند. در طول یک ماموریت، سم می‌تواند سوار بر ماشین برفی شود تا فضای بزرگی را کاوش کند و به‌صورت اختیاری وارد پاسگاه‌های کوچک شود—این‌ها حاوی یک پازل لوله جدید هستند که به بازیکن با کارت‌های کلیدی پاداش می‌دهد تا نقطه ارتقای شخصیت دیگری را باز کند. این ساختار باز به خوبی کار می کند و بسیار شبیه به ماموریت معادل در 4، با موتور سیکلت است. سایر سطوح دارای تراکتور یا ATV برای رانندگی هستند، اگرچه استفاده از آنها اختیاری است. همچنین چند بخش وجود دارد که سام یک وسیله نقلیه با قدرت تهاجمی بالا را هدایت می کند. یکی از این وسایل نقلیه یک لباس مکانیکی بزرگ با حمله غوغا اره برقی است. دیگری یک وسیله نقلیه ردیابی شده (یا هاموی) است که بهترین استفاده را از جناس های سام می کند. هر دو بخش خودروی اختصاصی کمی سرگرم‌کننده‌تر از مشابه در بازی پایه هستند و احتمالاً می‌توانستند طولانی‌تر شوند.

در حالی که سطوح بهتر هستند، تغییرات فقط در طرح کلان چیزها کوچک هستند. این سریال با تنظیمات بی مزه و امروزی در حال فروپاشی است. با غیبت دوباره اهرام، محیط ها برای اقدامات شدید و تهدیدهای بیگانه خسته کننده هستند. با توجه به اینکه پورتال ها و سفر در زمان بخشی از این مجموعه هستند، سام استون احتمالا باید در محیط های عجیب و غریب تر و/یا مکان های تاریخی مبارزه کند.

سام جدی: ضرب وشتم سیبری

اما با وجود طراحی سطح زمین، تیراندازی سنگی محکم است. بازگشت به این سری و یافتن سلاح های دقیق پیکسلی بسیار شاداب است. برخی تغییرات فهرستی در زرادخانه SS4 وجود دارد، اما تغییرات مرتبی هستند. اسلحه جدید AK جایگزین تفنگ تهاجمی می شود، عملکرد تقریباً مشابهی دارد اما برای شلیک بهتر است و برای بیشتر بازی مفید است. تفنگ Devastator و Sniper به نفع یک کمان پولادی جدید حذف شده اند، که مانند ترکیبی از هر دو عمل می کند، آسیب زیادی وارد می کند و در برد طولانی با دامنه کار می کند. و در نهایت اسلحه لیزری با یک Raygun جدید جایگزین شده است که یک پرتو حرارتی به سمت دشمنان شلیک می کند تا زمانی که آنها منفجر شوند (با شکوه!). استفاده از سلاح های جدید در حالت دوگانه (از طریق ارتقاء شخصیت) سرگرم کننده است و مهمات کافی برای استفاده از آنها برای مدتی قبل از تعویض وجود دارد. با فهرست اسلحه‌های کوچک‌تر، همپوشانی کمی در عملکرد وجود دارد، که باعث می‌شود عمل ساده‌تر انجام شود.

گجت‌ها تقویت‌کننده‌های مفیدی برای یک بار مصرف هستند و دو گجت جدید به خوبی با هم سازگاری دارند. یکی از ابزارهای جدید یک حمله توپخانه ای است که در آن میدان های باز بزرگ عالی عمل می کند و تقریباً همه چیز را می کشد. تنها نقطه ضعف اینجا این است که بیگانگان در پشت دود می میرند و مرگ وحشتناک خود را پنهان می کنند. گجت جدید دیگر یک هاوربرد است که به سم اجازه می‌دهد با سرعت فوق‌العاده روی آن بپرد و بچرخد. همچنین دارای یک سلاح نصب شده است که مانند تفنگ لیزری که از کوله پشتی سام خارج شده است عمل می کند. ابزارهای دیگر بهینه سازی شده اند، اما همه شما را از دردسر خلاص می کنند.

سام جدی: ضرب وشتم سیبری

دشمنان نسبت به بازی های قبلی تغییر چندانی نکرده اند. چند مورد جدید اضافه شده است، مانند یک قورباغه یک پا که از این طرف به آن طرف می پرد. یکی دیگر از حریفان جدید کمتر یک دشمن و بیشتر یک ساختار دفاعی است: یک توپ برجی که از آن میدان های باز بزرگ محافظت می کند. این ساختمان ثابت باعث درد می شود و نقطه ضعفی برای هدف قرار دادن دارد، اما با انبوهی که از هر طرف شارژ می شوند، این می تواند مشکل باشد. اکثر دشمنانی که با آنها روبرو می شوید مدتی است که در این فرنچایز حضور داشته اند، اما این برای بازی هایی که از قبل تنوع زیادی از دشمنان دارد، اشکالی ندارد.

اما مانند Serious Sam 4، Siberian Mayhem به طرز وحشتناکی اجرا می شود و مشکلات فنی زیادی دارد. همان مشکلات استریم بافت بازگشته است، و در حین چرخش دوربین در حین صحنه های برش، شخصیت ها را به حباب های بی خاصیت تبدیل می کند. دشمنان هنوز در محیط گیر می کنند، اگرچه شاید کمتر از قبل. اما آزاردهنده ترین چیز این است که عملکرد بازی وحشتناک و بدتر از همیشه است. تعداد دشمنان روی صفحه نیز نشانگر عملکرد نیست. نگاه کردن به جهات خاص، حتی زمانی که زیاد اتفاق نمی افتد، فریم ریت را تکه تکه می کند. مسئله دائمی دیگر لکنت است که به طور تصادفی اتفاق می افتد، اما اغلب در جلسات طولانی تر، و این لکنت های وحشتناک در بازی پایه رایج نبود.

هیچ بازی چند نفره رقابتی در این بسط وجود ندارد و حالت آنلاین مشارکتی به خوبی در SS4 کار می کند. به این معنی که سرگرم کننده و کاربردی است، با ویژگی های اساسی مانند لیست سرور و گزینه های گیم پلی. اما هنگام پیوستن به 1-3 بازیکن دیگر مشکلاتی وجود دارد، از اشکالات انیمیشن/مدل تا تاخیر عمومی شبکه. به دلیل زمان بارگذاری طولانی (حتی در یک SSD) پیوستن به یک سرور می تواند به معنای وارد شدن به یک سطح یک مایل عقب تر از سایرین باشد. تلاش برای جاخالی دادن موشک با یک پینگ متوسط ​​سخت است زیرا به نظر نمی رسد موشک ها با آنچه روی صفحه نمایش است هماهنگی داشته باشند. حتی دشمنان نیز ممکن است فقط بازیکن میزبان را هدف قرار دهند، که زمانی که در وسط یک گروه گروهی ایستاده‌اید بسیار عجیب است. اگر با حالت تعاونی در SS4 لذت بردید، همان انتظار را داشته باشید، اما مطمئناً جایی برای بهبود وجود دارد.

سام جدی: ضرب وشتم سیبری

Siberian Mayhem می‌توانست یک توسعه مستقل خوب برای مجموعه تیراندازی قدیمی باشد، اما از جنبه‌های فنی بالا می‌رود. طراحی سطح کمی بهتر از Serious Sam 4 دارد و فهرست اسلحه کارآمد است. بیشتر بخش‌ها و اسرار خودرو نیز به خوبی انجام شده است. سطوح بزرگ و جالب‌تر هستند، حتی اگر مبارزه دیوانه‌وار هنوز هم سزاوار طراحی عجیب‌تر جهانی باشد. اما بازی در مورد چیزی که خیلی ضعیف اجرا می شود، به خوبی به نظر نمی رسد. بنابراین توصیه این بسط شش ساعته دشوار است، مگر اینکه آنقدر سریال را دوست داشته باشید که مهم نباشد چه زمانی سرد سرو می شود.

ارائه

60

طراحی سطح بهتر از SS4، با محیط های متنوع تر و ساختار بهتر است. اما این هنوز یک بازی خوب نیست، با شخصیت‌های زشت، محیط‌های بی‌نظیر و مشکلات استریم بافت.

گیم پلی

80

مبارزه تمیزتر و کارآمدتر است، هم با زمین های باز بزرگ و هم فضاهای تنگ تر که بازیکنان را به روش های مختلف آزمایش می کند. اما تغییرات جزئی هستند و این هنوز هم همان تجربه Serious Sam 4 است.

تک نفره

60

جناس های سام خوشبختانه کمرنگ شده است، اما داستان نازک است. برخی از شخصیت های جدید ظاهر می شوند، اما آنها کمی به تجربه اضافه می کنند. در مدت 5-6 ساعت، انبساط ارزش معقولی را ارائه می دهد.

چند نفره

65

اکشن مشارکتی به خوبی بازی پایه کار می کند، بنابراین حداقل کارایی دارد و به طور کلی لذت بخش است. مسائل فنی می تواند به صورت آنلاین تشدید شود و عملکرد شبکه می تواند بهتر باشد.

کارایی

(نمایش مشخصات کامپیوتر)

CPU: AMD Ryzen 5 3600
GPU: XFX RX 480 GTR مشکی 8 گیگابایت
رم: 16 گیگابایت DDR4
شما: ویندوز 10 پرو 64 بیتی

مشخصات کامپیوتر

50

عملکرد به طور کلی وحشتناک است، با لکنت های وحشتناک و تصادفی. دشمنان ممکن است کمی کمتر از قبل گیر کنند، اما این هنوز هم خیلی زیاد است.

به طور کلی


67


Siberian Mayhem در چندین بخش Serious Sam 4 را بهبود می بخشد، به جز مواردی که بیشترین اهمیت را داشت: عملکرد. نرخ فریم ضعیف و مشکلات فنی این برنامه زمانی شرم آور است که طراحی سطح بهتر و رازهای سرگرم کننده داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme