بررسی نسخه جلوه ای افسانه ای Mass Effect قسمت 1: جلوه گسترده

Home » بررسی نسخه جلوه ای افسانه ای Mass Effect قسمت 1: جلوه گسترده

تعجبی ندارد که 4A Remaster از اولین Mass Effect EA یک تفاوت شب و روز با نسخه اصلی 2007 دارد. با یک نگاه به مقایسه همزمان ، بیشتر آنچه را که باید در مورد این ارتقا بدانید به شما می گوید: بافت ها ، مدل های شخصیت و جلوه ها مقاوم سازی شده اند و همه کارها با سرعت 60 فریم در ثانیه یا بیشتر اجرا می شوند ، اگرچه انیمیشن ها سن آنها را نشان می دهند مکانها ، به خصوص در صورت انسان. اما برای فهمیدن اینکه این بازی مشهور اما مشهور نابرابر در سال 2021 چگونه بازی می کند ، و با ترفندهای گیم پلی نسخه Legendary Edition ، 30 ساعت را در یک بازی کامل گذراندم. بازدید مجدد از RPG که از سال 2008 بازی نکرده بودم ، به عنوان یک تازه کننده فوق العاده در یکی از بهترین بازی های علمی-تخیلی اصلی بازی و همچنین یادآوری ضعف های مکانیکی بسیاری از ما در آن زمان به دلیل چگونگی تمایل به چشم پوشی از آن بود. Mass Mass Effect در آن زمان بود.

به طور کلی ، Mass Effect با کیفیت 4K خوب به نظر می رسد. (من در Xbox Series X بازی کردم.) وقتی صحبت از میزان پخش شدن همه چیز می شود ، محیط در حد کمی است ، اما بافت های آن واضح و دقیق هستند و جلوه های نورپردازی آن بسیار مدرن به نظر می رسند. بزرگترین نقطه ضعف آن – از نظر بصری – انیمیشن های چهره است که با توجه به میزان مشاهده آنها سخت است که آنها را نادیده گرفت. برخلاف پوست دقیق و روشن آنها ، بسیاری از شخصیت های انسانی به نظر می رسد صورت آنها بین لب بالایی و چشمهایشان فلج شده است. بعضی اوقات نگاهی ناراحت کننده و بدون انسداد دارد. این وحشتناک نیست اما در کنار بازی های فعلی قطعاً برجسته است. با این حال ، نکته خوب در مورد بیگانگان این است که آنها از اثر دره غیر عادی مصون هستند ، زیرا برای همه ما می دانیم که صورت آنها ظاهراً به همین ترتیب است – بنابراین آنها عموما عالی به نظر می رسند.

(حالت عکس جدید اضافه شده خوبی است ، هرچند من نمی دانم Mass Mass Effect – حتی پس از ارتقا 4K – یک بازی کاملاً زیبا به نظر می رسد تا بتواند به بسیاری از عکاسانی که به همین راحتی می توانند کارهای خود را انجام دهند الهام بخش باشد. در یک بازی که از این دهه آغاز شده است.)

هرچند آنچه از دهان آنها خارج می شود ، به طرز درخشان خود را حفظ کرده است. بازیگران صداپیشگی Mass Effect به ویژه جنیفر هیل به عنوان نسخه زن شپرد بسیار برجسته هستند. شخصیت های فرعی صدای قابل شناسایی زیادی دارند ، از جمله کیت دیوید ، ست گرین و Star Trek: The Next Generation، Marina Sirtis و Dwight Schultz. طبیعتاً داشتن یک بازی 30 ساعته بدون چند نکته کم صدا در اینجا و آنجا بسیار غیرممکن است ، اما شخصیت های برجسته همه بسیار خوب انجام شده اند.

هیچ مشکلی برای اعضای خدمه انسانی شما وجود ندارد – آنها در مقایسه با چهار بیگانه فقط رنگ پریده اند.


داستان فرمانده شپارد و خدمه نرماندی در تلاشند تا مانع از شروع سریع سرکش Spectre Saren در یک چرخه باستانی نسل کشی کهکشانی شوند ، در 14 سال گذشته یک قدم را از دست نداده اند و همچنین شخصیت های همراه فراموش نشدنی فراموش نشدنی خود را ندارند انصافاً ، در مورد خدمه انسانی شما ، کایدن و اشلی هیچ مشکلی وجود ندارد – آنها در مقایسه با چهار بیگانه ای که شهرت خود را به عنوان بهترین همراه در تاریخ RPG کسب کرده اند ، رنگ پریده است. شخصیت های Wrex ، Liara ، Tali و Garrus به شدت در صداپیشگی و گفتگو ظاهر می شوند ، مانند زمانی که Garrus باید از شیوه اجرای قانون به ضرب گلوله کشته شود. از نظر قانونی سخت است که تصمیم بگیریم در هر مأموریت کدام دو شخصیت را با خود ببرم زیرا می خواهم نحوه تعامل آنها را بشنوم.

در همین حال ، سارن یک شرور قدرتمند است که به عنوان یک خائن هیولا و در بعضی مواقع تا حدودی دلسوز ظاهر می شود. او مطمئناً از پرش شرور است ، اما هرچه بیشتر در مورد او بیاموزید ، متوجه می شوید که او عقایدی دارد که او را تحریک می کند و بحثی برای حمایت از آنها دارد – حتی اگر این عقیده ای باشد که هیچ فرد عاقلی با آن روبرو نمی شود. (به یاد دارم اولین باری که بازی کردم ، که خیلی زود بعد از جنگ ستارگان: شوالیه های جمهوری قدیمی بود ، من ناراحت شدم که شپارد نمی توانست پیشنهاد سارن را برای پیوستن به او بپذیرد. مسئله ای برای دنباله ها بوده است.)

هر بررسی بازی IGN BioWare

علاوه بر این ، بسیار حیرت انگیز است که چقدر جهان سازی در این بازی اول قرار گرفته است ، بدون اینکه هیچ یک از آنها به عنوان یک مخزن غول پیکر نمایش داده شود. از طریق مکالمات ، هم در داخل نرماندی بین ماموریت ها و هم با ده ها شخصیت در جهان هایی که به آنها سفر می کنیم ، ما با هم پیوند می یابیم و از تاریخچه پیچیده کروگان ، سالاری ها ، کواریان ، تورها ، آساری ها ، گت ها و موارد دیگر ، و همه از آن برای ایجاد تنش در اتحاد ناخوشایند گونه هایی استفاده می شود که از ایستگاه ارگ ​​سفید براق ، کهکشان را اداره می کنند. وقتی خون بد بین شخصیت های گونه های مختلف حباب می زند ، کاملاً منطقی است. مکاشفه ها با سرعتی انجام می شود که انرژی را بالا نگه می دارد و من بندرت دیده ام که یک جهان احساس کند اینقدر سریع گوشت کاملاً کامل پیدا شود. همچنین ، امروزه انتقادات مکرر از قدرت کنترل نشده پلیس Specters نیز موضوعیت پیدا می کند (اگرچه استقبال از این ایده که فقط یک پلیس فضایی خوب می تواند جلوی یک پلیس فضایی بد را بگیرد ، همه را راضی نکند).

تقریباً در مورد هر جهان بزرگی که بازدید می کنید حداقل شامل یک تصمیم سنگین ، مرگ یا زندگی است.


البته ، تقریباً در مورد هر جهان بزرگی که بازدید می کنید حداقل شامل یک تصمیم سنگین ، مرگ یا زندگی است که می دانیم در Mass Effect 2 و 3 بازتاب خواهد داشت ، از جمله سرنوشت شخصیت های اصلی و حتی کل گونه ها. پشت همه اینها سیستم اخلاقی امضای Mass Effect است ، که به شما اجازه می دهد شپرد را به عنوان یک پاراگون واقعی و به سبک عدالت یا یک جنگجوی رد شده بازی کنید که طبق قوانین خودش کار را انجام می دهد. این هنوز هم یک مکانیسم بسیار عالی برای ایفای نقش است که به سازگاری با گزینه های گفتگوی متقاعد کننده بیشتر پاداش می دهد. و این خیلی سفت و سخت نیست: من احساس کردم مجازات نمی شوم بخاطر اینکه شپارد متعهد قانونم چند ضربت بزند یا حتی خارج از قانون در چند تلاش جانبی کار کند ، درصورت لزوم.

مبارزات چیز برجسته ای نیست. به اعتبار آن ، نسخه Legendary Edition با هدف بهبود یافته ، بازگرداندن توانایی کوتاه تر ، رابط کاربری تغییر یافته و توانایی هدایت جداگانه دو عضو تیم ، همه چیز را کمی هموار کرده است. لحظه هایی از شدت را می گیرید که در معرض آتش دشمن قرار بگیرید و به آنها گلوله بزنید. همچنین ، Shepard اکنون می تواند از هر نوع سلاحی فارغ از کلاس شما استفاده کند ، که گاهی اوقات به کار شما می آید. اما هوش مصنوعی به سختی وجود دارد ، تا حدی که دشمنان خاصی را ببینید که به طور واضح از پیش تعریف شده در حال حرکت هستند ، بنابراین آنها از لحاظ تاکتیکی دقیقاً مبارزات جالب توجهی نیستند که واقعاً شما را مجبور می کند از تمام توانایی های تیم خود استفاده کنید. تا زمانی که شما به طور دوره ای تجهیزات سیستم تیم خود را با سیستم موجودی کمی بهبود یافته اما هنوز آهسته و ناخوشایند به روز می کنید ، جنگ های زیادی وجود ندارد که به سختی ممکن است سرعت شما را کند کند.

هوش مصنوعی دشمن به سختی آنجاست.


مدیریت موجودی بدون هیچ گونه حواشی زیادی در روند گام برداشتن باقی مانده است. اکنون می توانید یک دسته از اقلام را به عنوان ناخواسته علامت گذاری کرده و هنگامی که به یک فروشگاه رسیدید همه آنها را یک باره بفروشید ، که مطمئناً افزایش راحتی زیادی دارد ، اما غیر از این است که به آرامی پیمایش می کنید و تن از اقلام را جستجو می کنید تا به خواسته خود برسید. . یک چیز که به طور مداوم بر روی اعصاب من تأثیر می گذارد ، با توجه به اینکه شما توانایی از بین بردن مود مهمات اسلحه خود را دارید ، این است که شما هر زمان که نیاز به مقابله با دشمن جدید با سپر یا مقاومت دیگر داشته باشید ، به طور موثر شما را ترغیب می کند . مشکل این است که برای انجام این کار باید مکث کنید ، مورد منو را در کنار موردی که گزینه های گرافیکی خود را تغییر می دهید ، انتخاب کنید ، شخصیت و سلاح مناسب را پیدا کنید ، سپس در لیست خود پیمایش کنید تا آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید. وقتی وسط یک درگیری هستید خیلی زیاد است و باعث می شود تغییر در سیستم مهمات مبتنی بر توانایی در Mass Effect 2 ایده خوبی به نظر برسد.

من در حالت پیش فرض جدید افسانه ای بازی کردم ، این فقط به این معنی است که فقط از شما خواسته می شود که متوقف شوید و امتیازهای ارتقا half را نصف بیشتر از حالت کلاسیک که هنوز در دسترس است قرار دهید – و هنوز هم احساس می کنید خیلی اتفاق افتاده است. من این روش را ترجیح می دهم زیرا بیشتر نقاط منفرد فقط باعث افزایش قابل توجه آماری می شوند. به این ترتیب معمولاً می توانید به اندازه کافی امتیاز قرار دهید تا هنگام بالا آمدن قفل چیز جدید را باز کنید. Mass Effect اصلی دارای آمار RPG مربوط به مدرسه قدیمی بسیار بیشتر از دنباله آن است ، اما به نظر نمی رسد که از شما بخواهد هر تعداد ترسناک را خرد کنید – فقط مهارت های کلاس انتخابی خود را برای تقویت و باز کردن انتخاب کنید. ای کاش فضای بیشتری برای ایجاد احساساتی بودن شپرد در ساخت کلاس من وجود داشت ، زیرا من مهارت کافی داشتم تا پایان همه چیز را به حداکثر برسانم و این باعث می شود احساس یکنواختی داشته باشم.

مشکل واقعی ماکو این است که هیچ کاری در آن انجام نمی دهید سرگرم کننده است.


یکی دیگر از تغییرات برجسته در نسخه افسانه ای ، تنظیمات نحوه حرکت وسیله نقلیه فرود ماکو است. و مطمئناً ، من قدردانی می کنم که این باعث تحریک پذیری کمتری می شود و در معرض مرگ فوری نیست … اما این فقط به من فهماند که مشکل اصلی ماکو این است که هیچ کاری در آن انجام نمی دهید سرگرم کننده است. جنگ بسیار باورنکردنی است زیرا بیشتر دشمنان فقط در آنجا نشسته اند و به شما شلیک می کنند در حالی که آنها را با دو سلاح خسته کننده برمی دارید و بقیه آن فقط از نقطه A به نقطه B بر روی نقشه های بزرگ ، باز و عمدتا خالی جهان رانندگی می کند می توانید در آن فرود بیایید و اکتشاف کنید. تعدیلات کوچک برای مجازات کمتر نمی تواند آن را پس انداز کند ، و به راحتی می توان فهمید که چرا BioWare در دو بازی بعدی از Mako گل خورده است.

برخی دیگر از دلخوری های نسخه اصلی تا حدی کاهش یافته اند که باید تعجب کنید که اصلا چرا آنها حتی آنجا هستند. به عنوان مثال بازی کوچک هک کردن ، همان روال ساده فشار دادن دکمه های Simon Says از نسخه اصلی Xbox است (در مقابل نسخه “Frogger” از نسخه PC) با این تفاوت که عدم موفقیت کاملا بدون نتیجه است – می توانید به جای آن دوباره امتحان کنید استفاده از ارز omni-gel خود را برای باز کردن قفل آن (یا بارگیری مجدد پس انداز) استفاده کنید. در واقع ، من در کل بازی های خود هرگز از omni-gel برای هک کردن هر چیزی استفاده نکرده ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme