بررسی Chocobo GP | شبکه بازی جدید

Home » بررسی Chocobo GP | شبکه بازی جدید

وقتی به مسابقه‌کار کارت‌بازی فکر می‌کنید، برای اینکه بلافاصله یک لوله‌کش سبیل‌دار خاص و گروه دوست‌داشتنی دوستانش را به تصویر می‌کشید، سرزنش نمی‌شوید. کاملا منطقی است؛ به هر حال، آنها اکنون نزدیک به 3 دهه است که ستون فقرات این سبک هستند. این باعث نشده است که دیگر فرنچایزها شخصیت‌های خود را در کارت‌های کوچک پرتاب کنند، قدرت‌های پوچ را به آن‌ها بدهند و مسیرهای مسابقه عجیب و غریب را برایشان بفرستند. علی‌رغم اینکه سری فاینال فانتزی تلاش خود را در بسیاری از اسپین‌آف‌ها انجام می‌دهد، اخیراً با حرکت آشکارشان به عرصه بتل رویال، تنها یک بار قبلاً دیده‌ایم که آنها شخصیت‌های مورد علاقه‌مان را در میدان مسابقه قرار داده‌اند. تا الان که هست. 23 سال پس از اینکه Chocobo Racing در سال 1999 روی پلی استیشن فرود آمد، بالاخره یک دنباله داریم – Chocobo GP. در حالی که این ممکن است دنباله‌ای باشد که هیچ‌کس آن را نمی‌خواست، اما ممکن است دنباله‌ای باشد که نمی‌دانستید می‌خواهید.

دور شدن از خط شروع Chocobo GP دقیقاً همان چیزی است که از یک مسابقه کارتی مدرن انتظار دارید. با کنترل های دقیق و مکانیک های متعادل، سریع احساس می شود. مطلقاً هیچ چیز بیشتر از یک مسابقه‌دهنده کارتی که احساس تنبلی می‌کند مرا آزار نمی‌دهد، با این حال تعجب خواهید کرد که تعداد اینها چقدر است. بازی دارای سیستم‌های زیادی است که به عنوان بازیکن باید به آن‌ها عادت کنید، اما در نهایت هیچ شگفتی بزرگی را ارائه نمی‌دهد و مکانیک تقریباً همه مفاهیم آشنا هستند که از رقبای آن در این ژانر قرض گرفته یا اقتباس شده‌اند.

البته مسابقه در قلب Chocobo GP است و خوشبختانه اینجاست که بازی می درخشد. بسیار شبیه به Mario Kart 8، دریفت کردن به شما امکان می دهد 2 سطح اضافی افزایش را فعال کنید. هنگامی که در 9 کورس بازی در گوشه و کنار می‌چرخید، تقویت‌های موفقیت‌آمیز در کنار هم به یک پایه اصلی در گیم‌پلی شما تبدیل می‌شود و به همان اندازه که سرگرم‌کننده است، اعتیادآور است. به همین ترتیب، انجام ترفندها در بالای رمپ ها باعث تقویت بیشتر شما می شود.

پیکاپ ها در این بازی از طریق تخم های مرموز که حاوی چندین جادوی عنصری مختلف هستند جمع آوری می شوند و به شما این امکان را می دهند تا حملات آتش، آب، باد و نور را بر روی رقابت خود انجام دهید. در تلاش برای تقویت این مکانیک قدیمی مسابقه کارت کارت، می‌توانید انتخاب کنید که آیا بلافاصله از قدرت خود استفاده کنید یا آن را نگه دارید و با جمع‌آوری موارد اضافی، سطح آن را بالا ببرید. هر جادوگر دارای 3 سطح است که اثربخشی آن را افزایش می دهد. این یک لمس لذت بخش Final Fantasy است که یک سیستم تسطیح آیتم را به یک مسابقه کارتینگ اضافه می کند. این یک عنصر استراتژی را اضافه می کند – یا حداقل قصد دارد. سیستم ریسک و پاداش نگهداری اقلام شما اغلب به خوبی با ماهیت آشفته مسابقات ترکیب نمی شود، و ممکن است با انجام این کار بیشتر متوجه ناامیدی شوید تا رضایت.

بازی Chocobo GP

شاید بزرگترین انحراف از دیگر بازی های هم نوع خود اضافه شدن ویژگی های ویژه شخصیت ها باشد. با پر کردن یک متر در گوشه پایین صفحه نمایش خود می توانید حرکت خاصی را انجام دهید. همه 23 شخصیت قابل بازی ویژگی منحصر به فرد خود را دارند و در صورت استفاده موفقیت آمیز می توانند تفاوت زیادی در جایگاه شما در یک مسابقه ایجاد کنند. این یک افزودنی خوش‌آمد به فرمول است که باعث می‌شود دورهای پایانی یکی از هیجان‌انگیزترین تجربه‌های هر مسابقه‌کار کارتی تا به امروز باشد. به جای اینکه فقط سرعت، هندلینگ و غیره را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که ویژگی های خاص هر شخصیت چه می کند. من همچنین دریافتم که این انگیزه من را برای بازی با شخصیت‌های زیادی برای دیدن توانایی‌های آنها به وجود آورد. البته، شما موارد مورد علاقه خود را خواهید داشت، اما من نمی توانم با این اضافه شدن احساس نکنم، تنوع شخصیت ها بیشتر است و بنابراین دلیل بیشتری برای امتحان کردن آنها وجود دارد.

به دور از آسفالت، این بازی دارای چندین حالت بازی برای امتحان است. همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، هر دو حالت تک نفره و چند نفره وجود دارد که باید در آن گیر کنید. پیشنهادات اصلی «حالت داستانی» و «چوکوبو جی پی» هستند. اینها با تعدادی روش اضافی برای بازی همراه هستند، از جمله حالت جام، حالت حمله زمانی، مسابقات سفارشی و همچنین حالت های تقسیم صفحه محلی و حالت های چند نفره آنلاین.

حالت داستانی بدون شک بدترین جنبه Chocobo GP است. روایت ضعیف است و برای مخاطبان جوان‌تر طراحی شده است. طنز به خوبی نوشته نشده است و به احتمال زیاد باعث ایجاد لرز در ستون فقرات شما می شود تا خنده. برای اضافه کردن به این، کات‌سین‌ها به‌طور غیرضروری مکرر و به‌طور تهاجمی طولانی هستند و باعث می‌شود که صرفاً از همه آنها بگذریم وسوسه‌کننده است. نکاتی در مورد افسانه فاینال فانتزی وجود دارد که متعصبان ممکن است از آن لذت ببرند، اما هیچ چیز شگفت‌انگیزی یا افزوده‌های قابل توجهی به این داستان وجود ندارد. خوشبختانه طراحی گیم پلی بازی بسیار بهتر است. هر مسابقه کمپین یک هدف اصلی خواهد داشت، مانند پایان دادن به بالاتر از یک شخصیت خاص یا پایان دادن به 3 نفر برتر. تکمیل اهداف قفل فصل بعدی داستان و همچنین یک شخصیت قابل بازی جدید را باز می کند که در همه حالت ها در دسترس خواهد بود. متأسفانه، این بدان معناست که ممکن است به‌جای لذت بردن از وقت خود با آن شخصیت‌های دیگر، به شدت در حال لجن زدن در مسابقات هستید تا قفل شخصیت‌های اضافی را باز کنید. با این حال، پس از تکمیل، حالت جدیدی را باز خواهید کرد که چالش‌های سخت‌تری دارد و اینها بر هر چیزی که داستان پایه ارائه می‌کند برتری می‌یابد.

بازی Chocobo GP

جواهر تاج بازی حالت Chocobo GP است. یک تورنمنت آنلاین با 64 بازیکن که در آن شما را به مسابقات 8 مسابقه ای تبدیل می کنید که 4 نفر برتر به دور بعدی راه می یابند. 32 به 16 تا در نهایت به 8 نفر برتر. ورود به آن 8 برتر حس واقعی موفقیت را به ارمغان می آورد و آن مسابقه نهایی تجسم بازی رقابتی چالش برانگیز است زیرا هر مسابقه ای حق حضور در آنجا را به دست آورده است و هر مسابقه دهنده می داند که در فینال است. . در این مسابقات است که شما شاهد تاثیرگذارترین استفاده از سیستم تسطیح آیتم ها یا اجرای حرکات ویژه هستید و برنده یا باخت، لذت نبردن از این مسابقات غیرممکن است.

از نظر گرافیکی، بازی در مورد هر چیزی است که از یک مسابقه کارتینگ انتظار دارید. علاوه بر این، تقریباً همه چیزهایی است که از یک مسابقه کارتی با تم Final Fantasy انتظار دارید. رنگ های پر جنب و جوش پاپ و انیمیشن ها به طرز لذت بخشی کارتونی هستند. هر یک از شخصیت‌ها به سبک چیبی بازسازی شده‌اند، بی شباهت به نسخه قبلی بازی یا جدیدتر Final Fantasy Worlds. آهنگ‌ها زیبا به نظر می‌رسند و نسبتاً خوب طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، از دیدن Alexandria (Final Fantasy 9) که در پشت بام خالی بود، شگفت زده شدم، یا اینکه چگونه مسیر نعلبکی طلایی من را بیشتر به یاد جاده رنگین کمان می‌اندازد تا نعلبکی طلای Final Fantasy. همچنین بسیاری از مکان‌ها و شخصیت‌های نمادین Final Fantasy در بازی وجود ندارند. فاینال فانتزی با 15 عنوان اصلی و شانزدهمین عنوان در راه است، در سراسر جهان شناخته شده است، بنابراین سخت است که در فهرست شخصیت‌ها و آهنگ‌های Chocobo GP کمی کم‌فروش شوید. با نگاهی به انتخاب شخصیت‌ها، تنها یک قهرمان اصلی از هر یک از سری‌های فاینال فانتزی وجود دارد. ترا (FF6). حتی موگل ها نماینده مسابقه ای در Chocobo GP ندارند که به عنوان یک نظارت گسترده انجام می شود. من دوست ندارم به طور مداوم این بازی را با رقبای خود مقایسه کنم، اما شما انتظار ندارید که یک بازی Mario Kart بدون ماریو در آن یا یک Sonic Racer بدون Sonic ببینید. به خصوص با توجه به اینکه بازی یک عنوان تقریباً تمام قیمت است. محتوای بیشتری با Cloud Strife (FFVII) و Squall Leonhart (FFVIII) به عنوان پاداش در فصل اول Chocobo GP وعده داده شده است، اما از شما می‌خواهد چالش‌های فصلی را تکمیل کنید یا برای باز کردن آنها هزینه اضافی بپردازید.

Chocobo GP Lite یک نسخه رایگان بازی است که به بازیکنان امکان می دهد با فهرستی کمتر مسابقه دهند و به حالت های بازی کمتری دسترسی داشته باشند. بازیکنان همچنان می‌توانند در تمام مسیرها مسابقه دهند و در حالت Chocobo GP رقابت کنند، اما به مسابقات آنلاین استاندارد یا لابی‌های سفارشی دسترسی نخواهند داشت. چند نفره محلی گنجانده شده است و همچنین پیش درآمد حالت داستان در دسترس است. این یک راه عالی برای دیدن این است که آیا بازی چیزی است که از آن لذت خواهید برد یا خیر و از قضا بهترین‌هایی را که بازی در حال حاضر ارائه می‌کند، دارد. ساختن گام به سمت نسخه خرده فروشی جهشی که به نظر می رسد بیش از حد گران و غیرقابل تحمل باشد.

بازی Chocobo GP

نتیجه گیری؛ Chocobo GP یک مسابقه کارتینگ قوی و رقیبی شایسته برای Mario Kart 8 است. اقتباس از مکانیک های اصلی سری Final Fantasy چرخشی تازه به گیم پلی اضافه می کند و ویژگی های ویژه شخصیت ها سطح جدیدی از شدت را به بازی نهایی می بخشد. لحظات مسابقه حالت Chocobo GP همه چیزهایی را که بازی برای ارائه دارد به یک حالت آنلاین رقابتی شگفت‌انگیز اعتیادآور می‌آورد. با این حال، بازی تا حدودی به دلیل اجرای ضعیف حالت داستانی و حذف آشکار شخصیت‌ها و دوره‌ها برای DLC آینده، تضعیف شده است.

ارائه

70

سبک هنری قابل پیش بینی برای یک مسابقه کارتینگ. تصاویر تمیز، رنگارنگ و پر جنب و جوش هستند. مدل های شخصیت های Chibi به خوبی ساخته شده اند و با زیبایی شناسی بازی مطابقت دارند.

گیم پلی

80

گیم پلی بازی به طور غیرقابل انکاری سرگرم کننده و به طرز خطرناکی اعتیاد آور است. چرخ را دوباره اختراع نمی کند، اما انطباق ها و اضافات به مکانیک های آشنای مسابقات کارتی یک تغییر خوشایند است.

تک نفره

55

حالت داستانی مزخرف، آهسته است و فقط شما را از سرگرمی سریعی که در گیم پلی نفوذ می کند دور می کند. انتخاب‌های روایی من را درگیر کرده بود، اما مجبور بودم برای باز کردن قفل شخصیت‌های جدید به جلو فشار بیاورم. خوشبختانه، حالت‌های پخش ساده خارج از حالت داستانی مانند همیشه کار می‌کنند.

چند نفره

85

بازی چند نفره جایی است که Chocobo GP می درخشد. بازی آنلاین چشمگیر باعث می شود به همان اندازه از هیجان، شادی، خشم و ناامیدی منفجر شوید. حالت 64 نفره Chocobo GP افزودنی فوق‌العاده به این ژانر است و امیدوارم شاهد استفاده از آن توسط سایر اتومبیل‌رانان کارت در آینده باشیم.

کارایی

75

به طور کلی عملکرد خوب با افت فریم گاه به گاه. Chocobo GP با سرعت 60 فریم در ثانیه در هر دو حالت Docked و Hanheld اجرا می شود. شاهکاری که تاکنون فقط توسط Mario Kart 8 به طور مداوم به آن دست یافته است.

به طور کلی


73


Chocobo GP یک مسابقه کارت گرافیک جامد است که شامل مکانیک‌های آشنای گیم‌پلی می‌شود و حتی چند ویژگی اضافی به آن اضافه می‌کند که به این بازی طعم خاص خود را می‌دهد. با این حال، علی‌رغم فهرست طولانی Final Fantasy از برخی از بهترین مکان‌ها و شخصیت‌های بازی، Chocobo GP در مقایسه با سایر بازی‌های با همان بازه قیمت، کمبود محتوای شگفت‌آوری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme