بررسی Gibbon: Beyond the Trees

Home » بررسی Gibbon: Beyond the Trees

وقتی کاهش سرعت در طول سال در تقویم عرضه بازی اتفاق می‌افتد، طرفداران معمولاً می‌توانند برای پر کردن این زمان از کار افتادگی، به ایندی‌ها تکیه کنند. اما از آنجایی که انتظارات در بازار مستقل همچنان در حال رشد است و منجر به زمان‌های توسعه طولانی‌تر می‌شود، به نظر می‌رسد دسته جدیدی از بازی‌ها ظاهر شده‌اند تا ظاهر خود را به خود اختصاص دهند – پورت‌های بازی‌های موبایل. چه روی کنسول‌های خانگی بازی کنید یا رایانه‌های شخصی، تعداد عناوین ساده و متمرکز بر روی موبایل که پورت می‌شوند، افزایش زیادی داشته است. گاهی اوقات، آنها فقط یک حرکت مستقیم هستند و تلاش کمی برای انطباق با پلت فرم های جدید انجام می شود، و در زمان های دیگر هنگام پرش بهبود یافته و صیقلی می شوند. Gibbon: Beyond the Trees عنوان دیگری از یک تجربه موبایلی است که اکنون به سوییچ و رایانه شخصی منتقل شده است، و در حالی که بازی سعی می کند پیامی صمیمانه در مورد حفاظت از طبیعت داشته باشد، تأثیر آن به دلیل مکانیک های ملایم و عدم تنوع کم می شود.

Beyond the Trees یک بازی پلتفرمر دوبعدی شبه دونده بی پایان است که در آن بازیکنان میمون گیبون را ملاقات کرده و کنترل می کنند. به نظر می رسد که در جنگل زندگی شادی دارد، زیرا ما آن را دنبال می کنیم تا در میان درختان تاب بخوریم و گهگاه با گیبون دیگری و بچه اش ملاقات کنیم. با این حال، همه چیز به طور قابل پیش بینی به سمت تاریکی می رود، زیرا ما مشاهده می کنیم که انسان ها به آرامی راه خود را به زیستگاه می کنند. ابتدا به عنوان روستاییان ساده، در حالی که در میان سکونتگاه های کوچک آنها چرخ می زنید، در نهایت جای خود را به ماشین های برداشت می دهید که به طور فزاینده ای به سمت جنگل ویران می شوند. همانطور که در امتداد تاب می‌خورید، مناظر به تکامل خود ادامه می‌دهند، درختان به زودی کمیاب می‌شوند و جنگل در اطراف آتش می‌گیرد. گیبون ها همچنین می بینند که باید از تیراندازی و برخی لحظات دراماتیک دیگر فرار کنند.

داستان نسبتا مینیمالیستی است و از هیچ متنی استفاده نمی‌کند، و بازیکنان را با سطوح و پس‌زمینه‌های متغیر ارائه می‌کند تا داستان بهره‌برداری انسان از جنگل را روایت کند. این به دور از یک مفهوم اصلی است، اما هرگز برای یک بازی اذیت کردن رویدادهایی که به سیاره ما و حیوانات آن آسیب می‌رسانند، دردناک نیست. سبک هنری خوشایند است و کنتراست خوبی را بین درختان آرام در آغاز، نابودی نهایی آنها و تصاویر خشن تر ماشین آلات نشان می دهد. انیمیشن‌ها نیز به طرز شگفت‌آوری خوب هستند، با گیبون‌هایی که با جریان و لطف خوب در میان درختان تاب می‌خورند. موسیقی پایه است، اما منظره صوتی پر از صداهای جنگل و گیبون است که فضای خوبی ایجاد می کند. نمای دوربین دوبعدی به صورت پویا در صورت نیاز به روش معمولی تنظیم می‌شود، بین نمای بزرگ‌نمایی شده و عکس‌های بازتر زمانی که پرش‌های مسافت طولانی را انجام می‌دهید تا مناظر پس‌زمینه را به نمایش بگذارید. منوها کمتر خوشایند هستند، با یک چیدمان معمولی رابط کاربری تلفن همراه که نسبتا مینیمالیستی است. همانطور که انتظار می رفت، ماهیت ساده بازی به معنای عدم وجود مشکل در عملکرد است.

بازی Gibbon: Beyond the Trees

به عنوان یک پلتفرمر پایه، گیم پلی بازی Beyond the Trees نسبتاً ساده است. شما فقط دو ورودی واقعی دارید – با فشار دادن یک کلید، گیبون یا اجرا می شود یا می چرخد. با نگه داشتن دکمه run، به جلو می‌چرخید و اسلاید می‌کنید، چه روی شاخه‌های درخت، پشت بام یا زمین. با نگه داشتن دکمه تاب، آویز گیبون را مشاهده می کنید و به جای آن زیر شاخه ها تاب می زنید. هر دو صفحه کلید و کنترلر برای ورودی پشتیبانی می شوند و شما فقط از چپ به راست حرکت می کنید. این تقریباً تمام کاری است که بازیکنان باید انجام دهند – اگرچه بازی از داشتن یک تجربه بی‌ذهن/آرام‌بخش خودداری می‌کند و سعی می‌کند مفاهیمی را معرفی کند که بازیکنان را هوشیار نگه دارد، که به نوعی بر خلاف آن عمل می‌کند.

فراتر از گزینه‌های دویدن/سوئینگ، بازیکنان در واقع باید شتاب خود را حفظ کنند. در حالی که با نگه داشتن دکمه به سمت جلو حرکت می‌کنید یا می‌دویدید، بازیکنان باید وقتی به انتهای هر شاخه می‌رسند، این دکمه را رها کنند، که باعث می‌شود بپرید و سرعت را حفظ کنید. اگر فقط دکمه را نگه دارید، گیبون به طور قابل توجهی و به طرز عجیبی کند می شود. نه تنها برای پیمایش روان، بلکه برای غلبه بر خطرات احتمالی، مانند پریدن از روی آبشارهای عظیم، یا آتش زدن در کف جنگل و در نهایت فرار از تیراندازی، باید سرعت خود را حفظ کنید. عدم موفقیت شما را چند دقیقه به عقب بازنشانی می کند تا دوباره پرش را امتحان کنید. به نظر می رسد انتقاد از یک بازی به دلیل ساده نبودن آن کاملاً غیر منطقی باشد، اما گاهی اوقات این دقیقاً همان چیزی است که پورت های موبایلی مانند این باید باشند – داستانی مینیمالیستی را در دنیایی زیبا با تعاملات ساده و روان با بازیکنان بیان کنید. در عوض، باید نگران حفظ شتاب و خطرات احتمالی باشید.

بازی Gibbon: Beyond the Trees

این منجر به بزرگترین مشکل تجربه – سرعت آن – می شود. همانطور که گاهی اوقات در مورد فیلم ها اتفاق می افتد، بازی فقط حدود یک ساعت طول می کشد، اما بیش از دو ساعت به نظر می رسد. مشکل این است که چیزهای گرانبهایی برای مدت طولانی اتفاق می افتد، زیرا شما به سادگی 5 تا 10 دقیقه در یک زمان در جنگل می چرخید، که مانند یک ابدیت احساس می شود. این به عدم تنوع در گیم پلی گره خورده است. شما دکمه دویدن/نوسان را برای تمام مدت نگه می دارید و دائماً اجازه می دهید برای انجام پرش بروید. این تمام چیزی است که در بازی وجود دارد – هیچ مکانیک جدیدی وجود ندارد که تا به حال معرفی شود، و هیچ چیزی که سرعت یا کنترل را تغییر دهد وجود ندارد. مطمئناً، می‌توانید یک چرخش به عقب انجام دهید، یا گاهی اوقات دکمه چرخاندن را دوباره فشار دهید تا حرکتی را با یک گیبون هوش مصنوعی دوستانه انجام دهید تا شما را به جلو منجنیق کند، اما اینها حرکات ساده اختیاری هستند که به شما سرعت بیشتری می‌دهند. شما هرگز مخالف زمان نیستید، هیچ امتیازی برای ردیابی، هیچ حس پیشرفت، هیچ ترکیبی یا ترفندی، یا تغییر در سختی وجود ندارد. تجربه دقیقاً در ابتدا و در پایان یکسان است. این یک پورت بازی موبایل ساده است، بله، اما به دلیل قرار گرفتن خود در نقطه ای عجیب بین یک دونده ساده و یک پلتفرمر، احساس بسیار تکراری می کند.

پس از اتمام داستان، یک حالت Liberation جدید باز می شود. در این حالت، بازیکنان در محیط‌هایی که به سرعت در حال تغییر هستند تاب می‌خورند و گاه به گاه یک هدف بازشو برای نجات یک حیوان دریافت می‌کنند، که به سادگی به معنای بلند کردن آن‌ها هنگام تاب خوردن/دویدن است. در حالی که این حالت اساساً یک نسخه کوچک از تجربه کمپین است، با پس‌زمینه و درخت‌هایی که به سرعت از طریق تمام مواردی که قبلاً در کمپین دیده‌اید تغییر می‌کنند، حتی در اینجا سرعت‌گذاری مشکل است. 3 دقیقه تاب خوردن بدون فکر طول می کشد تا اولین هدف نجات حیوانات شما جلوتر ظاهر شود، که فقط زمان کسل کننده ای را به همراه دارد. سپس به تکرار این حالت ادامه می‌دهید، همانطور که مراحل را از کمپین دور می‌کند، تا زمانی که همه حیوانات هدف را انتخاب کنید.

بازی Gibbon: Beyond the Trees

Gibbon: Beyond the Trees نیت نجیبانه ای داشت، اما نتیجه نهایی آن را ناامید می کند. توسعه دهندگان می خواستند پیامی در مورد حفاظت از حیوانات و طبیعت بفرستند، که اگرچه در اجرای آن اصیل نبود، با این وجود پتانسیل موثری داشت. سبک هنری و طراحی صوتی به خوبی در کنار هم قرار گرفته اند، مانند انیمیشن ها، اگرچه رابط کاربری کاملاً ساده است و منشأ بازی های موبایلی خود را نشان می دهد – اگرچه حداقل روی رایانه شخصی به خوبی اجرا می شود. متأسفانه، محیط اولیه آرام و گیم پلی ساده در نهایت بیش از حد کشیده و تکراری می شود که نمی تواند جذاب بماند. فقط تنوع مکانیکی و عناصر گیم پلی کافی برای سرگرم نگه داشتن بازیکنان برای مدت زمان کوتاه آن وجود ندارد و باعث می شود بازی بسیار طولانی تر از آنچه هست احساس شود. حالت اضافی Liberation بیشتر شبیه به یک پوشش متفاوت است. با حدود 10 دلار، Gibbon: Beyond the Trees بدترین ارزش موجود در بازار نیست، و شاید بتوان آن را توصیه کرد اگر پیام محیطی واقعاً برای شما جذاب باشد. اما گیم پلی کسل کننده و سرعت ضعیف آن بعید است که شما را برای یک دور دیگر بازگرداند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme