بهترین های سال 2021: چگونه دلتارون فصل 2 یک رابطه تاریک نگران کننده را به تصویر می کشد

Home » بهترین های سال 2021: چگونه دلتارون فصل 2 یک رابطه تاریک نگران کننده را به تصویر می کشد

دلتارون در ادامه‌ی فیلم فوق‌العاده مستقل Undertale، در فصل‌هایی منتشر می‌کند که خالق توبی فاکس و تیم کوچکش آن‌ها را به پایان می‌رسانند. تا کنون، دو فصل به‌عنوان نرم‌افزار رایگان روی PS4، Switch و PC در دسترس قرار گرفته‌اند – البته ممکن است اقساط بعدی پرداخت شود. هر دو فصل دارای همان طنز بی‌نظیر، شخصیت‌های دوست‌داشتنی، و گیم‌پلی تجربی و ترکیبی هستند که Undertale را بسیار دوست‌داشتنی کرده، اما به سطوح جدیدی ارتقا داده است. در حالی که فصل‌ها کوتاه هستند، به سختی می‌توان آن‌ها را کنار گذاشت، و زمانی که بازی را شروع کردید، توقف تا زمانی که به نقطه پایانی نرسیده‌اید دشوار است.

بخشی از جذابیت ماندگار Undertale اسرار پنهان متعدد، تخم‌مرغ‌های عید پاک، و نکات کوچک چیزی بزرگ‌تر و شوم‌تر است که در این دنیای هیولاها اتفاق می‌افتد – نکاتی که تا دلتارون ادامه یافته‌اند. مسیر «نسل‌کشی» در Undertale، که داستان را به جاده‌ای بی‌رحمانه و تشنه‌ی خون مرگ و ویرانی می‌برد – با عواقب دائمی برای بازی‌های بعدی – نیز در طول سال‌ها بحث‌های زیادی را برانگیخته است. با فصل 2، احساس می‌شود که دلتارون در حال ساخت بر روی برخی از جریان‌های زیرزمینی تاریک Undertale است. در حالی که Deltarune Chapter 1 عمدتاً در داستان خود ساده بود، فصل 2 یک مسیر جایگزین را برای بازیکنان ارائه می دهد تا آن را کشف کنند – مسیری که داستانی تاریک و آزاردهنده از سوء استفاده و دستکاری را به تصویر می کشد که به طور تکان دهنده ای خام و وحشتناک است.

در یک راه کوتاه در فصل 2، راه خود را از اعضای همیشگی خود، سوزی و رالسی جدا می‌کنید، اما با نوئل، دختر آهویی با رفتاری ترسو و استعداد تازه‌ای در جادوی یخ، جفت می‌شوید. او اساساً نقش جادوگر را در مهمانی شما به عهده می گیرد: ضعیف با جادوی حمله قدرتمند. درست مانند Undertale، لازم نیست هر دشمنی را که با آن روبرو می شوید بکشید. در واقع، Deltarune شما را تشویق می کند تا با ایجاد دهکده ای که در آن تمام دشمنان نجات یافته شما در آن زندگی کنند، از آنها در امان بمانید. با این حال، شما همچنین می توانید یک مسیر خشونت را انتخاب کنید – و شاید حتی نگران کننده تر، شما می توانید نوئل را دستکاری کنید تا در تخریب شما به شما بپیوندد.

در چیزی که طرفداران مسیر “Snow Grave” می نامند، شما دشمنان خود را به روشی بسیار خاص از بین می برید: اینکه شخصیت بازیکن کریس به نوئل دستور دهد که طلسم “IceShock” خود را اجرا کند تا آنها را محکم کند. همانطور که دشمنان بیشتر و بیشتر یخ می زنند، اشکال یخ زده آنها شروع به ریختن نقشه می کند. در نهایت با مغازه‌داری مواجه می‌شوید که به شما حلقه تقویت طلسم یخی را پیشنهاد می‌کند که پرداخت آن غیرممکن است… اما اگر به نوئل به طور مکرر دستور «دریافت آن» را بدهید، به نوعی، کالا به دست می‌آید. در حالی که آنچه نوئل برای بدست آوردن حلقه انجام می دهد نامشخص است، یک چیز مسلم است: او به وضوح از کاری که انجام داده است ناراحت است.

همانطور که دشمنان بیشتری را منجمد می کنید، نوئل بیشتر و بیشتر تابع کریس می شود، که می توانید آن را در انیمیشن ها و تکه های دیالوگ های درون مبارزه اش ببینید. جهان نیز با پس‌زمینه‌های مخدوش و برخوردهای بسیار کمتر با دشمن و موانع تغییر می‌کند. به طور معمول، این قسمت از بازی دارای چند پازل محیطی ساده برای حل است که نوئل تمام تلاش خود را می کند تا به شما کمک کند. اما در مسیر Snow Grave، وقتی با این معماها روبرو می شوید، از نوئل می خواهید که آنها را برای شما حل کند. واضح است که او می ترسد و نگران است که برق ناشی از دستگاه به او آسیب برساند، اما تنها چیزی که می گویید “ادامه دهید” در حالی که او را در گوشه ای از مانع برقی قرار می دهید.

نوئل منطقی‌کننده‌ای که در میان همه این‌ها از سر می‌گذرد – به خودش می‌گوید کریس باعث می‌شود او را وادار می‌کند کاری را که به نفعش است انجام دهد و به او کمک می‌کند قوی‌تر شود – برای هر کسی که در یک رابطه آزاردهنده عاطفی با یک دوست، یکی از اعضای خانواده بوده است، به طرز ناراحت‌کننده‌ای آشناست. همکار یا عزیز هنگامی که حلقه خار را به دست می آورید – موردی که هزینه طلسم های یخی را کاهش می دهد، اما باعث می شود که پوشنده دائماً از درد آسیب ببیند – و آن را روی نوئل تجهیز کنید، او هیچ مخالفتی ندارد، حتی اگر زندگی او در طول دعوا به پایان برسد. در ذهن او، او سزاوار درد است. این او را “قوی تر” می کند.

تلاش های نوئل برای بی حس کردن خودش نسبت به اتفاقاتی که برایش می افتد، زمانی که با بردلی – همکلاسی شما که به نوعی آنتاگونیست تبدیل شده است – در نبرد روبرو می شوید ناگهان متوقف می شود و درد و رنج او سرانجام از بین می رود. در یک لحظه اوج، به نوئل دستور می دهید که طلسم “SnowGrave” را انجام دهد – که او اصرار دارد که نمی داند – و وقتی در نهایت او را به حد خود رساندید، او قدرتمندترین طلسم یخی را که می تواند جمع آوری کند، انجام می دهد. بردلی را منجمد می‌کند و احتمالاً او را مرده می‌گذارد، و بعد از گفتن اینکه “احساس خوبی ندارد”، نوئل مهمانی را ترک می‌کند. بعداً در گفتگو با سوزی القا شد که نوئل دچار یک فروپاشی روانی شده است.

شاید نگران‌کننده‌ترین عنصر این است که، جدای از آنچه شما و نوئل (و احتمالاً سوزی) می‌بینید، همه چیز دیگر به‌طور شگفت‌آوری عادی است. اسپمتون هنوز میم‌ها را می‌فرستد، رالسی شاد و غافل است، و رئیس بزرگ ملکه از اینکه به نظر می‌رسد سوژه‌هایش در حال ناپدید شدن هستند، ناراحت است، اما همچنان مشتاق گفتگو و رها کردن برخی جوک‌ها است. حتی زمانی که به بعد نور به خانه برمی‌گردید، نوئل همچنان به ملاقات پدر بیمارش در بیمارستان می‌رود و شما و سوزی به خواب می‌روید. همه چیز طبق معمول پیش می رود، با اینکه نوئل آن را به عنوان یک رویای بد نوشته است، حتی اگر بردلی از خواب آلودگی در آزمایشگاه کامپیوتر مدرسه بیدار نشده باشد. تنها زمانی که برای مدت کوتاهی با نوئل تنها می‌شوید، سوء استفاده تایید می‌شود. مانند واقعیت، سوء استفاده عاطفی اغلب برای دیگران نامرئی است.

فکر کردن به رنج های نوئل هنوز هم به من احساس وحشتناکی می دهد. من هیچ کس را به خاطر بازی در این مسیر قضاوت نمی‌کنم – در حالی که اکثر بازیکنان بدون شک به جنبه سبک و شاد دلتارون پایبند هستند، تمایل بازی برای به تصویر کشیدن این نوع سوءاستفاده عاطفی وحشتناک قابل توجه است. بسیاری از بازی‌ها «انتخاب‌های اخلاقی» را ارائه می‌کنند، اما تعداد کمی از آن‌ها پیامدهای آن انتخاب‌ها را به‌طور خام و معتبر نشان می‌دهند، و این یکی از دلایلی است که Undertale و Deltarune بسیار متقاعدکننده هستند. اگر فصل‌های بعدی مسیرهای «تاریک» مشابهی را ارائه می‌دهند، در آن صورت می‌توانیم بازی‌ای را ببینیم که هم لحظات روشن و دل‌انگیز و هم پتانسیل ظلم‌های سرد و بی‌درد را ارائه می‌دهد – همه اینها به انتخاب بازیکن بستگی دارد. من مطمئن نیستم که توبی فاکس قصد دارد این داستان را به کجا ببرد – یا چه انتخاب هایی را به ما ارائه می دهد – اما او قطعاً توجه من را جلب کرده است.

GameSpot ممکن است از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme