توضیح جنگ ستارگان: داستان های جدی – چرا سریال انیمیشنی بسیار متفاوت از کمیک است

Home » توضیح جنگ ستارگان: داستان های جدی – چرا سریال انیمیشنی بسیار متفاوت از کمیک است

هفته‌ها قبل از جشن جنگ ستارگان 2022، خبر از یک مجموعه گلچین متحرک جدید به نام جنگ ستارگان: داستان‌های جدی منتشر شد. این مجموعه نام خود را با یکی از اولین و تأثیرگذارترین کمیک های دنیای گسترده جنگ ستارگان به اشتراک می گذارد. اما اکنون که این سری رسماً رونمایی شده است، می‌دانیم که Tales of the Jedi پروژه‌ای بسیار متفاوت است، پروژه‌ای که بر چندین شوالیه جدی در دوران Prequel تمرکز دارد.

Tales of the Jedi نامی با اهمیت عمیق برای افسانه های جنگ ستارگان است. مجموعه اصلی کمیک Dark Horse جزو اولین داستان‌های جنگ ستارگان بود که تاریخ باستانی فرقه جدی و جنگ آن‌ها با سیث‌ها را بیان کرد. به نظر نمی رسد که سری جدید انیمیشن مشترکات بیشتری نسبت به عنوان داشته باشد، اما همیشه این احتمال وجود دارد که این ارتباط عمیق تر شود. با در نظر گرفتن این موضوع، بیایید نگاهی دقیق‌تر به کمیک‌های اصلی Tales of the Jedi و چرایی تفاوت آن‌ها با جدیدترین کارتون جنگ ستارگان بیندازیم.

اینها موضوعاتی است که ما در اینجا به آن می پردازیم:

هر فیلم و برنامه تلویزیونی جنگ ستارگان آینده

Tales of the Jedi: آنچه ما درباره سریال انیمیشن می دانیم

Star Wars: Tales of the Jedi یک مجموعه متحرک گلچین است که در مقاطع مختلف در دوران Prequel اتفاق می‌افتد. این سریال از شش قسمت تشکیل شده است که نیمی از آن بر روی آهسوکا تانو (با صداپیشگی، طبق معمول، اشلی اکشتاین) و نیمی دیگر بر روی Count Dooku قبل از فرود او در تاریکی متمرکز شده است. Padawan Qui-Gon Jin از Dooku نیز نقش سنگینی را در این سریال ایفا خواهد کرد و صداپیشگی او را هم لیام نیسون و هم پسر نیسون، مایکل، بسته به دوره زمانی بر عهده خواهند داشت.

این سریال سه نکته متمایز در حرفه آهسوکا از جمله دوران کودکی او را روشن خواهد کرد. جانینا گاوانکار (بازیگر نقش ایدن ورسو در Star Wars: Battlefront II) در اولین قسمت صداپیشگی مادر آهسوکا را بر عهده خواهد داشت. دومی Ahsoka را در طول جنگ‌های کلون به نمایش می‌گذارد، در حالی که سومین نبرد بین یک Ahsoka مسن‌تر و یک Inquisitor را نشان می‌دهد.

مشخص نیست که آیا Tales of the Jedi یک پروژه مستقل است یا نویسنده دیو فیلونی در حال برنامه ریزی برای چندین فصل است. اگر مورد دوم باشد، این امکان وجود دارد که سریال بتواند فراتر از محدودیت های Prequels برای کشف شخصیت ها و دوره های زمانی دیگر منشعب شود. شاید حتی قهرمانان و شروران کمیک Tales of the Jedi؟ بیایید تمرکز را به آنها معطوف کنیم.

داستان های ضروری Ahsoka Tano برای تماشا (و خواندن)

Tales of the Jedi: The Comic Books

نسخه اصلی Star Wars: Tales of the Jedi مجموعه‌ای از داستان‌های کمیک است که توسط Dark Horse بین سال‌های 1993 تا 1998 منتشر شد. این مجموعه در ابتدا توسط نویسنده تام ویچ، که یکی از معماران اصلی جنگ ستارگان در نظر گرفته می‌شود، طراحی شد. جهان منبسط شده در حالی که اولین پروژه جنگ ستارگان ویچ، امپراتوری تاریک، دنباله‌ای بود که شش سال پس از رویدادهای Return of the Jedi اتفاق می‌افتد، ویچ اشاره‌هایی به شوالیه‌های جدی جدی و اربابان سیث در آن مجموعه داشت. این ارجاعات به پایه‌ای تبدیل شدند که Tales of the Jedi بر آن بنا شد.

داستان‌های جدای عمدتاً 4000 سال قبل از دوران فیلم‌ها اتفاق می‌افتد، در زمانی که فرقه جدی جدی در حال جنگ با سیث‌ها است (که در آن زمان به عنوان نژادی منحصر به فرد از بیگانگان حساس به نیرو به جای افراد مخفی به تصویر کشیده می‌شدند. ترتیبی که بعداً تبدیل شوند). داستان‌های بعدی قوس‌های جدی حتی بیشتر به زمان‌بندی جنگ ستارگان پرداخته و دوره‌ای 5000 سال قبل از فیلم‌ها را بررسی می‌کند.

ویچ به همراه کوین جی. اندرسون (که همچنین سه گانه رمان های آکادمی جدی را در همان زمان نوشت)، دورانی از تاریخ جنگ ستارگان را شکل داد که طرفداران در آن زمان تقریباً هیچ چیز درباره آن نمی دانستند. و حتی با وجود اینکه Tales of the Jedi مانند اکثر قسمت‌های Expanded Universe غیرقانونی رندر شده است، این مجموعه‌ای است که همچنان بر داستان‌های معاصر تأثیر زیادی دارد.

داستان های جدای عمدتاً 4000 سال قبل از دوران فیلم ها اتفاق می افتد، در زمانی که فرقه جدی جدی در حال جنگ با سیث ها است.


طرح داستان های کمیک جدی

در حالی که Tales of the Jedi ظاهراً یک مجموعه گلچین است که بر شخصیت‌ها و درگیری‌های مختلف در دوران جمهوری قدیم تمرکز دارد، داستان‌های مختلف به هم متصل می‌شوند تا یک روایت فراگیر را شکل دهند. این سریال تا حد زیادی در مورد ظهور و سقوط Ulic Qel-Droma، یک شوالیه جدی از Alderaan است که توسط Dark Side فاسد می شود. در طول سریال، قل-دروما با امپراتوری سیث می جنگد و عاشق همکار Jedi Nomi Sunrider می شود، اما خودش تسلیم وسوسه تاریکی می شود.

Ulic Qel-Droma نمونه اولیه شوالیه جدی سقوط کرده است.

Ulic Qel-Droma نمونه اولیه شوالیه جدی سقوط کرده است.

داستان قل دروما عمیقاً با داستان اگزار کان، جدای سابق دیگری که به سمت تاریکی روی می آورد، در هم آمیخته است. کان در اصل توسط اندرسون برای سه گانه آکادمی جدی خلق شد، که نشان می دهد روح او به معبد متروکه در یاوین چهارم که برای مدت کوتاهی به عنوان پایگاه اتحاد شورشیان عمل می کرد، بسته شده بود. اندرسون و ویچ با همکاری یکدیگر، کان را در خط داستانی داستان های جدی جدای ادغام کردند، و کمیک ها ارباب سیث را در اوج قدرتش به نمایش می گذارند و نشان می دهند که او چگونه به پایان نهایی خود رسید.

Tales of the Jedi برای این فرنچایز بسیار تأثیرگذار بود، و قطعات کلیدی اسطوره Jedi/Sith را در زمانی قبل از شروع پیش درآمدهای جنگ ستارگان به وجود آورد. در میان چیزهای دیگر، این کمیک‌ها درگیری‌های محوری مانند قیام فریدون ناد و جنگ بزرگ فضایی را پوشش می‌دهند و امپراتوری سیث باستان و جنگجویان ماندالور را معرفی می‌کنند. مهمتر از همه، Tales of the Jedi ثابت کرد که حتی هزاران سال قبل از زمان لوک و آناکین اسکای واکر، برخی از قدرتمندترین جدای های کهکشان با نفوذ تاریک ساید مبارزه کردند.

ممکن است تعجب کنید که بازی‌های Knights of the Old Republic در کجا قرار می‌گیرند. نام KOTOR در واقع از این کمیک سرچشمه گرفته است، زیرا این عنوان زیرنویس یکی از اصلی‌ترین داستان‌های Tales of the Jedi است. خود بازی ها نیز اساساً دنباله های مستقیم کمیک هستند. داستان اصلی شوالیه‌های جمهوری قدیم تقریباً 40 سال پس از پایان فیلم Tales of the Jedi می‌گذرد.

KOTOR بر اساس درگیری جدای/ماندالوریایی معرفی شده در کمیک، لرد سیث دارث ریوان و شاگردشان دارث ملک را معرفی می کند. مانند Exar Kun و Ulic-Qel Droma قبل از آنها، Revan و Malak شوالیه های جدی جدی بودند که به وسوسه Dark Side افتادند. دلایل دقیق سقوط مشترک آنها تا زمان انتشار The Old Republic، یک MMORPG که چندین قرن بعد اتفاق می‌افتد، فاش نشد. در این روند، جمهوری قدیم به اساطیر امپراتوری سیث که در داستان‌های جدی معرفی شده است، بازمی‌گردد.

مدت ها قبل از دارث ماول، اگزار کان قدرت یک شمشیر نوری دو پره را نشان داد.

مدت ها قبل از دارث ماول، اگزار کان قدرت یک شمشیر نوری دو پره را نشان داد.

KOTOR بازیکنان را به جای شخصیت اصلی فراموش شده و گروهی متشکل از جدی، قاچاقچیان، ماندالوریایی‌ها و یک دروید بسیار بداخلاق قرار می‌دهد تا از آزاد کردن یکی از کشنده‌ترین ابر سلاح‌های کهکشان جلوگیری کنند. دنباله این فیلم که یک دهه بعد اتفاق می‌افتد، تمرکز خود را به جدای آبرومندی که به عنوان تبعید جدی معروف است، معطوف می‌کند، زیرا آنها با گروه سه‌گانه سیث لردهای تازه کار مبارزه می‌کنند.

در حالی که بازی‌های KOTOR دنباله‌ای برای Tales of the Jedi هستند، برخی اختلافات داستانی بین این دو وجود دارد. Tales of the Jedi قبل از تحقق پیش درآمدهای جنگ ستارگان اکران شد، در حالی که KOTOR یک سال پس از عرضه اپیزود دوم به سینماها وارد شد. زمانی که Tales of the Jedi منتشر می شد، جورج لوکاس جزئیات اساسی مانند این ایده که «دارث» افتخاری است که توسط همه اعیان سیث، نه فقط ویدر، پذیرفته شده است، مشخص نکرده بود. تکنولوژی و معماری KOTOR نیز به شدت با Tales of the Jedi متفاوت است. دومی، جهان جنگ ستارگان را در حالتی بسیار ابتدایی‌تر و از نظر تکنولوژیکی کمتر به نمایش می‌گذارد، وضعیتی که تأثیر فیلم‌های وسترن و سامورایی‌ها حتی آشکارتر است.

آیا فکر می کنید مجموعه انیمیشن Tales of the Jedi چیزی فراتر از نام را از کمیک های اصلی گرفته است؟ نظریات خود را در نظرات زیر با ما در میان بگذارید. و حتماً در نظرسنجی ما رای دهید تا به ما اطلاع دهید که بیشتر دوست دارید کدام دوره زمانی را در Tales of the Jedi بررسی کنید.

توجه: این داستان در ابتدا در 29 آوریل 2022 منتشر شد و در 28 می با آخرین اخبار جشن جنگ ستارگان به روز شد.

جسی یکی از نویسندگان کارکنان خوش اخلاق برای IGN است. به او اجازه دهید تا یک قمه به انبوه فکری شما قرض دهد [email protected] را در توییتر دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme