نحوه بهبود کمپین دیجیتال مارکتینگ با استفاده از تجسم داده ها

Home » نحوه بهبود کمپین دیجیتال مارکتینگ با استفاده از تجسم داده ها

آنها می گویند دیتا روغن جدید است. هر چه اطلاعات بیشتری در مورد رفتار و ترجیحات مشتریان خود داشته باشید. همچنین، بهتر می توانید آنها را با محتوای مرتبط با نیازها و علایق آنها هدف قرار دهید.

این دانش می تواند همه چیز را در چشم انداز بازاریابی دیجیتال امروزی ایجاد کند. یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق می تواند از تجسم داده ها استفاده کند.

چرا تجسم داده ها در بازاریابی؟

تجسم داده ها اطلاعاتی را ارائه می دهد که درک آن آسان تر است و به بازاریابان کمک می کند تا تصمیمات بهتری در مورد کمپین های خود بگیرند.

به عنوان مثال، داده های آماری پیچیده را می توان با اعداد کمتری با استفاده از معادل های بصری آنها نشان داد.

این امر به ویژه برای بازاریابان ارزشمند است زیرا آنها اغلب با چالش درک مقادیر زیادی از داده های چند بعدی روبرو هستند. بدون یک روش موثر برای مقایسه گروه ها و خوشه های مختلف، ممکن است استخراج هر گونه بینش ارزشمند از این داده ها غیرممکن شود.

با استفاده از تجسم داده ها، بازاریابان می توانند اطلاعات بهتری در مورد مخاطبان هدف خود به دست آورند که به آنها کمک می کند تا استراتژی های موثرتری توسعه دهند.

به عنوان مثال، یک بازاریاب ممکن است بخواهد بفهمد که جمعیت هدف آنها از چه پلتفرم های رسانه اجتماعی استفاده می کند. تجسم داده ها می تواند با شناسایی درصد کاربران در پلتفرم های مختلف به این موضوع کمک کند.

دلیل خوب دیگر برای استفاده از تجسم داده ها برای اهداف بازاریابی دیجیتال این است که به ساده سازی حجم زیادی از اطلاعات کمک می کند.

بازاریابان می‌توانند از این تجسم‌ها به‌عنوان پایه‌ای برای تحلیل و تفسیر بیشتر استفاده کنند، و به آنها اجازه می‌دهد تا ارتباطات پنهان بین ایده‌ها، گرایش‌ها، و سایر بخش‌های داده‌ای را که اگر به تنهایی به این نوع داده‌ها می‌رفتند، از دست بدهند، کشف کنند.

چگونه می توانم کمپین های بازاریابی دیجیتال را با استفاده از تجسم داده ها بهبود بخشم؟

موفقیت یک شرکت تا حد زیادی به استراتژی های بازاریابی دیجیتالی که اجرا می شود بستگی دارد. هرچه این استراتژی‌ها تعاملی‌تر، خلاقانه‌تر و برنامه‌ریزی‌شده‌تر باشند، شانس شرکت برای موفقیت بیشتر است.

تجسم داده ها برای بازاریابان بسیار ارزشمند است. اما چگونه می توانند از آن برای بهبود کمپین های بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنند؟

درک روند رفتار مخاطب هدف

تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت یا تعامل در رسانه های اجتماعی را می توان با استفاده از نقشه های حرارتی، نمودارهای پراکندگی و انواع دیگر تجسم داده ها انجام داد. این نوع تجزیه و تحلیل بسیار ساده است، اما بینش های ارزشمندی را در مورد اینکه چه نوع محتوایی در بین مشتریان شما محبوب ترین است و نحوه رفتار آنها در پلتفرم های آنلاین مختلف به شما می دهد.

علاوه بر این، این نوع تجزیه و تحلیل می تواند به شما کمک کند تا مشتری خود را بر اساس رفتار یا ترجیحات آنها کشف کنید. به عنوان مثال، فرض کنید مشتریان شما تمایل دارند پس از تماشای ویدیویی درباره آنها، محصولات بیشتری را نسبت به خواندن یک مقاله یا تماشای ویدیو خریداری کنند. در آن صورت، می توانید نتیجه بگیرید که بازاریابی ویدیویی برای مخاطب هدف شما بهتر عمل می کند.

داده های ترافیک وب سایت شما همچنین ممکن است نشان دهد که کدام وب سایت های دیگر در بین مشتریان شما محبوب هستند و آنها چند بار از آنها بازدید می کنند. شما می توانید از این اطلاعات برای ایجاد استراتژی برای افزایش ترافیک سایت خود با استفاده از ابزارهای دیگر مانند بازاریابی رسانه های اجتماعی یا بهینه سازی موتور جستجو (SEO) استفاده کنید.

تجسم داده ها برای تجزیه و تحلیل رقبا

تحقیقات رقابتی نیز بسیار مهم است. اگر بتوانید ببینید رقبای شما چه می کنند، کمپین های بازاریابی دیجیتال شما بسیار موثرتر خواهند بود. شما می توانید از تجسم داده ها برای درک بهتر نقاط قوت و ضعف آنها و شناسایی محتمل ترین زمینه ها برای بهبود عملکرد کسب و کار استفاده کنید.

به این ترتیب، شما فرصتی برای بهبود استراتژی های موجود و در نهایت پیشی گرفتن از رقبا دارید. به عبارت دیگر، تجسم داده ها به شما کمک می کند تا بازار خود را بهتر بشناسید و استراتژی های برنده ایجاد کنید.

ردیابی تغییرات در رفتار مخاطب هدف خود

یکی دیگر از کاربردهای خوب برای تجسم داده ها، استفاده از آنها به عنوان یک شاخص یا یک سیستم هشدار اولیه برای تغییرات در ترجیحات و رفتار مشتریان است. به عنوان مثال، فرض کنید بر اساس داده های مشتری خود، متوجه افزایش قابل توجهی در تعداد مشتریان از یک گروه جمعیتی خاص شده اید. استفاده از تجسم داده ها به شما این امکان را می دهد که ببینید آیا این تغییر موقتی است یا خیر و چه نوع محصولاتی را بیشتر دوست دارند.

از تجسم داده ها برای اهداف تحقیقات بازار استفاده کنید

تجسم داده ها می تواند راهی عالی برای درک بهتر مشتریان شما باشد. می توانید از آنها برای اهداف تحقیقات بازار یا به طور کلی مطالعه بازار استفاده کنید.

به این ترتیب، بازاریابان این فرصت را پیدا می‌کنند تا بر اساس داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌اید، مخاطبان هدف خود را درک کنند و بفهمند به چه نوع محصولاتی نیاز دارند و چه خدمات دیگری ممکن است از شرکت شما بخواهند.

C:Usersshozab.mukhtarPicturesCustomer Surveys Analysis.jpg

کمپین های بازاریابی تنها فعالیت هایی نیستند که می توانید از تجسم داده ها استفاده کنید. شما همچنین می توانید از آنها در طراحی محصول، بهبود فرآیندهای تولید و بسیاری از زمینه های دیگر عملیات تجاری استفاده کنید. به همین دلیل ضروری است که بدانید چه نوع ابزارهای داده ای در اختیار دارید و چگونه می توانند به شما در بهبود کمپین های بازاریابی دیجیتال کمک کنند.

از تجسم داده ها برای تقسیم بندی مشتری استفاده کنید.

بخش بندی بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال است. اگر بتوانید بفهمید مشتریان شما چه کسانی هستند، چه می‌خواهند و چگونه به صورت آنلاین رفتار می‌کنند، ایجاد کمپین‌های بازاریابی دیجیتال مؤثرتر برای دسترسی به این گروه‌های خاص از افراد بسیار آسان‌تر می‌شود.

از تجسم داده ها برای تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.

تحقیق کلمات کلیدی نیز بخش مهمی از بازاریابی دیجیتال است. هرچه کلمات کلیدی مورد استفاده مخاطبان خود را بهتر درک کنید، بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو و سایر ابزارها آسان تر خواهد بود. تجسم داده ها به شما کمک می کند بفهمید کدام کلمات برای کمپین شما مرتبط هستند.

استفاده از تجسم داده ها برای ارزیابی ترافیک وب سایت

ترافیک وب سایت خود را ارزیابی کنید و دریابید که کدام یک از زمینه ها را باید روی بهبود تمرکز کنید. تجسم داده ها به شما کمک می کند تا بفهمید چه نوع محتوایی برای بازدیدکنندگان سایت شما بهتر عمل می کند و آنها چگونه به آن پاسخ می دهند. به این ترتیب، می توانید به مخاطبان هدف گسترده تری دست پیدا کنید و سرنخ های بیشتری ایجاد کنید.

تجسم داده ها برای کمپین های بازاریابی ورودی

اتوماسیون بازاریابی بخشی ضروری از بازاریابی دیجیتال است. هر چه کمپین بازاریابی درونگرا برنامه ریزی شده و خلاقانه تر باشد، شانس بیشتری برای جذب مشتریان جدید دارید. تجسم داده‌ها می‌تواند به شما کمک کند تعیین کنید کدام کانال‌ها برای ارائه ارزش به سرنخ‌های شما بهتر عمل می‌کنند و کدام‌ها نیستند. به این ترتیب، می توانید تلاش خود را بر روی بهبود مناطقی که به خوبی کار نمی کنند متمرکز کنید و بازدهی بهتری برای تلاش خود دریافت کنید.

استفاده از تجسم داده ها برای بهینه سازی طراحی فرم ها

تجسم داده ها می تواند یک راه عالی برای تجزیه و تحلیل نرخ پاسخگویی فرم های آنلاین باشد. به این ترتیب، شما فرصتی برای بهبود اثربخشی فرآیند و دریافت سرنخ های بیشتری برای کسب و کار خود دارید. همچنین می توانید از تجسم داده ها برای تعیین اینکه آیا طراحی فعلی فرم ها در جلب توجه مشتریان مؤثر است یا خیر استفاده کنید تا فرصتی برای بهبود طراحی آنها داشته باشید.

استفاده از تجسم داده ها برای نظرسنجی مشتریان

تجسم داده ها یک راه عالی برای تجزیه و تحلیل نرخ پاسخ نظرسنجی های آنلاین است. به این ترتیب، شما فرصتی برای بهبود اثربخشی فرآیند و دریافت سرنخ های بیشتری برای کسب و کار خود دارید. شما همچنین می توانید از تجسم داده ها برای تعیین اینکه آیا طرح فعلی به طور موثر توجه مشتریان را به خود جلب می کند یا خیر استفاده کنید تا فرصتی برای بهبود طراحی آنها داشته باشید.

چگونه تجسم داده ها می تواند به پشتیبانی مشتری کمک کند؟

پشتیبانی مشتری حوزه دیگری است که تجسم داده ها می تواند کمک بزرگی باشد. می‌توانید از آن برای تجزیه و تحلیل درخواست‌های دریافتی مشتری و تعیین نوع مشکلات و تعداد دفعات ظاهر شدن آنها استفاده کنید.

تجسم داده‌ها به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید مشتریان شما ترجیح می‌دهند با کدام کانال تماس بگیرند و معمولاً چه مشکلاتی دارند. به این ترتیب، می توانید فرآیندهای پشتیبانی خود را بهبود بخشید و گروه های مختلف مشتریان شرکت خود را بهتر بشناسید.

تجسم داده ها به شما کمک می کند تا داده های بلیط مشتری را پردازش کنید و تعیین کنید که آیا تیم شما باید زمان بیشتری را برای آموزش صرف کند یا خیر. ايجاد كردن نمودارهای سانکی این نشان می دهد که نمایندگان مختلف چند پرونده را مدیریت می کنند و چه مسائلی نیاز به توجه بیشتر تیم پشتیبانی مشتری دارد.

استفاده از تجسم داده ها برای ردیابی فرآیندهای فروش

تجسم داده ها می تواند راهی عالی برای به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد فرآیندهای خرید مشتریان و تعیین اینکه آیا نیاز به ایجاد برخی تغییرات دارید یا خیر. به عنوان مثال، اگر فرآیند قیف فروش برای مشتریان شما زمان زیادی می برد، ممکن است منجر به کاهش فروش شود. می‌توانید از تجسم داده‌ها برای درک اینکه چه تعداد از مردم فرآیند خرید خود را رها می‌کنند و چرا این کار را انجام می‌دهند، استفاده کنید.

با کمک تجسم داده ها، می توانید راه حلی برای این موضوع ایجاد کنید که احتمالاً منجر به رضایت بیشتر مشتریان و بازگشت سرمایه بالاتر می شود.

چگونه تجسم داده ها به بازاریابان کمک می کند؟

تمام مثال‌های قبلی نشان می‌دهند که تجسم داده‌ها در کار بازاریابی چقدر حیاتی هستند. بازاریابان می‌توانند مخاطبان هدف خود را بهتر درک کنند، فرآیندهای پشتیبانی مشتری و استراتژی‌های بازاریابی را بهبود بخشند و بازده بیشتری را در تلاش‌های بازاریابی خود دریافت کنند.

نتیجه:

مثال‌های بالا راه‌های زیادی را نشان می‌دهند که از تجسم داده‌ها می‌توان برای بهبود کار شما به عنوان یک بازاریاب استفاده کرد. این تکنیک به شما کمک می کند تا با تجزیه و تحلیل بازخورد مشتریان، پیش بینی روندهای آینده و رسیدگی به درخواست های دریافتی مشتری، کار خود را بهتر انجام دهید. همچنین، به شما کمک می کند به اهداف تجاری خود خیلی سریعتر از استفاده از تکنیک های بازاریابی سنتی برسید.

بیوگرافی نویسنده: رایان اروین

من بیش از 12 سال تجربه در زمینه دیجیتال مارکتینگ و تجزیه و تحلیل داده دارم و در حال حاضر به عنوان متخصص بازاریابی دیجیتال در PPCexpo.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme