نقد و بررسی GRID Legends | شبکه بازی جدید

Home » نقد و بررسی GRID Legends | شبکه بازی جدید

هر مسابقه داستانی را بیان می کند. یکی که با رانندگان در یک شبکه شروع می شود، در اولین پیچ پر هرج و مرج پیش می رود، تغییرات لید و تصادفات را تحمل می کند و در نهایت برنده را اعلام می کند. علاقه مندان به ورزش موتوری همچنین می دانند که داستانی در خارج از مسیر وجود دارد که شامل قراردادها، رقابت ها، مسائل مکانیکی و مصدومیت می شود. با وجود این، بسیاری از بازی‌های مسابقه‌ای از هر چیزی که شبیه یک روایت خارج از مسیر باشد، چشم پوشی می‌کنند. فرنچایزهای محبوبی مانند Gran Turismo، Project Cars، و حتی DiRT Rally معمولاً فقط وسایل نقلیه، پیست‌ها و رویدادها را ارائه می‌دهند تا بتوانید مطابق میل خود تصادف کنید. از سوی دیگر، GRID Legends اولین داستان خارج از مسیر را برای این فرنچایز از زمان شروع آن در سال 2008 دارد. داستان تا حدی به این دلیل است که بازی بهتری نسبت به دو نسخه قبلی است، اما عمدتاً به دلیل مسابقات هیجان انگیزتر است که افزایش یافته است. تنوع و پیشرفت های کلی همه اینها باعث می شود که GRID Legends مانند فصل آغازین یک داستان بازگشتی باشد، برخلاف GRID از سال 2019.

Seneca Racing به یک قهرمان نیاز دارد

حالت داستانی در GRID Legends درباره یک تیم ضعیف به نام Seneca Racing است که به تازگی یک راننده تازه کار جدید به دست آورده است: you (معروف به Driver 22). این به سبک مستند با مصاحبه های ویدئویی لایو اکشن گفته می شود و این کلیپ های کوتاه بین هر چند مسابقه ظاهر می شوند. در ابتدا، ویدیوها شخصیت هایی را معرفی می کنند، از جمله هم تیمی شما و برخی از رقبا، که بیشتر آنها تمایل دارند نقش کلیشه ای خود را به اندازه کافی خوب ایفا کنند. Seneca Racing در حال مبارزه برای رقابت است و افراد زیادی بر روی Driver 22 سوار می شوند تا بالا بیایند و اجرا کنند. در ابتدا هم تیمی شما نگران است، بنابراین آنها باید با عملکرد شما در مسیر متقاعد شوند. از آنجا باید سنکا را وارد لیگ حرفه ای کنید و امیدوارم بهترین ها را شکست دهید.

داستان ارتباط نسبتاً خوبی با نژادها دارد. گاهی اوقات قطعاتی در موتور وجود دارد که تصادف یا جنجال را به نمایش می گذارد. اعضای تیم شما در طول مسابقات صحبت خواهند کرد و همچنین نظرات مختصری قبل و بعد از رویدادها وجود دارد. اگرچه داستان ساده با کمان های قابل پیش بینی است، اما همه چیز را به خوبی به هم پیوند می دهد. یکی از موارد ناامید کننده عدم وجود ویدیوهای اول شخص است. فقط در پایان کاراکترها مستقیماً با دوربین صحبت می کنند. همچنین، اگرچه Driver 22 کارهای سنگین را انجام می‌دهد، اما داستان بیشتر شبیه هم تیمی شما قهرمان داستان است. اما با وجود چند فرصت از دست رفته، روایت شش ساعته کار می کند و قالب برای دستکاری آماده است.

وقتی داستان را تمام کردید، حالت حرفه ای ده ها ساعت مسابقه را ارائه می دهد. در اینجا شما تیم خود را “مدیریت” می کنید و با برنده شدن در مسابقات درآمد کسب می کنید. ماشین‌ها را می‌توان خریداری کرد، اما بسیاری از آنها فقط با تکمیل رویداد باز می‌شوند. جنبه مدیریت تیم کمی سطحی است. هیچ طرح سفارشی وجود ندارد و ارتقای خودرو فقط گزینه های اصلی منو هستند. شما یک هم تیمی می گیرید و نه می توان آنها را جایگزین کرد و نه با شما صحبت می کنند. با این حال، آنها را می توان ارتقا داد، تا سفارشات بیشتری را بپذیرند (برای حمله / دفاع در طول مسابقه) و عملکرد بهتری در مسیر داشته باشند. تنها زمانی که به طور کامل ارتقا داده شوند، به خوبی با هم تیمی های GRID اصلی قابل مقایسه هستند. مکانیک نیز ارتقاهایی دارد، اگرچه اینها خسته کننده هستند و فقط حامیان بیشتری را باز می کنند یا هزینه های خودرو/تعمیر را کاهش می دهند.

GRID Legends

هم تیمی شما در صورت ارتقاء کامل، نور درخشانی است

بطور قابل پیش بینی، رویدادهای شغلی به لایه های چالشی (از تازه کار تا حرفه ای) و با رشته های متعدد در هر کدام تقسیم می شوند. تعداد زیادی منوهای فرعی وجود دارد و بازی دوست دارد شما را به سطح بالایی بازگرداند، بنابراین باید دوباره و دوباره در آنها شیرجه بزنید. همچنین محتوای دروازه‌دار بسیار زیادی وجود دارد، و بسیاری از رویدادها به ارتقای خودرو نیاز دارند که هم به پول و هم به چند ده چرخش کیلومتر شمار نیاز دارند. اما، رویدادها از نظر طول، وسیله نقلیه و نوع بسیار متفاوت هستند. مسابقات دایره ای، تایم تریل و رویدادهای حذفی، نان و کره بازی هستند. رویدادهای دریفت با وجود اینکه پنهان هستند بازمی گردند. رویدادهای الکتریکی با یک دروازه نیمه شفاف که در مسیر قرار گرفته است که سرعت را افزایش می دهد، بیشتر به حوزه بازی هدایت می شوند.

در هر رشته ای، هندلینگ وسیله نقلیه قوی است. هنگام استفاده از کنترلر، از اجرای قبلی دور نمی شود، و این قبلاً کاملاً ماهر بود. در تنظیمات پیش‌فرض، چه رانندگی با ماشین‌های عضلانی، چه ماشین‌های تور و چه ماشین‌های استوک، حس بازی بیشتری وجود دارد. کامیون های استادیوم دارای سیستم تعلیق دیوانه کننده ای هستند که هنگام ترمزگیری پایین می آید و با شتاب بالا می رود. این یک تغییر سرگرم کننده را در مقایسه با وسایل نقلیه چرخ باز زمین دار ایجاد می کند که به دلیل شاسی سبک تر آنها به سختی ثابت می شوند. خودروهای برقی کمی عجیب به نظر می رسند و به نظر می رسد کاهش سرعت آنها بیشتر طول می کشد. برخلاف دریچه هایی که زیپ دارند و روی یک سکه متوقف می شوند. تنوع هندلینگ خوب است و هنوز تفاوت های قابل توجهی هنگام رانندگی در انواع سطح و آشفتگی های جاده وجود دارد.

بهترین بخش مسابقه این است که هیجان انگیز است و یادآور عنوان اصلی است. اکثر نژادها شما را در پشت دسته قرار می دهند، بنابراین باید در میدان ببافید، جایی که سری برتری دارد. تعادل خوبی بین هل دادن زودهنگام و انتظار برای باز شدن وجود دارد. خوشبختانه ویژگی بازگشت به عقب این سبقت ها را کمی آسان تر می کند. مشکل درایورهای هوش مصنوعی به خوبی تغییر می کند، بدون ناعادلانه زیاد یا رفتار باند لاستیکی آشکار. آنها به طرز شگفت انگیزی در نگه داشتن خط سرسخت هستند و بنابراین رضایت بخش است که در نهایت سوزن را نخ کنید یا نیمی از زمین را در همان گوشه اول رد کنید. در Expert ثابت شد که آنها در مسابقات کوتاه 3-5 دور یک چالش عالی هستند، اما در صورت نیاز می توان طول مسابقه را افزایش داد (تا 5 برابر بیشتر).

GRID Legends

مسابقات دارای تصادفات بسیار بیشتری هستند

برای اولین بار در سریال پس از نسخه اصلی، درام بسیار خوبی در مسیر وجود دارد. ماشین‌ها با نظم مناسب لاستیک‌ها را واژگون می‌کنند یا گم می‌کنند، و این در صورت تصادف برای وسیله نقلیه شما نیز صدق می‌کند. رانندگان هوش مصنوعی به دیوارها یا یکدیگر برخورد می کنند و موانع جدیدی ایجاد می کنند. فقط تنوع بیشتری در آنچه در جاده اتفاق می افتد وجود دارد، و بنابراین یک مسابقه دائما جالب را ایجاد می کند. شروع از آخرین رتبه در مسابقات حذفی به دلیل نبرد برای جلوتر ماندن از دو وسیله نقلیه آخر که هر 20 ثانیه یکبار ناک اوت می شوند، آدرنالین مداومی را به همراه داشت. مسابقات دایره ای اغلب در دور پایانی نیز تصادفات حماسی داشتند که به دلیل کارکردن هماهنگ تعداد زیادی سیستم است.

همانطور که از طریق میدان تصادف می کنید، به احتمال زیاد دشمنانی خواهید داشت. به اندازه کافی با یک راننده برخورد کنید و آنها مانند بازی قبلی فوق العاده تهاجمی می شوند. دیگر صرفاً به نگه داشتن خط راضی نیست، دشمن شما را به درون یک مانع می برد. این دشمنان یک چالش اضافی هستند، اما با پیشرفت در حرفه، ممکن است آزاردهنده شوند. رانندگان هوش مصنوعی هرگز نفرت خود را کنار نمی گذارند، بنابراین مسابقه با 8 دشمن در لیگ حرفه ای رایج شد. و از آنجایی که آنها بهتر دفاع می کنند و به دنبال تماس هستند، سیستم دشمن خود تداوم می یابد. شاید اگر راهی برای پاک کردن این دشمنان وجود داشت، با رشوه‌گیری یا چالش‌های قدیمی، این کار باعث می‌شد که ویترینی از همه کسانی نباشد که از شما متنفرند.

GRID Legends

سعی کنید بدون ایجاد دشمنی در مزرعه ببافید

برای کمک به تازه ماندن حرفه، تعداد زیادی آهنگ وجود دارد. با بیش از 20 مکان، و مسیرهای زیادی در هر کدام، محتوا رضایت بخش و بهتر از آنچه بازی قبلی در زمان عرضه داشت، است. همه پیست ها دارای تنظیمات زمان و آب و هوا هستند، که خوب است و شرایط مسابقه را زمانی تغییر می دهد که نور خورشید در چشم شما باشد، یا اسپری آب دیدن گوشه را دشوار می کند. متأسفانه بیشتر آهنگ ها در حال بازگشت هستند. شیکاگو، سانفرانسیسکو، دبی، پاریس، اوکوتاما، بارسلونا و برندز هچ برای جانبازان حافظه عضلانی آشنا خواهند بود. بنابراین بازی گاهی اوقات برای متمایز کردن خود تلاش می کند. با این حال، هنوز هم دیدن نسخه ارتقا یافته بصری یوکوهاما داکس که آخرین بار در سال 2008 ظاهر شد، عالی بود. چند آهنگ کاملاً جدید نیز در اینجا وجود دارد. هر دو مسیر خیابان مسکو و لندن عالی هستند، با پس‌زمینه‌های جالب میدان سرخ و بیگ بن.

هنگامی که با دوره ها آشنا شدید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که آنلاین شوید. بازی چند نفره دارای crossplay است و در رایانه شخصی به دوستان در هر دو پلتفرم Steam و EA دسترسی دارید (یک حساب EA مورد نیاز است). همچنین یک ویژگی جدید مسابقه سریع وجود دارد که معمولاً شما را وارد یک مسابقه زنده می‌کند و به شما امکان می‌دهد راننده تصادفی هوش مصنوعی را کنترل کنید. کنترل آخرین رقیب در یک دور باقی مانده دردناک است، اما این بسیار کمتر از در اختیار گرفتن رهبر و سقوط فوری است. تصادفی بودن مسابقه سریع هزینه کمی برای مسابقه بیشتر در دقیقه است. متأسفانه هنوز انتظار زیادی وجود دارد، با تایمرهای طولانی قبل از مسابقه، بعد از مسابقه، بعد از سکو، در لابی، و قبل از بارگیری در مسابقات. علیرغم زمان اضافی، مسابقات آنلاین به خوبی کار می کند، با برخوردهای دقیق به اندازه کافی که باعث خوشحالی آن رانندگان کامیکازه می شود، زیرا آنها آن را برای همه در پیچ اول خراب می کنند.

در حالی که تقریباً همه چیز یک پله بالاتر از بازی قبلی است، بصری ها عمدتاً در یک سطح هستند. تخریب هنوز نسبتاً خاموش است، اگرچه قتل عام حفظ شده است. گلگیرهای دور ریخته شده و جداره تایرهای بریده شده در تمام طول مسابقه در مسیر باقی می مانند. اثرات آب و هوای مرطوب دوباره خوب است، اما باران فقط سیل آسا است و برف جمع نمی شود. بیشتر خودروها خوب به نظر می رسند، اگرچه برخی از قسمت های داخلی فاقد جزئیات هستند و به دلیل وجود نام مستعار، رنگ ها به وضوح نیاز دارند. خبر خوب این تصاویر صرفاً دلپذیر این است که بازی فقط با چند افت نرخ فریم بسیار عالی اجرا می شود.

GRID Legends

اگر به حالت داستانی علاقه دارید، مراقب اسپویل ها باشید

GRID Legends حرکت رو به جلویی را که این فرنچایز در سال‌های اخیر از دست داده بود، دوباره کشف کرده است. با یک روایت مختصر و ساده خارج از مسیر، مسابقه به خوبی در حالت داستانی به هم متصل شده است. اکشن در مسیر نیز خوب است، با تنوع کافی، رقبای هوش مصنوعی خوب، و فهرست مسیر مناسب. علیرغم داشتن تعداد زیادی پیست بازیافتی، مسابقه به دلیل تصادفات دراماتیک و برخوردهای تنگ عموماً هیجان انگیز است. تنها در چند ساعت رانندگی، مسابقات به یاد ماندنی بیشتری نسبت به مجموع دو بازی قبلی وجود دارد. و علیرغم برخی انتظارهای طولانی غیر ضروری، بخش آنلاین نسبتاً قوی است. GRID Legends ممکن است بهترین در این سری نباشد، اما من را هیجان زده می کند تا ببینم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme