نقد و بررسی Pokemon Legends: Arceus | شبکه بازی جدید

Home » نقد و بررسی Pokemon Legends: Arceus | شبکه بازی جدید

جالب است که به این موضوع فکر کنیم که فرنچایز پوکمون در سال 2022 در کجا قرار دارد. این سری همچنان یک غول فروش برای نینتندو است، اما همچنین گاهی اوقات سرسختانه در راه خود گیر کرده است. این شاید به بهترین شکل در نسخه قبلی، الماس درخشان و مروارید درخشان دیده شود، که بازسازی های ناامیدکننده ای بودند که هنوز توانستند بیش از 10 میلیون نسخه در سراسر جهان بفروشند. با این حال، شاید دلیلی که باعث شد این بازسازی‌ها به همان شکلی که انجام شده بودند، این واقعیت باشد که سازنده سریال Game Freak مشغول کار روی Pokémon Legends: Arceus بود. چه کسی بهتر است فرنچایز را دوباره اختراع کند تا تیمی که در وهله اول آن را ایجاد کرده است؟

با اجتناب از اکشن سنتی RPG که سری به آن شهرت داشته است، Pokémon Legends تقریباً یک اختراع کامل از فرمول است. موضوع تلاش برای بهترین بودن در زمین در نبرد، و همچنین رفتن از باشگاهی به باشگاه دیگر که رهبران را فتح می کنند، از بین رفته است. در جای خود، تجربه‌ای است که از شما می‌خواهد از دنیا بیرون بروید و با پوکمون‌ها به شیوه‌هایی تعامل کنید که در گذشته نمی‌توانستید انجام دهید. ماموریت شما تبدیل شدن به بهترین مربی در سرزمین، a la Ash Ketchum نیست، بلکه تحقیق در مورد این موجودات منحصر به فرد است. البته شما هنوز هم نیاز دارید که گاهی اوقات بجنگید و آنها را دستگیر کنید، اما اکنون برای هدفی بالاتر است.

با این حال، چیزی که تغییر نکرده است، این واقعیت است که شما هنوز یک پوکمون شروع کننده برای سفر خود دارید. در Arceus، سه گزینه شما Rowlet (علف)، Cyndaquil (آتش) و Oshawott (آب) هستند. هنگامی که انتخاب کردید کدام موجود برای شما بهتر کار می کند، سپس تلاش برای تکمیل اولین Pokedex را آغاز می کنید. این ماموریتی است که شما اساساً توسط پروفسور لاونتون به انجام آن رسیده اید. هنگامی که عنوان برای اولین بار شروع می شود، از شکاف فضا-زمان در آسمان به منطقه تاریخی هیسوی پرتاب می شوید. با پیشنهاد اتاق و تخته برای شما، بهترین اقدام این است که به پروفسور در تحقیقاتش کمک کنید.

به عنوان دستیار پروفسور لاونتون، زیر چتر تیم کهکشان شروع به کار می کنید. به عنوان یکی از اعضای تیم Survey Corp، می‌توانید در جستجوی پوکمون‌های ناشناخته و نادر، منطقه وسیع هیسوی را کاوش کنید. برای تکمیل یک ورودی Pokedex برای هر موجود، باید وظایف خاصی را ثبت کنید. به طور معمول، این شامل فعالیت هایی مانند گرفتن آنها، شکست دادن آنها در نبرد یا تکامل آنها می شود. علاوه بر پر کردن Pokedex، شما همچنین با شهروندان مختلفی روبرو خواهید شد که برای تکمیل وظایف به کمک نیاز دارند. نکته جالب در مورد دوره زمانی که شما در آن هستید این است که عموم مردم هنوز نسبت به پوکمون بسیار محتاط هستند. به عنوان پل بین انسان و هیولا، می توانید به هر دو طرف کمک کنید تا با به اشتراک گذاشتن جهان با دیگری کنار بیایند.

Pokemon Legends: Arceus

داستان جالب تر از آن چیزی است که من انتظار داشتم، اما هنوز هم یک نقطه ضعیف است. من فکر می‌کنم که Game Freak کار بسیار خوبی در تولید NPC برای Arceus انجام داده است. خواه رهبر قبیله دیگری باشد یا فقط یک شهرک معمولی، آنها شخصیت منحصر به فرد خود را دارند. فضای فئودالی در اینجا نیز کمک می کند. بدون رهبران باشگاه/نخبگان چهار برای فتح، داستان آزاد است تا در مسیرهای جالبی پیش رود. من از جایی که داستان به پایان می رسد غافلگیر شدم، اما از آن ناامید نشدم. با این حال، من فکر می کنم عنوان از مشکلات سرعت رنج می برد. ساعت‌های ابتدایی واقعاً بی‌تأثیر هستند، زیرا دائماً با صحنه‌های کوچک قطع می‌شوید. می‌خواهم بیرون بروم و چند پوکمون بگیرم، نه اینکه به حرف‌های پروفسور در مورد چیزی گوش دهم. با پیشرفت شما بهتر می‌شود، اما بخش اولیه کمپین واقعاً می‌توانست از سخت‌تر شدن استفاده کند.

همانطور که ورودی های Pokedex را کامل می کنید، امتیاز تحقیقاتی کسب خواهید کرد. امتیازات تحقیقاتی کافی را به دست آورید، و در تیم Galaxy رتبه‌ای خواهید داشت. با تبدیل شدن به عضو باتجربه تر Survey Corp، برای تکمیل تحقیقات خود به سرزمین های بیشتر و بیشتر اعزام خواهید شد. حلقه XP دوباره از آنجا شروع می شود، زیرا مناطق جدید پوکمون های جدیدی را برای ورود به سیستم در خود جای می دهند. در طول مسیر، شما همچنان ماموریت های اصلی عنوان را تکمیل می کنید و همچنین درخواست های جدیدی را برای انجام دادن پیدا خواهید کرد. حلقه تسطیح Pokémon Legends پیچیده نیست، اما به خوبی اجرا شده است. Game Freak کار بسیار خوبی انجام داده است که شما را به انجام وظایف خاص وادار کرده است، در حالی که همچنین اطمینان حاصل می کند که از کاری که انجام می دهید خیلی خسته نمی شوید. از اینکه بفهمم چگونه می‌خواهم یک کار خاص را در Dex انجام دهم یا بهترین راه برای نزدیک شدن به یک پوکمون تازه کشف شده چیست، لذت بردم.

با تغییر در گیم پلی، Pokémon Legends بسیار متفاوت از ورودی های قبلی بازی می کند. شاید بتوانم آن را به عنوان یک اکشن-RPG-lite جهان باز توصیف کنم. همه پوکمون ها در Hisui پرسه می زنند، و شما آزاد هستید که هر طور که می خواهید به آنها نزدیک شوید. اگر می‌خواهید یواشکی به آن‌ها بروید تا آنها را بگیرید، می‌توانید، یا می‌توانید آن‌ها را مستقیماً به صورتشان ببندید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد. گزینه های سفر سریعتر نیز با گذشت زمان باز می شوند. در حالی که پیاده روی خسته کننده را کاهش می دهد، باید تا آنجا که می توانید پیاده روی کنید. نه تنها تعدادی پوکمون را که ممکن است از دست داده باشید، پیدا خواهید کرد، بلکه منابعی را نیز پیدا خواهید کرد که می توان از آنها برای ساخت آیتم های جدید استفاده کرد. اما نقطه ضعف خروج از مسیر شکست خورده این است که ممکن است به نبردهایی برخورد کنید که ممکن است برای آنها آماده نباشید.

Pokemon Legends: Arceus

اگر نتوانید به اندازه کافی سریع یک پوکمون را بگیرید، به احتمال زیاد در مبارزه با آن گیر خواهید کرد. شما می توانید انتخاب کنید که نبرد را با آزاد کردن یکی از هیولاهای خود شروع کنید، یا ممکن است موجود وحشی مستقیماً شخصاً به شما حمله کند. سیستم نبرد برای طرفداران فرنچایز آشنا خواهد بود، اما تغییراتی در موتور وجود دارد. مهم ترین آنها اضافه شدن حملات قوی و چابک است. از این اصلاح‌کننده‌ها می‌توان برای افزایش قدرت استفاده کرد، اما یک چرخش را از دست داد، یا یک چرخش اضافی را به قیمت کاهش قدرت بدست آورد. این یک لایه جدید از استراتژی را در نبرد اضافه می کند، و چیزی که نیاز به نظارت مداوم دارد. سایر مربیانی که با آنها روبرو می شوید می توانند از همین تاکتیک ها استفاده کنند، بنابراین شما همیشه باید برای این امکان آماده باشید.

یکی از تغییرات دیگر در موتور نبرد نحوه مشاهده مبارزات است. پیش از این، دوربین در یک موقعیت ثابت و منحصراً روی پوکمون فوکوس می‌کرد. با این حال، برای Pokémon Legends، دید گسترده تر شده است و مربیان اکنون به عمل نزدیک تر هستند. قبل از انتخاب اینکه می خواهید حمله کنید، از یک آیتم استفاده کنید یا هیولای خود را به یاد بیاورید، می توانید در میدان جنگ پرسه بزنید. اگر می‌خواهید در کنار پوکمون‌های خود در نبرد بایستید، یا اگر می‌خواهید مبارزه را از فاصله امن‌تری ببینید، انتخاب با شماست. شما حتی می توانید در حالی که دشمن شما حرکت خود را انجام می دهد، دور خود حلقه بزنید. با این حال، هنگامی که یک عمل را انتخاب کردید، تا زمانی که آن عمل خاص تکمیل نشده باشد، در جای خود قفل خواهید شد. با بزرگ‌ترین تغییر در سیستم نبرد فاصله زیادی دارد، اما من قدردانی می‌کنم که اکنون دید نزدیک‌تری از مسابقه داریم.

خارج از نبرد با پوکمون های معمولی و مبارزات مربی، نبردهای باس منحصر به فرد نیز وجود دارد. این نبردها در برابر پوکمون های نوبل که به دلیل همان شکافی که شما از آن خارج شده اید وحشی شده اند، رخ می دهد. قبل از اینکه بتوانید با این موجودات مقابله کنید، باید با سرپرستی که از آنها مراقبت می کند صحبت کنید. آنها به شما اطلاع می دهند که از چه غذاهایی لذت می برند، سپس می توانید آنها را به مرهم تبدیل کنید تا به سمت آنها پرتاب کنید. این کار به همان روشی انجام می شود که شما یک Pokeball را بیرون می اندازید، با این تفاوت که اکنون موجود را با آنها خیره می کنید. هنگامی که به اندازه کافی مبهوت شدید، می توانید یکی از پوکمون های خود را بفرستید تا آسیب وارد کنید. هم سخت و هم هیجان انگیز، هر باس نبرد برای شرکت در آن جذاب بود.

Pokemon Legends: Arceus

در Pokémon Legends زمینه های زیادی برای پوشش دادن شما وجود دارد که متأسفانه به چشمگیرترین جنبه عنوان مربوط می شود. با توجه به محدودیت‌های سوییچ، این عنوان در بخش بصری به شدت با مشکل مواجه است. فاصله ترسیم محدود است، بافت‌ها اغلب تکرار می‌شوند و فاقد جزئیات هستند و گاهی اوقات درست در جلوی شما موارد دور از دید شما ظاهر می‌شوند. بد است زیرا فکر می‌کنم در این آشفتگی تصاویری سرگرم‌کننده وجود دارد. لباس مناسب دوره به خوبی طراحی شده است و طرح‌های پوکمون هنوز هم محکم هستند. من فرض می‌کنم که Game Freak مجبور بود شکوفایی بصری را کاهش دهد تا عملکرد عنوان را تحت کنترل درآورد، اما همچنین به نظر می‌رسد که استودیو فقط نیاز به پرداخت بیشتر دارد.

Pokémon Legends: Arceus ممکن است آن چیزی نباشد که طرفداران انتظار داشتند، اما فکر می کنم این همان چیزی است که فرنچایز به آن نیاز داشت. این یک تغییر در فرمول سری سنتی است. جمع آوری و نبرد هنوز وجود دارد، اما تغییر به اکتشاف و اکتشاف باعث می شود جهان بسیار جالب تر شود. بیرون بودن در این دنیا و انجام تحقیقات، احساس خنکی و آرامش بخشی دارد. همه چیز کامل نیست، زیرا کیفیت بصری ضعیف عنوان و فصل های آغازین پر پیچ و خم دردناک است. با این حال، پس از بازسازی های ناامید کننده الماس و مروارید، دیدن اینکه پوکمون هنوز ماجراجویی های تازه ای دارد، هیجان انگیز است.

ارائه

50

رنگ های زیادی دارد و طرح های هم برای پوکمون و هم برای همنوعان یکدست است. با این حال، فقدان مشخصی از جلا دادن به جلوه های بصری وجود دارد. پاپ-این بافت یک مشکل ثابت است و فاصله ترسیم ضعیف است.

گیم پلی

84

به لطف کنترل‌های فوق‌العاده و مکانیک جامد، دنیا به راحتی قابل مدیریت است. من هرگز از تعداد گزینه هایی که برایم در نظر گرفته شده بود غرق نشدم. بهینه‌سازی‌های موتور جنگی نیز چین و چروک جدیدی به هر نبرد اضافه می‌کند.

تک نفره

74

ساعات کاری ممکن است کمی کند باشد، اما با پشت سر گذاشتن آن، اوضاع به طور قابل توجهی بهبود می یابد. تحقیق در مورد دلیل آمدن شما به این منطقه و همچنین تأثیر آن بر برخی پوکمون ها پیچ و تاب های محکمی را ارائه می دهد. Game Freak همچنین در تعریف بازیگران جانبی شخصیت ها کار بسیار بهتری انجام داده است.

چند نفره

NR

شما می توانید با بازیکنان دیگر معامله کنید، اما هیچ چیز دیگری به جز آن در بخش چند نفره وجود ندارد.

کارایی

70

هنگام پرداخت به صورت داک، هنگام کاوش در Hisui، نرخ فریم کمی کاهش می یابد. با این حال، در حالت دستی به نظر نمی رسد که مشکل چندانی باشد.

به طور کلی


75


Pokémon Legends: Arceus تا کامل بودن فاصله زیادی دارد. مسائل بصری و کشش باز شدن خسته کننده این را روشن می کند. با این حال، عنوان هنوز هم یک تحول عمده سرگرم کننده و هیجان انگیز این فرنچایز است. رفتن به آنجا در جهان و تعامل با پوکمون هرگز احساس بهتری نداشته است. من هیجان زده هستم که ببینم Game Freak از اینجا به کجا می رود، که این چیزی نیست که من لزوماً بعد از ورودی های قبلی بگویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme