کارشناس حقوقی می گوید خرید Xbox Activision Blizzard نباید قوانین ضد تراست را زیر پا بگذارد

Home » کارشناس حقوقی می گوید خرید Xbox Activision Blizzard نباید قوانین ضد تراست را زیر پا بگذارد

خرید مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد یکی از سه شرکت بزرگ صنعت بازی را با یکی از توسعه دهندگان پیشرو در صنعت بازی گرد هم می آورد. در حالی که ایکس باکس به استراتژی خریدهای اصلی خود ادامه می دهد، آیا خرید اکتیویژن بلیزارد با قوانین ضد تراست مغایرت دارد؟ یک کارشناس حقوقی می گوید در این مرحله بعید است.

به یاد داشته باشید که چگونه Xbox با موفقیت Bethesda را بدون اینکه با قوانین ضد تراست مواجه شود، به دست آورد؟ این به این دلیل است که این شکلی از یکپارچگی عمودی بود که در آن یک توزیع کننده محتوا، مانند Xbox، یک تولید کننده محتوا، مانند Bethesda را خریداری کرد.

دیوید هاپ، شریک مدیریتی در شرکت حقوقی رسانه و فناوری مستقر در سانفرانسیسکو قانون گاما می گوید خرید اکتیویژن توسط ایکس باکس بر اساس همین اصل اجرا می شود.

مایکروسافت Activision Blizzard: The Story So Far را خریداری کرد

در واقع از نظر تاریخی، وزارت دادگستری با انحصارهای کنسول مشکلی نداشته است، که احتمالاً نتیجه معامله Xbox-Activision است.

در حالی که این احتمال وجود دارد که این معامله به عنوان یک خرید “افقی” در نظر گرفته شود – که در آن دو رقیب مستقیم ادغام می شوند – با توجه به اینکه ایکس باکس نیز یک توسعه دهنده بازی است. Hoppe می‌گوید: «به‌کارگیری اصول رقابت قانونی زمانی که «محصولات» آثار خلاقانه‌ای مانند بازی‌های ویدیویی هستند، دشوار است، که هر یک از آنها مسلماً منحصربه‌فرد هستند و بنابراین در رقابت مستقیم نیستند.

در حالی که همگرایی در صنعت به این معنی است که همه گزینه های سرگرمی به نوعی با یکدیگر رقابت می کنند، هاپ توضیح می دهد که «در این مرحله کاملاً مضحک است که تلاش کنیم یک مورد ضد انحصار ایجاد کنیم بر این اساس که این خرید منجر به انتخاب کمتر مصرف کننده در صنعت می شود. برای مثال دسته بندی محصولات بازی های تیراندازی.”

در واقع، عدم حضور ایکس باکس در فضای بازی های موبایل یکی از دلایلی است که اکتیویژن در مورد مزایای استراتژیک خرید اکتیویژن ایکس باکس، که شامل توسعه دهنده موبایل کینگ نیز می شود، صحبت کرد.

معامله اکتیویژن بلیزارد در مقایسه با سایر خریدهای بزرگ

علی‌رغم مسیر قانونی برای انجام چنین معامله‌ای، هاپ می‌گوید ادغام در این مقیاس می‌تواند برای صنعت بد باشد و در این زمان برنده‌های واضح «احتمالاً مدیران اکتیویژن هستند که از انحراف عمده توجه سود می‌برند. یک بحران بزرگ، بالقوه وجودی، و بدون شک تضمین بسته های خروج غنی در زمان مناسب.

خرید Xbox Activision Blizzard قرار است تا ژوئن 2023 نهایی شود. با نزدیک شدن به این تاریخ، آژانس های مختلف اعلام خواهند کرد که آیا راه را برای ادامه چنین معامله ای باز می کنند یا خیر. تا آن زمان، پوشش کامل IGN از رویدادها، از جمله واکنش‌ها در صنعت بازی‌ها، استدلال‌های Bobby Kotick، مدیرعامل Activision برای فروش، و اینکه چگونه زمینه را برای نوع جدیدی از جنگ محتوا فراهم می‌کند، بررسی کنید.

Matt TM Kim سردبیر اخبار IGN است. میتونی بهش برسی @lawoftd.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme