یک مرگ خوب به من اجازه می دهد تا راهم را برای ساختن یک بازی دشوار آسان تر کنم

Home » یک مرگ خوب به من اجازه می دهد تا راهم را برای ساختن یک بازی دشوار آسان تر کنم

من واقعا از چند ساعت اولم با Have a Nice Death لذت بردم. پلتفرمر دوبعدی roguelike وارد بازار شد Steam Early Accessو ماجراجویی جذاب آن در حال حاضر یک چالش سرگرم کننده است.

Have a Nice Death می بیند که شما در نقش مرگ عنوان دار بازی می کنید. او فرسوده شده است و نیاز جدی به تعطیلات دارد، اما نمی تواند از پس تمام کارهای اداری که باید انجام شود، برود. او در نهایت خشمگین می شود که زیردستان خود را لعنت نمی کنند، و تمام کارهای اضافی که ماهیت نامناسب آنها ایجاد می کند. دث که تصمیم می گیرد مدت هاست برای احترام گذاشتن به او دیر شده است، در دپارتمان های مختلف Death, Inc. شروع به خشم می کند تا به افراد کم ارزش خود یادآوری کند که واقعاً چه کسی مسئول است.

در حال پخش: تریلر یک مرگ خوب رونمایی کن | جوایز بازی 2021

به طور روایی، من فکر نمی‌کنم این تنظیم چیزی باشد که بتوان واقعاً در مورد آن نوشت. به نظر نمی‌رسد که Have a Nice Death به عمق روایتی فراتر از پیام‌های ساده‌ای که «کرنش بد است» و «فرسودگی شغلی سالم نیست» دست پیدا کند. چیزهای مهمی است، اما ساعات اولیه بازی بیشتر به دعوت شما به دنیای جذاب آن مربوط می شود. علیرغم ماهیت تاریک روایت، Have a Nice Death فرض می‌کند که این وضعیت بیشتر یک حالت «تجارت طبق معمول» است، و این شخصیت‌ها صرفاً کارکنان اداری شما هستند که تمام تلاش خود را می‌کنند تا از پس آن برآیند. روز.

روی کاغذ، من نباید از طرفداران پر و پا قرص Have a Nice Death باشم. علیرغم اینکه تعداد بی‌خدای ساعت‌ها را در هادس می‌گذرانم، من واقعاً آدم‌های سرکش را دوست ندارم. روایت در حال تکامل و شخصیت‌های باورنکردنی همان چیزی است که مرا متقاعد کرد که سرسختانه از طریق حلقه گیم‌پلی چالش‌برانگیز بازی Supergiant کار کنم، و اگرچه Have a Nice Death پیاده‌سازی می‌کند. مشابه دستگاه های داستان سرایی، آنها کاملاً به همان اوج نمی رسند. در عوض، Have a Nice Death با نزدیک‌تر کردن حلقه یک سرکش، برای من جذابیت دارد.

هدف کلی Have a Nice Death مانند اکثر بازی‌های سرکش، تکمیل یک اجرای کامل است – تکمیل هر سطح موجود در یک جلسه. اگر این کار را انجام ندهید، مجبور خواهید بود بدون تمام سلاح‌ها و آیتم‌هایی که در آخرین اجرای خود پیدا کرده‌اید، از نو شروع کنید، اگرچه توانایی‌های دائمی به سه درخت مهارت متصل هستند که می‌توانید قفل آن‌ها را باز کنید تا اجراهای بعدی کمی آسان‌تر شود.

فراتر از آن درخت مهارت، Have a Nice Death همچنین دارای راه هایی برای بهبود دائمی زرادخانه و بقای Death با سلاح ها و موارد بهداشتی جدید است. شما این ارتقاها را با شمش خریداری می کنید که می توانید در طول دویدن پیدا کنید و با کشتن دشمنان به دست آورید.

در اوایل، قیمت باز کردن این سلاح‌ها و اقلام بهداشتی جدید بسیار بالاست. برای مثال، باز کردن قفل Shake Spear برای شروع 105 شمش بسیار هزینه دارد (اگر در اولین قسمت بازی گیر کرده باشید، معمولاً فقط 10 یا بیشتر درآمد کسب می کنید). اما Have a Nice Death یک سیستم چالش را در ارتقاء خود گنجانده است. هر 15 دشمن را در طول بازی بکشید (الف خیلی هدف آسان) و قیمت آن سلاح 25 درصد کاهش می یابد. 15 دشمن دیگر را بکشید و حتی بیشتر سقوط می کند. تا زمانی که 50 دشمن را بکشید، قیمت به یک شمش کاهش می یابد. بنابراین حتی اگر در مرحله اول، دوم یا سوم خود، Have a Nice Death را تکمیل نکرده باشید، کشتن دشمنان به سادگی در طی آن تلاش‌های اولیه، احتمال پرداخت هزینه این ارتقای دائمی را افزایش می‌دهد.

همه ارتقاء ها به طور مشابه با چالش هایی مرتبط هستند که به شما امکان می دهد تخفیف کسب کنید و روند دستیابی به سلاح های قوی تر و آیتم های درمانی را سرعت بخشید. برخی شما را موظف می‌کنند که با یک اسلحه خاص کشته شوند، در حالی که برخی دیگر از شما می‌خواهند که راهی پیدا کنید تا با یک اسلحه ضعیف‌تر آسیب زیادی وارد کنید یا چندین بار به یک منطقه برسید یا بر یک رئیس غلبه کنید.

به همین دلیل، من در واقع ده‌ها دور اول بازی Have a Nice Death را صرف تلاش برای دستیابی به اهداف کوچک‌تر می‌کنم – هدفی که دست یافتنی‌تر از “شکست دادن هر رئیس و سطح اجباری در یک اجرا” است. من در نهایت به آن چالش خواهم رسید، اما در حال حاضر، من راضی هستم که به سادگی قوی تر شوم و ببینم که چگونه تلاش هایم به من کمک می کند تا در آن سطوح اولیه کمی بهتر عمل کنم.

و مسلماً، بسیاری از افراد سرکش هدف به ظاهر غیرقابل حل خود را برای شکست دادن آنها به وظایف قابل کنترل‌تر تقسیم می‌کنند – Dead Cells دارای عناصر metroidvania است که به شما امکان می‌دهد به دنبال ارتقاهای کوچکی باشید که پیشی گرفتن از بخش‌های بازی را آسان‌تر می‌کند، و Hades داستان‌های اپیزودیک گره خورده دارد. به هر یک از شخصیت های اصلی آن که می توانید در حالی که سعی می کنید از دنیای زیرین فرار کنید دنبال کنید. اما یک مرگ خوب از این نظر بدیع است که چگونه به شما امکان می دهد ببینید برای چه چیزی تلاش می کنید. از منوی فروشگاه، می‌توانید ببینید که روی چه سلاح‌ها و اقلام بهداشتی کار می‌کنید، حتی قبل از اینکه بخواهید به سراغ آنها بروید، به شما این امکان را می‌دهد که تعیین کنید آیا ارزش دنبال کردن را دارند یا خیر. به وقت من احترام می گذارد.

و بنابراین اکنون، تنها پس از چند ساعت، من الگوهای حمله دشمن و رئیس را دریافت می‌کنم و با پیروی از دستورالعمل‌های چالش‌ها به جای آزمایش‌های خودم، استراتژی‌های جدیدی را کشف می‌کنم. من نمی‌توانم بدون زدن یک ضربه از تمام قسمت‌های اولیه عبور کنم، اما اکنون چند بار فقط با تشویق به آزمایش دسته‌ای از سبک‌های پخش مختلف و کشف آنچه برای من مفید است، به آن نزدیک شده‌ام.

تمام آنچه گفته شد، تلاش های من باعث نمی شود که یک مرگ خوب داشته باشید. در حالی که آنها مطمئناً کار دلهره آور شکست دادن آن را بیشتر به نظر رسانده اند محتمل، این هنوز یک بازی بسیار دشوار است. هنگام صحبت با GameSpot، طراح اصلی بازی Simon Dutertre، روند بازی Have a Nice Death را با بالا رفتن از کوه مقایسه می‌کند. در تجربه من، به نظر می رسد مقایسه مناسبی باشد – Have a Nice Death شامل چندین سیستم تنبیهی است که مدتی طول می کشد تا از بین بروند. به عنوان مثال، آسیب رساندن نه تنها سلامت شما را کاهش می دهد، بلکه می تواند حداکثر HP شما را نیز کاهش دهد و در صورت عدم دقت، نتوانید به طور کامل بهبود پیدا کنید. به نظر می رسد این یک بازی است که از شما می خواهد در نیمه اول کاملاً بازی کنید تا شانس مبارزه برای غلبه بر نیمه دوم را داشته باشید. معمولاً این سفارش برای من خیلی زیاد است، اما سیستم ارتقای مبتنی بر چالش باعث می‌شود این کار به اندازه‌ای عملی به نظر برسد که من مایل به تلاش باشم.

GameSpot ممکن است از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme