13 Sentinels: Aegis Rim Review

Home » 13 Sentinels: Aegis Rim Review

خواه دستکاری رویدادها برای ایجاد نتایج متفاوت باشد، یا فقط تکرار یک حلقه تا زمانی که همه چیز را درست انجام دهید، سال گذشته تعداد قابل توجهی از بازی‌ها مشاهده شد که با سفر در زمان سروکار داشتند. این مفهوم همچنان تازگی دارد، زیرا می‌تواند به شیوه‌ای منسجم و رضایت‌بخش دشوار باشد. حتی قبل از سال 2021، افراد زیادی تلاش کردند، و یکی از این عنوان‌های اخیر 13 Sentinels: Aegis Rim بود. این بازی که در ابتدا در سال 2020 برای PS4 منتشر شد، اکنون به نینتندو سوییچ منتقل شده است، جایی که همچنان داستانی جذاب از سفر در زمان و سرنوشت است.

13 Sentinels ترکیبی از یک رمان بصری، ماجراجویی، و بازی اکشن است که در چندین دوره زمانی – گذشته دور، آینده دور، و دهه 1980 اتفاق می افتد. بازیکنان نقش 13 شخصیت مختلف را در طول روایت بیش از 20 ساعت بر عهده می گیرند و سرنوشت آنها را در هم تنیده می کنند. جورو کورابه، دانش آموز بی خیالی است که شروع به دیدن رویاهای عجیب و توهمات احتمالی می کند. دوست حامی او شو آمیگوچی که برای خودش برنامه دارد. ایوری فویوساکا، دختر مدرسه ای ساکتی که عاشق ای سکیگاهارای مرموز می شود که خودش دچار فراموشی شده است. تمام سیزده نفر از بازیگران اصلی به روشی به هم مرتبط هستند و تماشای تکامل و از هم گسیختگی روابط آنها یکی از بزرگترین جذابیت‌های بازی است، زیرا بین تمام دیدگاه‌های مختلف آنها پرش می‌کنید.

البته، یکی دیگر از جذابیت‌های مهم این واقعیت است که همه این شخصیت‌ها خلبانان مکانیک‌های عظیم سنتیل هستند که صدها سال بعد از شهر خود در برابر ارتش مکانیکی هوش مصنوعی مهاجم دفاع می‌کنند. آنها چگونه به اینجا رسیدند، چگونه همه آنها قبلاً یکدیگر را می شناسند و همه اینها به چه معناست؟ آیا می توان با تغییر وقایع دهه 1980 یا حتی گذشته های دورتر از تخریب جلوگیری کرد یا از آن جلوگیری کرد؟ اصلاً مهم است یا هر کدام از اینها حتی واقعی است؟ روایت سوالات زیادی را ارائه می‌کند و به طور مداوم در طول بازی به شیوه‌ای بسیار رضایت‌بخش آن‌ها را باز می‌کند.

روایت فوق العاده جذاب و کمی پیچیده است. این چیزی است که بازیکنان باید آن را برای خودشان تجربه کنند، و خراب کردن آن دقیقاً آسان نیست. این مانند تلاش برای توصیف کل روایت فرانچایز متال گیر سالید است. طرفداران سریال هایی مانند Zero Escape کاملاً از پیچ و تاب ها و بازده های مبتنی بر سفر در زمان لذت خواهند برد. اگر به آن پایبند باشید، بازی در نهایت موفق می شود همه موضوعات خود را باز کند. گاهی اوقات به نظر می رسد که مغز خود را به هم می ریزید تا بفهمید که چگونه قطعات مختلف در طرح قرار می گیرند، در حالی که در زمان های دیگر به درستی افشاگری های آینده را حدس می زنید. اگرچه نمی‌تواند از تعدادی کلیشه‌های ژانر فرار کند – بالاخره، این یک بازی ژاپنی است که دانش‌آموزان دبیرستانی با شخصیت‌ها و درام‌های نوجوانانه مربوطه در آن نقش آفرینی می‌کنند، اما موفق می‌شود بر آن پیش‌بینی‌پذیری‌ها غلبه کند.

13 نگهبان: Aegis Rim

شما نمی توانید به سادگی انتخاب کنید که به عنوان هر یک از 13 شخصیت در هر زمان بازی کنید. برای اینکه بازیکنان را تحت تاثیر قرار ندهد و داستان را منسجم نگه دارد، جدول زمانی و در دسترس بودن آنها به تدریج باز می شود، بنابراین شما اغلب در هر زمان معین فقط چند فصل از شخصیت ها را در دسترس دارید. علاوه بر این، برای درگیر نگه داشتن بازیکنان و یادآوری داستان تا کنون در چندین جلسه بازی، یک صفحه آرشیو رویداد بسیار مفید وجود دارد. این نمودار زمانی از تمام رویدادهایی که بازی به آنها اشاره می کند، با پیشرفت شما به تدریج آشکار می شود. و شما به آن نیاز خواهید داشت، با توجه به اینکه باید نه تنها داستان کلی جهان، بلکه هر شخصیت و همچنین خود آینده جایگزین آنها را دنبال کنید. و اگر به نحوی می خواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید، Mystery Files اشیا و بیت های متنی مختلفی هستند که در طول داستان قفل باز می شوند و می توان آنها را با استفاده از امتیازهای بدست آمده از ماموریت های جنگی به صورت دستی باز کرد.

تجربه گیم پلی به دو نوع مجزا تقسیم می شود. بخش‌های «یادآوری» بیشتر زمان گیم‌پلی را تشکیل می‌دهند، جایی که بازیکنان نمی‌توانند کاری بیشتر از قدم زدن در صحنه‌های دوبعدی و مکالمه با دیگران یا شاید تعامل با یک شی انجام دهند. نزدیک شدن به کسی ابری از موضوعات بالقوه برای بحث را ایجاد می کند، و هر چه بیشتر صحبت می کنید، موضوعات جدیدی در دسترس قرار می گیرند. بیشتر خطی است و اگر بخواهید گفتگو را تکرار کنید، همه گزینه ها قابل مشاهده هستند. همچنین گاهی اوقات عناصر پازل بسیار سبکی وجود دارد که باید با شخصیت ها یا آیتم ها به ترتیب خاصی تعامل داشته باشید. هیچ موجودی وجود ندارد، بنابراین واقعاً، این یک رمان بصری با چند گزینه دیالوگ است. ممکن است برخی از بازیکنان را از کار بیاندازد، اما بیشتر به عنوان خواندن یک کتاب واقعاً جالب فکر کنید تا بازی کردن یک بازی کامل.

در حالی که پیشرفت در صحنه ها خطی است، لحظاتی وجود دارد که باید از توانایی برای پخش مجدد موقعیت و کشف یک نتیجه متفاوت استفاده کنید. مشابه دیگر بازی‌های ماجراجویی مبتنی بر داستان و Zero Escape، نموداری وجود دارد که به شما کمک می‌کند صحنه‌های کلیدی و اکتشافات روایی را دنبال کنید. با انجام یک مکالمه و اجازه دادن به شخصیت دیگری که دور شود، چیزی یاد می گیرید و سپس صحنه را دوباره پخش می کنید تا بتوانید با شخص دیگری صحبت کنید. این ممکن است تکراری به نظر برسد، اما اینطور نیست، و می‌توانید با خیال راحت از دیالوگ‌هایی که قبلا شنیده‌اید بگذرید. ممکن است کمی گیر کنید، زیرا می توانید همان صحنه را چند بار تکرار کنید اما ظاهراً اطلاعات جدیدی دریافت نمی کنید، اما این لحظات نادر هستند.

13 نگهبان: Aegis Rim

نوع دوم گیم پلی Destruction نام دارد، زیرا عنوان امیدوار است توجه بازیکنانی را که هوس اکشن دارند جلب کند. در این سطوح مستقل، 13 نگهبان در تلاش هستند تا از شهرهای انسانی بازمانده در برابر امواج مهاجمان متخاصم هوش مصنوعی دفاع کنند. قبل از استقرار در یک مبارزه، بازیکنان حداکثر شش Sentinels را انتخاب می کنند که در چهار دسته قرار می گیرند – غوغا، برد، ضد هوایی و همه جانبه. نوع مکانیک نقاط قوت و حملات در دسترس آن را مشخص می کند و پس از هر نبرد، بار مغزی خلبان افزایش می یابد، به این معنی که آنها نیاز به استراحت دارند و بنابراین شما نمی توانید بارها و بارها از شخصیت های مشابه استفاده کنید. با هر مبارزه موفق، آنها همچنین تجربه کسب می کنند، که صرف بهبود ویژگی های آنها و باز کردن حملات جدید می شود. این مدیریت به سبک RPG تیم Sentinel شما در طول بازی لذت بخش است.

نبردها خود به عنوان دفاع موجی مبتنی بر نوبت ایزومتریک بازی می کنند، جایی که شما باید استقرار خلبانان، حملات، توانایی ها و حرکات آنها را مدیریت کنید. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید برای نظارت بر مبارزه، اکشن را متوقف کنید، اما زمانی که هر یک از Sentinels حمله‌ای در دسترس داشته باشد، به‌طور خودکار متوقف می‌شود. همه حملات در حالت سرد کردن هستند و از حملات غوغا گرفته تا رگبار موشک های دوربرد تا استقرار پهپادهای دفاعی و برجک را شامل می شوند. شما از یک هسته مرکزی قدرت دفاع خواهید کرد و دشمنان در گروه های بزرگ از هر طرف وارد می شوند و اگر هر یک از قهرمانان شما سقوط کند، باید از نو شروع کنید. چندین سطح دشواری برای این حالت در دسترس است، و در تنظیمات عادی، یک سری سطوح رضایت‌بخش و گهگاه چالش‌برانگیز و فاصله‌ای خوب از سطوح داستانی را ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید در هر نبرد به دنبال اهداف اختیاری باشید، که امتیاز بیشتری برای شما به دست می‌آورد تا در نبردهای آتی برای بهبود Sentinels خود خرج کنید.

13 نگهبان: Aegis Rim

بدون سبک هنری خاص آنها یک Vanillaware نخواهد بود. در واقع، طرفدارانی که با کارهای قبلی این توسعه دهنده آشنا هستند، استعداد بصری آنها را تشخیص خواهند داد. از پس‌زمینه‌های دراماتیک گرفته تا طرح‌های تلطیف‌شده شخصیت، زیبایی‌شناسی نقاشی می‌درخشد. انیمیشن‌ها نسبتاً بی‌سابقه هستند، اما برای یک sidescroller مانند این، خوب کار می‌کند. در سطوح نبرد، جلوه‌های بصری به نوعی نمای شبکه‌ای علمی-تخیلی از شهر، با سبک پیچشی و انفجارهای فراوان تغییر می‌کند. دیالوگ و نگارش در ترجمه انگلیسی آن خوب است و صداگذاری نیز در بین بازیگران اصلی و شخصیت های جانبی کیفیت مناسبی دارد.

این بازی در واقع اولین بازی خود را در سال 2020 روی PS4 انجام داد، جایی که بدون مشکل اجرا شد و نسخه Nintendo Switch نیز از همین روش پیروی می کند. بازی خوب به نظر می رسد و هیچ مشکلی روی کنسول قابل حمل، چه در حالت داک و چه در حالت دستی، فریم ریت یا مشکل دیگری ندارد. با توجه به اینکه بخش‌های روایت اصلاً از نظر تکنولوژیکی نیاز ندارند و سناریوهای نبرد جلوه‌های ذرات را کنترل می‌کنند، این پورت عملکرد خوبی برای سوییچ است. در اینجا هیچ تفاوت محتوا یا اضافه‌ای وجود ندارد، بنابراین کسانی که قبلاً این ماجراجویی را در PS4 بازی کرده‌اند، فرصت را از دست ندهند.

13 Sentinels: Aegis Rim داستانی جذاب را ارائه می دهد که شامل 13 شخصیت قابل بازی است که نبردهای عظیم مکانیکی، سفر در زمان و آسیب های شخصی را تجربه می کنند. چند کلیشه دارد و ساعات افتتاحیه می‌تواند مانند یک آشفتگی درهم‌تنیده و گیج‌کننده باشد، اما وقتی داستان شروع به بازگشایی می‌کند و عناصر در جای خود قرار می‌گیرند، نتیجه رضایت‌بخشی به دست می‌آید. گیم‌پلی بازی نسبتاً ساده است و به یک ماجراجویی رمان بصری کمی تعاملی تبدیل می‌شود، اما داستان ارزش دیدن تا انتها را دارد. سطوح نبرد همچنین با برخی از اکشن های رضایت بخش و عناصر RPG سبک به رقیق شدن محتوای روایت کمک می کند. اگر بازی را در اولین نسخه PS4 از دست داده اید، نسخه Switch بدون هیچ مشکلی اجرا می شود. کسانی که به دنبال داستان سرایی پیچیده در یک محیط منحصر به فرد هستند، 13 Sentinels یک ماجراجویی ارزشمند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme