GOG پشتیبانی رسمی Steam Deck را ارائه نخواهد کرد

Home » GOG پشتیبانی رسمی Steam Deck را ارائه نخواهد کرد

GOG، ویترین دیجیتال CD Projekt، پشتیبانی رسمی Steam Deck را ارائه نخواهد کرد. GOG این خبر را در اوایل امروز در توییتر فاش کرد و نوشت که در حالی که هیچ “پشتیبانی رسمی” وجود نخواهد داشت، کاربران می توانند ویندوز را نصب کنند و سعی کنند بازی های خریداری شده GOG را در Steam Deck به این طریق انجام دهند.

این خبر غافلگیر کننده بزرگی نیست، زیرا GOG و Steam در حال رقابت در فروشگاه های دیجیتال هستند. منطقی نیست که GOG از دستگاه جدید بزرگترین رقیب خود پشتیبانی کند.

در حال پخش: عرشه بخار Valve – اولین برداشت

گزینه دیگری که بازیکنان برای انجام بازی های GOG به غیر از نصب ویندوز دارند، یک پلتفرم منبع باز به نام است لوتریس. Lutris می‌تواند بازی‌ها را از GOG، Epic Game Store و دیگر فروشگاه‌های دیجیتال برای پلتفرم‌های لینوکس راه‌اندازی کند. از نظر تئوری باید روی سیستم‌عامل Steam Deck که از لینوکس ساخته شده است کار کند، اگر اینطور نباشد، مطمئن هستم که یک توسعه‌دهنده بی‌باک راهی برای اجرای آن در Steam Deck پیدا خواهد کرد.

جالب است بدانید که مشتریان GOG برای آن فریاد زده اند پشتیبانی از لینوکس برای مدت طولانی. اگر CD Projekt یک کلاینت GOG Galaxy برای لینوکس ایجاد کند – پروژه ای که در صفحه لیست علاقه مندی های انجمن به عنوان در حال انجام علامت گذاری شده است – پس این نیز باید راه دیگری برای اجرای بازی های GOG در Steam Deck باشد.

Valve از طریق سیستمی به نام Steam Deck Verification Program سازگاری بازی‌های Steam را با Steam Deck نشان می‌دهد. همچنین یک فن سایت وجود دارد که تمام بازی‌های Steam Deck Verified را تاکنون به شما نشان می‌دهد.

اولین موج Steam Decks قرار است در 28 فوریه عرضه شود. برای اطلاعات بیشتر، در اینجا همه چیزهایی که در مورد Steam Deck می دانیم آورده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

© Copyright 2022 BAZI JADID | بازی جدید
Powered by WordPress | Mercury Theme