چهارشنبه, جولای 17, 2024
مقاله

Quarto یک بازی رومیزی است که زوگزوانگ را به یک ستاره تبدیل می کند

یادگیری Quarto آنقدر آسان است که من در مورد آن یاد گرفتم و قوانین را در یک tiktok سریع به خودم یاد دادم. این یک بازی رومیزی برای دو بازیکن است که در یک شبکه 4×4 بازی می کنند. بازیکنان به نوبت کاشی ها را روی شبکه قرار می دهند. هدف این است که یک ردیف از چهار کاشی را در سراسر صفحه به صورت افقی، عمودی یا مورب حرکت دهید.

به نظر می رسد اتصال 4 باشد، اما به جای استفاده از قطعات رنگی مختلف – من قرمز هستم و شما آبی – قطعات Quarto برج های کوچکی هستند که ترکیبی از چهار ویژگی مختلف دارند. قطعات می توانند بلند یا مسطح، مربع یا گرد، توپر یا توخالی و تیره یا روشن باشند. هر قطعه از برخی از این چیزها ساخته شده است، بنابراین یکی تیره، کوتاه، توخالی و گرد خواهد بود. دیگری بزرگ، کوتاه، تیره و مربع خواهد بود. هدف این است که مطمئن شوید هر قطعه از سری چهار قطعه ای که می سازید حداقل یک خاصیت داشته باشد. لازم نیست تمام قطعات را در ردیف قرار دهید، بلکه باید آنها را کامل کنید. در این مرحله فریاد بزنید “Quarto!”

آخرین قانون در هر نوبت، حریف شما شخصیتی را که بازی می کنید و شما شخصیتی را که او بازی می کند انتخاب می کنید.

@_thegamesweplay نسخه بهتری از کلاسیک دوران کودکی. #ربع #بازی های تخته ای #بازی تخته #شب بازی #ایده های بازی #boardgamestiktok #توصیه ها #fyp #برای تو #gamesfortwo ♬ میمون‌های چرخان – کوین مک‌لئود و کوین میمون

کوارتو فوق العاده خوبه خدایا زود هم هست مجموعه ما دیشب رسید و دخترم نه تنها وقتی سعی کردم قوانین را توضیح دهم گیج شده بود، بلکه در عرض ده دقیقه مرا تحت فشار قرار داد. من سادگی را دوست دارم اما شرارت را نیز دوست دارم. آن شبکه 4×4؟ از آنجایی که فضای زیادی در آنجا وجود ندارد، شما از همان ابتدای بازی رو در رو هستید. من همچنین عاشق این هستم که مودبانه‌ترین قطعه‌ای را که می‌توانید پیدا کنید به دشمن تحویل دهید، به آنها لبخند شیرینی بزنید و برایشان آرزوی سلامتی کنید.

در اعماق وجود – شاید نه آنقدرها – فکر می‌کنم Quarto درباره «Zugzwang» است، کلمه‌ای که ممکن است بد استفاده کنم، اما تایپ کردن آن چنان سرگرم‌کننده است که ریسک می‌کنم. درک من این است که زوگزوانگ از بازی هایی مانند شطرنج می آید. ایده پشت این کار این است که این حالتی است که در آن باید حرکتی انجام دهید، اما هر حرکتی که انجام می دهید آسیب قابل توجهی به شما وارد می کند و شما آن را می دانید.

این ربع است. نقطه ای وجود دارد که باید به حریف مهره ای بدهید که برنده بازی باشد، یا نقطه ای که حریف خود را در موقعیتی مانور داده اید که او باید مهره ای برنده به شما بدهد. بنابراین بستگی به سرعت دارد. همچنین در مورد گزینه های شما ناپدید می شود. بعد از هر چهار دور یا بیشتر، تخته اغلب در حالتی قرار می‌گیرد که هیچ‌کس دیگر نمی‌خواهد یک قطعه آسان یا یک قطعه مربعی را بنوازد، زیرا برای مثال، هر دو به ردیف‌های تقریباً کامل کمک می‌کنند. شما سعی می کنید با حریف خود شوخی کنید، اما در این دنیای عجیب و غریب اطلاعات کامل.

مدتی است که به دنبال چنین بازی ای بودم، یک بازی ساده، سریع و به نوعی خودکفا، منظورم این است که شما و شخصی را که با او بازی می کنید عمیقاً به یک موضوع مشترک می کشاند. دنیایی که ممکن است هر دوی شما در طبل ماشین لباسشویی بازی کنید. بقیه جهان ناپدید می شود. غریبه ها نمی دانند شما چه کار می کنید. و سپس بازی بر علیه شما می چرخد ​​و دشمن شما فریاد می زند: “Quarto!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *