پنج‌شنبه, جولای 18, 2024
ویدیو

بررسی: Biomutant – Destructoid

دنیای قدیمی زیرزمینی الان کجایی؟

ژانر جهان باز این روزها مرا دچار تردید می کند. تقریبا کلمه بدی است من یوبی سافت را مقصر می دانم. دیگر نقطه راه نیست! دیگر برجی برای بالا رفتن نیست! کلیسای جامع دیگری برای پارک وجود ندارد! به زودی به داستان اصلی می رسم، قول می دهم! فقط چند کلکسیون دیگر!

این نیست که من کاملاً از این ژانر بیزارم. من آزادانه اعتراف می کنم که از آن لذت می برم. بازی هایی مانند The Legend of Zelda: Breath of the Wild و مرد عنکبوتی توجهم را جلب کرد و مرا به خود جذب کرد، اما برای من مثل خوردن یک کیسه چیپس است. مغزم در حالی که این اتفاق می افتد به من می گوید دوستش دارم، اما وقتی کارم تمام می شود احساس پوچی می کنم. میزان خلاء متفاوت است، اما فکر می‌کنم حتی بهترین بازی‌های جهان باز هم این حس را به من داده‌اند.

که باعث شد بیشتر فکر کنم بیوموتانت دوره طولانی توسعه آن بود. در سال 2017 اعلام شد، من آن را در سال 2019 پیش سفارش دادم و در نهایت در سال 2021 اینجاست. لیست ویژگی همیشه بیش از حد جاه طلبانه به نظر می رسید، به خصوص برای تیم کوچکی مانند این آزمایش 101. این بازی به عنوان یک بازی کاملاً قابل تنظیم در نظر گرفته شد که در آن شما همه تصمیمات را در مورد کاری که انجام می دهید و نحوه مقابله با اهداف اصلی بازی می گیرید. من شک داشتم که کار کند، و حالا که بالاخره به اینجا رسید، می‌توانم با قاطعیت بگویم: نه، کاملاً موفق نمی‌شود. این یک کیسه چیپس است. چیپس خوشمزه و خوش طعم.

بیوموتانت (کامپیوتر شخصی [Reviewed]، ایکس باکس وان، PS4)
توسعه دهنده: Experiment 101
ناشر: THQ Nordic
منتشر شده: 25 مه 2021
MSRP: 59.99 دلار

منصف بودن بیوموتانت واقعا یک بازی با انعطاف پذیری زیاد است. شما می توانید یک احمق کامل یا یک قهرمان فداکار باشید، می توانید دنیا را بدتر کنید یا سعی کنید آن را نجات دهید، و بسیاری از فعالیت های درون بازی به معنای واقعی کلمه اختیاری هستند. حتی اگر انتخاب کنید که در یکی از مکانیک های اصلی بازی شرکت کنید یا نه، می توان به موفقیت دست یافت.

این آزادی واقعی نیست، البته، فقط آزادی در عقل. روایت در بیوموتانت تمرکز بر دنیای پسا آخرالزمانی است که برای نفس کشیدن مبارزه می کند. بشر به شدت محیط زیست را فاسد کرده است و ساکنان جدید سیاره، اجداد جهش یافته حیات وحش ما، سعی کرده اند از بدتر شدن آن جلوگیری کنند. با این حال، درخت زندگی در حال مرگ است. طاعون در حال گسترش است و گروهی از مردم مونستر ریشه های خود را می خورند. اینجا جایی است که تو وارد می شوی.

آنها نوعی رونین سرگردان هستند که پس از مدت ها غیبت به وطن خود باز می گردند. وقتی متوجه شدید که قبایل از هم پاشیده شده اند و در آشفتگی به سر می برند، درخت زندگی پژمرده شده و مانسترها تسخیر شده اند، دست به کار می شوید تا اوضاع را دوباره درست کنید. اگر این به معنای نابود کردن همه و کمک به درخت در راه است، پس به دنبال آن بروید، وزیر.

Mutant یک توصیف بسیار دقیق است بیوموتانت. گاهی اوقات شبیه پیچ و تاب یا جهش فرمول های خاص است. از نظر روایی نیز نوعی ادغام است. سخت است که نفهمی از آن نفس طبیعت، برجسته شویدیا فریاد. چهار مینستر به چهار گوشه نقشه تقسیم شده‌اند که می‌توانید با سرعت خود یا هر زمان که دوست دارید کاوش کنید. قبایلی وجود دارند که می توانید آنها را متحد کنید یا نابود کنید یا فقط آنها را نادیده بگیرید. شما آن سیستم قلمرو را می شناسید که در آن نقشه شما حباب های کوچکی دارد که به شما می گوید متعلق به کدام قبیله است؟ آن اینجاست.

این دارای مکانیک و مهارت RPG است، مناطقی وجود دارد که خطرناک هستند مگر اینکه وسایل خود را جمع آوری کرده باشید و شخصیت خود را ارتقا دهید تا در برابر اثرات آن مقاومت کنید. Munsters برای پالایش و لوازم آرایشی برای وسایل نقلیه مختلف شما وجود دارد. این یک سطل بزرگ و پر از خورش است.

که به معنای بد یا حتی مشتق بودن آن نیست. جریان خودش را دارد، دنیا حس خودش را دارد، فقط زیاد است. شکایت از این همه محتوا سخت است، به خصوص برای بازی هایی که با قیمت مقرون به صرفه عرضه می شوند. هر بار که احساس می کردم همه چیز روال عادی شده است، اتفاق شگفت انگیزی رخ می دهد که انتظارش را نداشتم. در حال قدم زدن در یک قبرستان بودم که ناگهان اسکلت ها به من حمله کردند، یا خرابه هایی را یافتم که حاوی مکانیک بازی بود که حتی از آن خبر نداشتم. در هر مرحله سعی می کند الهام بخش باشد و تا حد زیادی موفق می شود.

حتی یک لحظه خاص وجود داشت که احساس می کردم دارم با فتیش شخص دیگری بازی می کنم، که کمی ناجور بود. نمی‌دانم، شاید برای این بوده که بی‌خطر باشد و من فقط زمان زیادی را در اینترنت صرف کرده‌ام.

منسوخ شده در Biomutant

این جهش از این واقعیت ناشی می شود که همه جنبه ها به همان میزان عشق دریافت نکرده اند. به عنوان مثال، سیستم تراز باید یا زمین یا صیقلی باشد. در ظاهر بسیار معمولی است: زندانی را آزاد کنید یا به صورت او سیلی بزنید بدون هیچ دلیلی غیر از احتمال احمق بودن. این به خودی خود ناامید کننده است، اما مشکل بزرگتر این است که بیشتر اوقات شما فقط کارمای خوب و بد را جمع می کنید، و بس. مطمئناً، وقتی شما یک احمق هستید، شخصیت ها شما را احمق خطاب می کنند، اما اجازه دهید توضیح دهم.

بیشتر اوقات در داخل بیوموتانت شما فقط تصمیم می گیرید که آیا نقاط خوب یا بد را می خواهید یا نه. سیفوهای یک قبیله را دریغ کنید یا آنها را زندانی کنید. یک قبیله را نابود کنید یا آن را به گله بیاورید. زندانیان را آزاد کنید یا در مورد چیزی سخنرانی کنید. معنی ندارد. این می توانست چیزی شبیه محاصره پاسگاه یک قبیله تا زمانی که از گرسنگی بمیرد، یا به چالش کشیدن سیفو برای نبرد مجردی باشد، اما اینطور نیست. و گاهی اوقات به طور تصادفی به اقدامات خروس برخورد می کردم. من به سمت جعبه های پر از مواد غذایی رفتم و از من خواسته شد که “تعامل” داشته باشم و وقتی آن را فشار دادم شوهرم جعبه ها را بدون دلیل سوزاند. زمان زیادی طول می کشد تا نسبت کارما را به هم بریزم، این برای یک شخصیت قهرمان معمولی نیست.

قبایل یک مکانیک نیمه کاره دیگر هستند. سه نفر می خواهند قبیله ها را متحد کنند و جهان را نجات دهند، سه نفر دیگر می خواهند قبیله ها را نابود کنند و جهان را نابود کنند. هیچ دو موردی در این بین وجود ندارد، اینها گزینه های شما هستند. همچنین، در ابتدا مجبور خواهید شد به یکی از دو قبیله بپیوندید بیوموتانت (اگرچه تبلیغات ادعا می کند که جنگ قبیله ای اختیاری است)، اما اگر به قبیله فعلی خود خیانت کنید، می توانید به قبیله دیگری بپیوندید. من این کار را تصادفی انجام دادم. من فقط می‌خواستم از یکی از قبایل دوست بپرسم که آیا آنها می‌خواهند با هم متحد شوند یا نه، و کار بعدی که باید انجام می‌دادم این بود که سرزمینی را که برای قبیله قبلی خود اشغال کرده بودم، پس بگیرم.

سوار بر یک موجود عجیب

این یک دیوانگی در جهان باز است. من به سختی می توانم یکی از آن بازی هایی را نام ببرم که مکانیک ناامیدکننده خام ندارد، هرچند در این مرحله منتظر آن هستم. بیوموتانت یک بازی به قدری مملو از محتوا است که شما اغلب از اوج های سرگیجه آور به پایین های بیمارگونه می روید.

این بویی است که در همه جا وجود دارد، “ما مجبور خواهیم شد این بازی را در مقطعی منتشر کنیم.” در مقطعی – و شاید این امر در سطح شرکت دیکته شده بود، اما باید اتفاق می افتاد – آنها نیاز داشتند که تمام قطعاتی را که می کردند قرار دهند. با هم به یک تجربه کامل و قابل بازی تبدیل شدند. این بدان معناست که برخی از آن‌ها فوق‌العاده خوب هستند، برخی از آن‌ها به سختی ارزش آزار و اذیت را ندارند، و این واقعیت که همه آن‌ها در کنار هم قرار گرفته‌اند به این معنی است که شما نمی‌توانید خوب‌ها را بدون برخورد به بدی‌ها داشته باشید.

من صادقانه می توانم یک مقاله در مورد تمام راه های کوچکی که منجر به آن می شود بنویسم بیوموتانت من را ناامید کرد، اما در حدود 4000 کلمه، حتی شجاع ترین روح را هم از دست می دادم و بقیه به هر حال مستقیماً به سمت امتیاز حرکت می کردند. کاش راوی هرازگاهی سکوت می کرد. در واقع یک نوار لغزنده برای فرکانس آن وجود دارد، اما من قسم می خورم که هیچ کاری انجام نداده است. او هنوز سه بار در شب به من یادآوری کرد که شب است. همچنین به طرز احمقانه ای آسان است. من بازی‌های جهان باز را به دلیل چالش‌هایشان بازی نمی‌کنم، اما بعد از اینکه فهمیدم هرگز از آیتم‌های شفابخش استفاده نکرده‌ام، سختی را به Hard افزایش دادم. سپس سلاحی ساختم که چالش باقی مانده را از بین برد.

در Biomutant به هوا بپرید

بنابراین بله، من می توانم در مورد آن صحبت کنم بیوموتانت ها تا زمانی که پشه ها به خانه بیایند، ایراداتی وجود دارد، اما من احساس می کنم که این احساس را به وجود می آورد که بازی را دوست نداشتم. برعکس خیلی لذت بردم. کشف جهان لذت بخش بود، پیدا کردن یک “سلاح نهایی” جدید که بتوانم آن را جدا کنم و به سلاحی بهتر تبدیل کنم همیشه هیجان انگیز بود و تجربه های جدیدی را در طول بازی ارائه می داد. مبارزه سرگرم کننده است و به شما امکان می دهد مهارت های مختلف را ترکیب کنید تا بهترین راه برای ایجاد درد را بیابید. همچنین به شما اجازه می دهد تصمیم بگیرید که چگونه به بازی برخورد کنید، گزینه های زیادی را ارائه می دهد و به سادگی به شما اجازه می دهد تا کاری را که می خواهید انجام دهید، به خوبی انجام می دهد.

این فقط تعداد زیادی پیچ شل است که تماشای آن در ترن هوایی ترسناک است اما در یک بازی ویدیویی کاملاً همان فال مرگ را نشان نمی دهد. من فکر می‌کنم تیم تمام تلاش خود را کرد تا همه قطعات کوچک را کنار هم بگذارد و مقدار محتوایی که برای عنوان بودجه‌ای که توسط یک تیم کوچک ساخته شده است، خیره‌کننده است. من صادقانه فکر می کنم بیوموتانت ها پتانسیل آن فقط در یک دنباله معنوی یا دیگر تحقق خواهد یافت، اما آنچه در اینجا ارائه می شود کاملاً سرگرم کننده است.

برای من خیلی سخت بود که خودم را از آن جدا کنم بیوموتانتو بسیاری از نارضایتی های من فقط زمانی آشکار شد که خواندن آن را تمام کردم و وقت داشتم آن را هضم کنم. قبل از آن، من مشغول کاوش در دنیای خوش ساخت، بازسازی ویرانه‌ها، جمع‌آوری پایه‌های احمقانه و لباس پوشیدن بودم که انگار از انفجار یک محل دفن زباله جان سالم به در برده‌ام. برخی جهش‌های ناخواسته در ژن‌های آن وجود دارد، اما پوشیده از خز هستند و به راحتی از دست می‌روند.

[This review is based on a retail build of the game provided by the publisher.]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *