چهارشنبه, آوریل 24, 2024
اخبار

“Isekai” اکنون در فرهنگ لغت آکسفورد موجود است

فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد (همچنین به عنوان OED شناخته می شود) مخزن خود را چهار بار در سال به روز می کند. مانند DLC بازی‌ها، این وصله‌های فصلی می‌توانند کلمات، ویژگی‌ها و تغییرات تعریف جدیدی را معرفی کنند. خوب، سه ماهه اول سال 2024 نزدیک است و OED به تازگی مخزن زبانی خود را به روز کرده است، و 23 کلمه ژاپنی، از جمله ژانر انیمیشن و مانگا محبوب “isekai” را اضافه کرده است.

همانطور که توسط نگهبانآخرین به روز رسانی OED شامل کلمات ژاپنی از هنر، آشپزی و جاهای دیگر است. پیش غذای سرخ شده ژاپنیکارااژ“چیزی که دوست دارم در لیست قرار گرفت، همانطور که شد”کینتسوگیهنر ژاپنی در تعمیر سرامیک های شکسته با لاک که ایرادات را برجسته می کند. و همچنین در ترکیب “isekaiOED آن را به عنوان “یک ژانر علمی یا فانتزی ژاپنی با قهرمانی که به دنیایی عجیب و غریب یا ناشناخته دیگر منتقل می شود یا در آن تناسخ می یابد” تعریف می کند. همچنین: یک انیمه، مانگا، بازی ویدیویی و غیره در این سبک. انیمه و مانگا هنر شمشیر آنلاین (اغلب به عنوان منادی “ایسکای” نامیده می شود. هر چند نه از نظر فنی یکی از دیدگاه ناب) یا فیلم انیمیشن فیلم Super Mario Bros (که می توان آن را «ایسکای» نیز در نظر گرفت.) و یک نمای کلی دریافت می کنید. هنگامی که یک شخصیت در دنیای دیگری بیدار می شود، OED اساساً می گوید که می توانید آن را “Isekai” بنامید.

اگرچه دو زیرگونه از این ژانر وجود دارد – استاندارد “Isekai” یا “دنیای دیگری” و “isekaitensei” یا “تناسخ به دنیایی دیگر«- در انگلیسی، «isekai» تا حد زیادی پرکاربردترین اصطلاح است. در برخی فضاهای نرد، به ویژه فضاهایی که حول محور انیمه و مانگا می چرخند، «ایسکای» به طور کلی به هر داستانی گفته می شود که در آن یک شخصیت خود را در دنیایی بیابد که متعلق به خودش نیست. به نظر می رسد که این یک قالب داستانی به طور فزاینده ای محبوب در بین رسانه ها باشد، به همین دلیل است که انیمه، بازی ها و تلویزیون اغلب با عنوان “Isekai” توصیف می شوند.

ما دوست داریم دایره لغات خود را گسترش دهیم و چیز جدیدی یاد بگیریم، و همه می توانیم خوشحال باشیم که “isekai” و بسیاری از کلمات ژاپنی دیگر اکنون در OED گنجانده شده است. منظورم این است که این دیکشنری آکسفورد، مجموعه برجسته زبان انگلیسی برای بیش از یک قرن است. ویبز، اگر این حرف آخر «ما انجامش دادیم» نیست، پس من واقعاً نمی دانم چیست.

شما می توانید لیست کامل کلمات ژاپنی جدید اضافه شده به OED را در زیر مشاهده کنید:

به‌روزرسانی واژه ژاپنی دیکشنری آکسفورد مارس 2024

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *