شنبه, جولای 20, 2024
PlayStation

PS5 بهترین سال سونی را در ژاپن در تقریبا 20 سال گذشته داشته است

تصویر: مربع را فشار دهید

سونی موفق به فروش شد 2.6 میلیون کنسول PS5 در ژاپن در سال گذشته، نشان دهنده افزایش چشمگیر 124 درصدی سال به سال بود. البته پس از کمبود فاجعه‌بار سخت‌افزاری که این پلتفرم را در دوره پس از همه‌گیری گرفتار کرده بود، باید انتظار بازگشت چشمگیر را داشت. با این حال، این نتیجه نشان دهنده بالاترین فروش سخت افزار برای پلتفرم پلی استیشن در یک سال از زمان PS2 در سال 2004 است.

بنابراین این یک نتیجه مثبت است – اما PS5 هنگام فروش نرم افزار با مشکل مواجه است. تمام ده بازی فیزیکی پرفروش سال 2023 در این کشور بر روی نینتندو سوییچ منتشر شده اند که بر تسلط خانه ماریو در کشور خود تأکید می کند. در حالی که اعداد سخت افزار PS5 مناسب است، شاید شایان ذکر است که سوییچ تقریبا دو برابر سریعتر فروخته شد و بدیهی است که اکنون در سال های پایانی خود است.

بعید است سونی بتواند نینتندو را در کشور خود سرنگون کند و Switch 2 مشکلات بیشتری را برای این شرکت ایجاد خواهد کرد. خبر خوب این است که سخت افزار به خوبی در حال تغییر است، و در حالی که نرم افزار هنوز عقب مانده است، حداقل چیزی در اینجا وجود دارد که سازنده پلی استیشن بر روی آن بسازد. انتشار بازی‌های Like a Dragon: Infinite Wealth و Final Fantasy 7 Rebirth باید در هفته‌های آینده شتاب بیشتری ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *