شنبه, آوریل 20, 2024
مقاله

Redfall در رایانه شخصی به مجموعه پورت های غیرقابل قبول بد ادامه می دهد

Redfall با احساس ناامیدکننده اجتناب ناپذیری، در وضعیت بدی به رایانه شخصی می‌رسد. مانند Star Wars Jedi: Survivor، Redfall نیز دارای مشکلات عملکرد نگران‌کننده‌ای در رایانه شخصی است، همراه با تعدادی از مشکلات جدی رندر گرافیکی. برخی چیزها درست می شود، اما ما در حال بررسی تجربه دیگری با نیاز به CPU غیرقابل قبول بالا و – بله – مشکلات لکنت هستیم.

این احساس وجود دارد که بازی تمام نشده است، بیشتر یک نسخه بتا است، و این با فقدان گزینه‌های قابل تنظیم در منوی تنظیمات شروع می‌شود – که اساساً تنظیمات barebones Unreal Engine 4 است. کاربر سرنخ‌های کمی در مورد اینکه تنظیمات واقعاً چه کار می‌کنند دارد، زیرا هیچ توصیف معنی‌داری، تصویر پیش‌نمایش یا نشانه‌ای در مورد اینکه چگونه تغییر یک تنظیم ممکن است بر عملکرد تأثیر بگذارد وجود ندارد. تنظیمات پیش فرض UE4 به اندازه کافی خوب نیستند – و این فقط به دلیل عدم شفافیت نسبت به کاربر نیست. عدم وجود ابزار مفید نیز مشکل ساز است.

به عنوان مثال، یک تنظیم در واقع می تواند چندین جنبه از بازی را تغییر دهد. پس از پردازش می تواند عناصر مختلفی را که ممکن است بخواهید به صورت جداگانه تغییر دهید، از جمله تاری حرکت، عمق میدان و انسداد محیط را غیرفعال می کند. منوی عمومی UE4 از جهات دیگر به خوبی مطابقت ندارد – به عنوان مثال، تنظیم حجمی کم، اثر را کاملاً نفی می کند. با Days Gone و Returnal که در UE4 نیز اجرا می‌شوند، فاصله زیادی دارد، اما پیش‌نمایش‌های بی‌درنگ، توضیحات عالی، شمارنده‌های نرخ فریم که به صورت پویا با تنظیمات تنظیم می‌شوند و موارد دیگر ارائه می‌دهند. آرکان واقعاً باید اینجا بهتر عمل می کرد.


Redfall در رایانه شخصی نسخه بدی از این بازی است.

تنها مزیت صرفه‌جویی در منوی گزینه‌ها، پشتیبانی از همه اشکال ارتقاء بازسازی‌کننده پشتیبانی‌شده توسط فروشنده است: XeSS، DLSS، و FSR2 همگی گنجانده شده‌اند، همانطور که DLSS تولید 3 فریم و DLAA (به‌طور مؤثر DLSS ضد نام‌گذاری مبتنی بر تصویر با وضوح بومی است. کاربردی). تنها مشکلاتی که متوجه شدم مختص DLSS و DLAA بود – و کمی هم برای XeSS. برای مثال، XeSS و DLSS از چشمک زدن گاه به گاه کرم شب تاب که باعث می شود اثر شکوفایی وحشی شود، رنج می برند. این نیز تا حدودی با XeSS اتفاق می‌افتد، اگرچه این مشکل به مراتب کمتر است. یکی دیگر از مشکلات DLSS و DLAA این است که برخی از چراغ های چشمک زن دارای تاخیر زمانی هستند که در آن رنگ آنطور که باید چشمک می زند، به نظر می رسد که گویی چراغ ها به جای روشن و خاموش شدن، با شدت چشمک زن هستند.

یک خبر خوب دیگر این است که لکنت کامپایل شیدر مشکلی در Redfall نیست. در اولین راه اندازی، هیچ مرحله پیش کامپایل قابل مشاهده ای وجود ندارد، اما CPU به طور غیرعادی شلوغ به نظر می رسد – شاید در هنگام پیش کامپایل کردن سایه بان ها. صرف نظر از این، من هیچ لکنت یا لکنت مرتبط با ورود اشیا یا جلوه های جدید را ندیده ام، بنابراین ما شاهد بهبودی نسبت به Star Wars Jedi: Survivor در این زمینه هستیم. متأسفانه، خبر واقعا بد این است که دقیقاً مانند Survivor، Redfall از لکنت پیمایش بسیار بد و محدودیت‌های شدید CPU رنج می‌برد که صراحتاً بازی را روی سخت‌افزار میان‌رده غیرقابل اجرا می‌کند و به پردازنده‌های فوق‌العاده مدرن با سرعت 60 فریم در ثانیه نیاز دارد، اما حتی در آن زمان نیز این تجربه را تجربه می‌کند. از حد مطلوب فاصله زیادی دارد.

اساساً، همانطور که در دنیای بازی حرکت می کنید، بازی دارایی هایی را روی خطوط نامرئی بارگذاری می کند که بازیکن نمی تواند آنها را ببیند، و وقتی از آنها عبور می کنید، یک جهش بزرگ در زمان فریم وجود دارد، حتی در پردازنده های فوق پیشرفته. استفاده کلی از CPU نیز برای دوران چند هسته‌ای ضعیف است، زیرا بازی به دو رشته اصلی متکی است در حالی که بقیه پردازنده به شدت مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.


تنظیمات Epic در Ryzen 5 3600 نشان می دهد که Redfall چقدر CPU محدود است.

در ویدیوی تعبیه‌شده در بالای صفحه، می‌توانید ببینید که با روشن و خاموش کردن هسته‌ها یا تغییر حالت Hyper-threading چقدر عملکرد کمی تغییر می‌کند. با چیزی مانند Cyberpunk 2077 مقایسه و مقایسه کنید، که با فعال شدن بیشتر هسته‌ها و رشته‌های CPU، عملکرد را بهبود می‌بخشد. تکیه بر سرعت های تک هسته ای به جای متعادل کردن بار در تعداد هسته های موجود، عملکرد را محدود می کند.

پس ردفال کجاست؟ شما می توانید 60 فریم بر ثانیه را روی یک پردازنده کلاس علاقه مندی مانند Core i9 12900K هدف قرار دهید، و پردازنده به اندازه کافی غرغر تک هسته ای برای انجام این کار نسبتاً خوب در بیشتر مواقع دارد – اما مهم نیست که چه اتفاقی می افتد، همچنان لکنت می کند و این لکنت می تواند در سراسر جهان بازی یافت می شود. این یک آمار تکان دهنده برای یکی از سریع ترین پردازنده های موجود است.

در مقابل این پس زمینه، پردازنده های جریان اصلی شانسی ندارند. پردازنده‌های میان‌رده قدیمی‌تر مانند Ryzen 5 3600 بسیار بدتر هستند، با فشار ثابت CPU و زمان‌های فریم بسیار ناسازگار، علاوه بر لکنت پیمایش. من از کنسول ها سرنخ گرفتم و سعی کردم بازی را با سرعت 30 فریم بر ثانیه محدود کنم و متوجه شدم که تنظیمات پایین نرخ فریم ثابتی را ارائه می دهد، اما نکته اینجاست که تنظیمات پایین بسیار بد به نظر می رسند. هر چه تنظیمات را بالاتر ببرید، لکنت بیشتری به تصویر وارد می شود. من فقط نتوانستم یک تجربه کاری لذت بخش از بازی به دست بیاورم.

Redfall در Xbox – بررسی فنی کنسول Digital Foundry. در اینجا از نظر گیم‌پلی پتانسیل محقق نشده وجود دارد، در حالی که پخش کنسول دارای مجموعه ای از مشکلات فنی خاص خود است.

می‌توانم بگویم که نمی‌خواهید تنظیمات بالاترین پیش‌تنظیم «حماسی» را در نسخه رایانه شخصی حذف کنید، زیرا گرافیک Redfall در حال حاضر آنقدر بد است که شبیه تنظیمات پایین بازی‌های دیگر است. یک مثال خوب از این را می توان در کیفیت سایه یافت، که در حال حاضر وضوح بسیار کم با لرزش شدید و نام مستعار در پیش تنظیم Epic است و فقط بسیار نزدیک به دوربین حل می شود. بسیاری از سایه ها نیز کاملاً شکسته می شوند – آنها خود را در حاشیه دوربین نشان می دهند و نه مستقیماً در مقابل آن. عجیب است، اما نکته ای که من سعی می کنم به آن اشاره کنم این است که اگر در بالاترین تنظیمات ممکن با این مشکل مواجه هستید، پایین آوردن این تنظیمات فایده ای ندارد.

با در نظر گرفتن این موضوع، نمی‌توانم هیچ تنظیمات بهینه‌سازی شده‌ای را برای نسخه رایانه شخصی Redfall پیشنهاد کنم، زیرا به نظر من، تجربه بهینه برای هر کسی که یک CPU سطح بالا در امتداد خطوط Ryzen 7000 ندارد ممکن نیست. یا پیشنهادات اصلی نسل دوازدهم و نسل سیزدهم اینتل. و حتی پس از آن، مشکلات لکنت ایجاد می شود.

و اینجاست که من این قطعه را به پایان می‌رسانم، زیرا از نظر واقع بینانه، فقط می‌توانیم در مورد عنوانی که کمی ناتمام به نظر می‌رسد، بگوییم – اما به طور خلاصه، منوی تنظیمات با توجه به نیاز CPU برای حتی کاربرد محدودی دارد. نرخ ثابت 60 فریم در ثانیه به طور غیرمنطقی بالا است، در حالی که پردازنده های اصلی به سادگی نمی توانند بازی را به خوبی اجرا کنند و به طور بالقوه بخش بزرگی از مخاطبان بازی را از خود دور می کند. به عبارت ساده، Redfall روی رایانه شخصی به کار زیادی نیاز دارد و نباید در وضعیت فعلی منتشر می شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *