چهارشنبه, آوریل 24, 2024
مقاله

SAG-AFTRA ممکن است به دلیل شرایط هوش مصنوعی در قرارداد بازی های ویدیویی اعتصاب کند

اعضای اتحادیه بازیگران SAG-AFTRA احتمالاً علیه شرکت های بازی سازی به دلیل شکست مذاکرات بر سر هوش مصنوعی اعتصاب خواهند کرد.

طی یک جلسه پرسش و پاسخ آخر هفته در SXSW در آستین، تگزاس، مدیر اجرایی ملی SAG-AFTRA و مذاکره کننده ارشد دانکن کرابتری-ایرلند گفت که احتمال اعتصاب در چهار تا شش هفته آینده وجود دارد. : 50”. یا محتمل تر از آن» (از طریق تنوع).

SAG-AFTRA با اکثریت قاطع به نفع اعتصاب بازی های ویدیویی در سپتامبر 2023 رأی داد. اگرچه اتحادیه اقدام به اعتصاب نکرد، اما نتوانست در مورد به روز رسانی توافقنامه رسانه های تعاملی که کار اعضای اتحادیه در بازی ها را پوشش می دهد، مذاکره کند. هوش مصنوعی یکی از موضوعات اصلی بحث در آن زمان بود و هنوز هم مهم است.

پخش خبر: آیا بازی Pokémon Legends: ZA یک عنوان راه اندازی برای سوییچ 2 خواهد بود؟در یوتیوب تماشا کنید

Crabtree-Ireland می گوید که اتحادیه در حال بررسی یک اعتصاب است زیرا اعضای آن از هوش مصنوعی محافظت نمی کنند. ما می خواهیم از اجرای آن اطمینان حاصل کنیم [of AI] انسان محور و تقویت محور است [of production]نه جایگزینی افراد.» وی افزود: “رضایت و غرامت” برای اعضایی که کارشان توسط ماشین های هوش مصنوعی استفاده می شود نیز یکی از اهداف اتحادیه است.

Crabtree-Ireland نتیجه گرفت: «ما نمی‌خواهیم اعتصاب کنیم، اما با این شرکت‌هایی که نمی‌توانند از اعضای ما در برابر استفاده سوء و استثمارگرانه هوش مصنوعی محافظت کنند، تجارت نخواهیم کرد.

در ژانویه، SAG-AFTRA از توافقنامه ای با شرکت فناوری صدای هوش مصنوعی Replica Studios پرده برداری کرد که به توسعه دهندگان بازی اجازه می دهد تا به کارهای اعضای اتحادیه از طریق Replica تحت یک “قرارداد منصفانه و اخلاقی برای ایجاد ایمن و مجوز یک کپی دیجیتالی از صدای خود” دسترسی داشته باشند. این توافق توسط چندین صداپیشه مورد انتقاد قرار گرفت، اگرچه توسط اعضای آسیب دیده تأیید شد.

وقتی SAG-AFTRA می گیرد ضربهActivision، Blindlight، Disney Character Voices International، EA، Formosa Interactive، Insomniac Games، Take 2 Productions، VoiceWorks Productions و Warner Bros. Games تحت تاثیر قرار گرفته اند.

بسیاری از صداپیشه‌ها درباره نگرانی‌هایشان در مورد هوش مصنوعی و تأثیر آن بر کارشان با Eurogamer صحبت کرده‌اند، از جمله دیوید هایتر بازیگر Solid Snake و جنیفر هیل بازیگر Commander Shepard. در حالی که تروی بیکر از The Last of Us در سال گذشته در جوایز بازی BAFTA درباره هوش مصنوعی صحبت کرد، بسیاری دیگر مانند جین پری از Returnal در مورد استفاده از آن تردید داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *