چهارشنبه, آوریل 17, 2024
مقاله

Jusant’s Leap همیشه یکی از بهترین چیزها در مورد بازی ها بوده است

معمولاً من هرگز با یک تعریف شروع نمی‌کنم، اما می‌دانم که «jusant» به معنای «جزر»، حرکت جزر و مد به سمت دریا ترجمه می‌شود. و اینجاست نسخه ی نمایشی استیم Jusant آغاز می شود. این چه نوع پسا آخرالزمانی است؟ خشک است. آب رفته است، ما روی زمین آفتاب‌زده قدم می‌زنیم که صافی آن نشان می‌دهد زمانی بسیار زیر دریا بوده است، و هنوز چیزهای بیشتری برای بالا رفتن از اینجا وجود دارد، زیرا مایع متحرک کمتری برای پوشاندن همه چیز وجود دارد.

این آخرالزمانی است که وظیفه مضاعف را انجام می دهد. نه تنها پایان جهان را که می توانید درک کنید به شما نشان می دهد، بلکه یک نگاه اجمالی هم به شما می دهد. وقتی برای اولین بار جوسانت را در نمایشگاه تابستانی ایکس باکس دیدم، فکر کردم که این یک سر زدن به گائودی است. سفال های شکسته و استخوان های سفید شده و آن همه جاز. به نظر می رسد که سبک هنری گائودی به خوبی با چیزهایی که دریا از خود به جای می گذارد، مناسب است. قوس های استخوان نهنگ، زنگ، مرجان های درخشان. اشیاء فلزی با گوشه‌های صاف مالیده شده، رنگ مدت‌هاست که از بین رفته، شکل‌هایی که تا حدی خورده شده، قسمتی شکسته شده‌اند.

این موارد در سراسر نسخه ی نمایشی Jusant وجود دارد، که اکنون به شما می گویم که کمی لذت بخش است. شما یک مسافر تنها هستید و باید از یک برج بزرگ بالا بروید. یک کوه، بلکه بیشتر از یک کوه. قطعات اضافه شد، قطعات در آن سوراخ شد. در حال افزایش است، اما به شیوه ای بسیار انسانی. شما صعود می کنید، اما به سمت بالا نیز کاوش می کنید، از میان تورهای ماهیگیری قدیمی، قرقره ها، تخته های چوبی، تا پله های فلزی شکسته و صخره هایی که از توده های هدر رفته بیرون زده اند، شروع می کنید. بالا و بالا، غریبه و غریبه، بیرون و درون. حتی در نسخه ی نمایشی، این سفر کاملاً یک سفر است.

Jusant از سیستم صعودی استفاده می‌کند که من برای اولین بار در Grow Home درباره آن یاد گرفتم: یک ماشه برای هر یک از دست‌های شما. این یک روش زیبا برای انجام کارها است، زیرا شما را در بدن لنگر می‌اندازد و باعث می‌شود در مورد دستیابی، حرکت بازوها و پتانسیل اندام‌ها برای عبور و پیچیدگی فکر کنید. فشار دادن ماشه ها نیز آن را به شدت فیزیکی می کند. کمی از خستگی کوهنورد از نگه داشتن این چیز با او احساس خستگی می کنم.

تریلر Juant.

با این حال، جوسانت یک قدم فراتر می رود. این یک پرش فیزیکی فوق‌العاده ایجاد می‌کند – یک عمل کور مطلق از پیاده‌سازی که در آن دکمه‌ای را برای روشن کردن آن نگه می‌دارید و سپس چوب چپ را در جهتی که می‌خواهید حرکت دهید. شخصیت متمایل می شود. شما زوایای خود را بررسی کنید. شما رها می کنید و می پرید و امیدوارید که به هم متصل شوید، امیدوارم به موقع آن را بگیرید. این یکی از بهترین چیزهایی است که من در بازی ها در طول اعصار دیده ام، یک قطعه زیبا از طراحی کنترل. من هرگز آن را در نسخه ی نمایشی بدیهی نگرفتم. هرگز آنقدر درونی نکردم که فراموشش کنم. این همیشه یک وحشت شادی آور بود، یک خطر واقعی.

Darüber hinaus gibt es einen Karabiner, an dem Sie sich befestigen können, um Ihren Sturz aufzufangen – ich habe das Seil ein- oder zweimal wunderbar verheddert, und das Spiel hat es geschafft – und Sie können Haken einschlagen, um zu helfen, wenn Sie wirklich گیر افتادن. شما باید از سه قلاب به طور همزمان استفاده کنید، بنابراین باید سرعت خود را حفظ کنید، و یک Ritual Blitz واقعا لذت بخش وجود دارد که شما خود را بر روی یک طاقچه بلند می کنید و به طور جادویی کارابین و قلاب ها را جمع می کنید: تمام شد.


واقعا ترسناک بود که یک طناب اینطوری درهم بپیچد.

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید استقامت است که می توانید با نگه داشتن یک انگشت شست آن را به طور موقت روی دیوار تنظیم کنید. استقامت خود را از دست می دهید و صدا کاهش می یابد، صدای خون را در گوش خود می شنوید، تصور می کنید اندام ها سنگین می شوند، سقوط می کنید. خنده دار است: “یوسانت” به وضوح علمی تخیلی است، اما عشق به کوهنوردی به گونه ای تعجب آور است که حداقل برای من به طرز شگفت انگیزی واقع بینانه است.

اگر از من بپرسید طراحی سطح جادویی است. دیوار یک راهنمای عالی است، به شما گزینه هایی می دهد و در عین حال کمی در مورد افرادی که از فاجعه جان سالم به در برده اند، زمانی که آب تمام شده است، می گوید. و در حالی که شما زیاد بیرون هستید، بازی می داند که چه زمانی شما را به داخل می برد. مسیر بالا از میان گودال‌های کوچکی منتهی می‌شود که به تدریج تبدیل به آپارتمان‌های کوچک، شبکه‌های غار می‌شوند، همه چیز که زنگ‌زدگی آن‌ها را خورده و با بی‌توجهی فرورفته است.


برای اجرای دیواری جسورانه در Jusant آماده شوید.


قله ای دور در جوسانت.


از دیوار در جوسانت بالا بروید و در سایه کار کنید.

جوانت

وقتی همه چیز خوب پیش می رود و شما به آن برتری که در ده دقیقه گذشته هدفش را داشتید، برسید. با این حال، چیزی که هیجان انگیز است این است که وقتی همه چیز اشتباه می شود، عالی است. در یک لحظه من یک پرش را از دست دادم و به جای اینکه به مرگم بیفتم و دوباره راه اندازی کنم، کارابین مرا نجات داد و من توانستم یک نوع دویدن روی دیوار قوس دار انجام دهم تا حرکتی ایجاد کنم و دوباره به سمت بالا برگردم. اینجا و آنجا کمی فیزیک مشکوک وجود دارد، اما ببینید بازی چه می‌کند، به خطی که پشت سرتان خم می‌شود و سفت می‌شود، نگاه کنید، نیاز به دنبال کردن شما وقتی روی دیوار می‌چرخید وقتی بالا و پایین می‌روید ساخته شده از سنگ معلق یا یک تکه چوب قدیمی.

زمانی که به پایان دموی رسیدم واقعاً عاشق شده بودم. و آن چیست؟ من واقعا آنقدر بالا نبودم. منظورم این است که من آنقدر بلند بودم که کمی سرگیجه بگیرم، اما خود برج کوه هنوز خیلی بالاتر بود، به سمت آسمان. اون بالا چی پیدا کنم؟ من نمی توانم صبر کنم تا آن را ببینم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *