پنج‌شنبه, آوریل 18, 2024
تکنولوژی

Reddit عمومی می شود و کاربران قدرتمند را به سرمایه گذاری دعوت می کند

که در سند S-1 آنطبق گزارش Reddit، این شرکت در سال گذشته 804 میلیون دلار درآمد داشته است که اکثریت قریب به اتفاق آن از طریق تبلیغات بوده است. با این حال، این شرکت با زیان خالص 90.8 میلیون دلار در سال 2023 غیرسود است.

Reddit همچنین در یک تغییر غیرمعمول، به تعداد نامشخصی از کاربران برتر خود، از جمله مدیران و کسانی که امتیاز کارما بالایی دارند، فرصت خرید سهام در IPO خود را می دهد. این امتیاز معمولاً برای سرمایه گذاران حرفه ای محفوظ است که می خواهند سهام را با قیمتی پایین تر بخرند قبل از اینکه دیگران بتوانند آنها را در بازار عمومی خریداری کنند.

Reddit با استفاده از یک سیستم لایه‌بندی، سهام‌ها را با «کاربران و ناظران خاص شناسایی شده توسط ما که مشارکت‌های معناداری در برنامه‌های انجمن Reddit داشته‌اند» شروع می‌کند. پس از این مرحله اول، افرادی با امتیاز کارما حداقل 2000 و افرادی که “حداقل 5000 اقدام تسهیل کننده انجام داده اند” برای خرید سهام دعوت خواهند شد.

Reddit در پرونده SEC خود می گوید 267.5 میلیون کاربر فعال هفتگی، بیش از 100000 انجمن فعال و 1 میلیارد پست در کل وجود دارد. این شرکت می‌گوید 1.3 میلیون سهم از سهام عادی کلاس A را برای تأمین مالی برنامه‌های مبتنی بر جامعه که به Redditors این فرصت را می‌دهد تا ایده‌های خود را زنده کند، رزرو کرده است.

علاوه بر تبلیغات، Reddit همچنین مجوز داده و آموزش مدل را به عنوان بخشی از استراتژی کسب درآمد خود فهرست می کند. روز پنجشنبه، این شرکت یک قرارداد آموزش داده‌های هوش مصنوعی با گوگل را اعلام کرد که به غول جستجو «روش‌های کارآمدتر برای آموزش مدل‌ها» و دسترسی هم‌زمان را با قیمتی حدود ۶۰ میلیون دلار در سال ارائه می‌دهد.

ما انتظار داریم مزیت داده و مالکیت معنوی ما همچنان عنصری کلیدی در آموزش LLM های آینده باشد.

استیو هافمن، مدیر عامل ردیت در این پرونده نوشت: «من هرگز به اندازه الان درباره آینده Reddit هیجان‌زده نبوده‌ام. ما فرصت‌های زیادی برای رشد پلتفرم و کسب‌وکار داریم، دومی از طریق تبلیغات، کسب درآمد از تجارت روی پلت‌فرم و داده‌های مجوز… همانطور که دنیا به طور فزاینده‌ای مبتنی بر داده‌ها می‌شود، ما راه‌حل‌هایی را بر اساس افراد و تجربه ارائه می‌دهیم. متمرکز شده است. ما انتظار داریم که لبه داده و مالکیت معنوی ما همچنان یک عنصر کلیدی در آموزش LLM های آینده باشد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *