دوشنبه, جولای 15, 2024
ویدیو

Shadowrun از Beam Software یک شب گرم تابستانی است که می توانید در SNES خود – Destructoid عکس بگیرید

Cybermullet چیزی است که در مسیر پیدا می شود

جهان از سایه اجرا RPG رومیزی بهترین، احمقانه‌ترین و فریبنده‌ترین میش‌آپ تا کنون است. High Fantasy با سایبرپانک ملاقات می کند. الف ها، جادوها و اژدهاها همگی با ناآرامی های سیاسی و توطئه های بزرگ شرکتی آمیخته شده اند. فقط با توصیفش غاز می کنم.

فقط حیف است که به چیزی که فکر می کنم کامل است نرسیدیم سایه اجرا بازی. من به شما اجازه می دهم که بازی های توسعه یافته توسط Hairbrained Schemes سرگرم کننده هستند. من او را دوست دارم، اما در عین حال عاشق او نیستم. آنها مطمئناً بسیاری از معیارهای من را برآورده می کنند، اما چیزی محدود کننده در مورد آنها وجود دارد.

با این حال، هر زمان که بخواهم می توانم به آن بازگردم سایه اجرا عناوین تولید شده حول تولد بازی های رومیزی. هر دو فقط عنوان شده سایه اجرا، یکی در Genesis در سال 1994 و یکی در SNES در سال 1993 وجود داشت. این دو بازی با یک سال فاصله منتشر شدند و کاملاً متفاوت بودند اما هر دو ارزش بازی کردن را دارند. عنوان Super Nintendo همان عنوانی بود که برای اولین بار بازی کردم و هنوز هم به من نزدیک تر است. من برای اولین بار آن را در کودکی انتخاب کردم و کاملاً گیج بودم، اما به نوعی تأثیر گذاشت. اکنون که ماده خاکستری بالغ در اختیارم است، می‌توانم بیرونی غیردوستانه آنها را رها کنم و از درون مغذی آنها بخورم. آن را امتحان کنید!

در سوپر نینتندو، بازی شما را به جای جیک آرمیتاژ قرار می‌دهد، یک سایه‌ران سابق که به هر دلیلی در خیابان به قتل رسید (یا «گیک»، همانطور که ممکن است به زبان عامیانه shadowrun بگویید). با یک دوره فراموشی، او راه خود را از سردخانه خود خارج می کند و بلافاصله دست به کار می شود تا بفهمد چه اتفاقی افتاده است.

سال 2050 است، سیاتل است و در کمال تعجب باران نمی بارد. SNES سایه اجرا برای سیستم کاملاً منحصر به فرد است و تا رابط نشانگر ماوس شبیه یک CRPG است. شما با تجربه و تجهیزات شخصیت خود را تقویت می کنید و آن را به دلخواه شخصی سازی می کنید. برای پیشرفت باید با NPCها صحبت کنید و در عین حال کلمات کلیدی را جمع آوری کنید که می توانید از دیگران درباره آنها سوال کنید.

اگر بتوانید از گیر افتادن جلوگیری کنید، جریان خوبی است. آنچه شما نمی توانید

عادت کردن به سطح اشاره گر به اندازه کافی دشوار است. برای هر اقدامی باید مکان نما را انتخاب کنید، از جمله افراد تیرانداز. حتی زمانی که با افراد صحبت می کنید، مکان نما را تغییر دهید و آن را روی فردی که دقیقاً در کنار شما ایستاده است نگه دارید. یک دکمه اکشن کارآمدتر خواهد بود، اما ما اینجا هستیم.

به مبارزه نگاهی بیندازید زیرا با مکان نما نیز انجام می شود. شما باید در حالی که اسلحه یا طلسم خود را نشانه می گیرید کاملاً ثابت بایستید و سپس به سادگی هدف را بکوبید تا تاس کافی به نفع شما فرود آید و دشمن بمیرد. خیلی سرحال نیست

علیرغم رابط کاربری عجیب و غریب آن، به بازی در ترجمه مطالب منبع کمکی نمی کند. مسلماً موضوعات زیادی در حال تصویب هستند، اما مواردی که رها می شوند بیشتر از اجرا هستند. روایت به نوعی مبتنی بر جمعیت است سایه اجرا رمان، هرگز با اژدها درگیر نشوید، اما بدون شخصیت ها، موقعیت ها یا چیزهای دیگر غیر از مفهوم. شما به جای XP کارما دریافت می کنید، می توانید سطح خود را ارتقا دهید، و سه دسته برای تمرکز وجود دارد: عرشه، مبارزه و جادو.

بزرگترین تفاوت با منبع منبع این است که جیک می تواند هر چیزی را که چشمش را جلب کند مالکیت کند و در آن حفاری کند سایه می دود مکانیک. در RPG رومیزی باید تخصص داشته باشید. شما نمی توانید تقویت کنید و همچنان از جادو استفاده کنید، زیرا تقویت به ذات شما بستگی دارد که قدرت جادوی شما را تعیین می کند. به همین ترتیب، اگر می‌خواهید یک دکر نواهات شوید، روی مهارت‌های خود تمرکز کنید نه مهارت‌های رزمی.

من درک می کنم که چرا این تغییرات انجام شده است زیرا اعضای حزب شما بی فایده هستند، اما توجه به این نکته مهم است که این یک ترجمه خیلی مستقیم نیست.

من نگرانی های خود را در مورد این نسخه خاص دارم سایه اجرا تا جایی که مطمئن نیستم دیگر واقعاً از بازی کردن آن لذت می برم یا نه. با این حال من هنوز آن را مرتباً از قفسه خارج می کنم و دقیقاً دلیل آن را می دانم.

این جو است.

سایه اجرا این توانایی شگفت انگیز برای به تصویر کشیدن احساس خیابان های متروک شهر در شب را دارد. یک تنهایی گیج کننده، یک استراحت خنک از گرمای تابستان.

خاکستری های تیره و قهوه ای کثیف او زشتی دنیای او را نمایان می کند. ایستگاه های خالی قطار و کلوپ های پر سر و صدا. داشتن یک بازی 16 بیتی که بتواند آن احساسات را منتقل کند، عجیب است (می دانم، می دانم. سوپر متروید). برخی از زیباترین لحظات زمانی است که در حال قدم زدن هستید و به این فکر می کنید که بعد از آن کجا بروید. سپس از سوراخی در دیوار به شما حمله خواهد شد و موسیقی نبرد شروع می شود.

بله، موسیقی. به طرز شگفت انگیزی بر فضا تأکید می کند. مارشال پارکر دقیقاً می دانست که دارد چه می کند و یک سری آهنگ شگفت انگیز ایجاد کرد. وقتی به موسیقی سایبرپانک فکر می کنم دقیقاً آن چیزی نیست که به آن فکر می کنم، اما سبکی دارد که مناسب آن است. کارت هایم را زمین می گذارم و این را می گویم سایه اجرا یکی از بهترین موسیقی های متن SNES را دارد. بالا 10. شاید. شاید.

این چیزی است که از شنیدن آن در خارج از چارچوب بازی لذت می برم، که در مورد عناوین زیادی نمی گویم. هر آهنگی فوق العاده است، از پرانرژی گرفته تا خوش خلق. حتی اگر نمی خواهید بازی را امتحان کنید، به OST گوش دهید.

سایه اجرا بازی دوستانه ای نیست پازل ها می توانند کمی گیج کننده باشند و اشیاء مهم در پس زمینه محو می شوند. رابط کاربری مکان نما آنقدر ضعیف است که بررسی تعداد زیادی از کلمات کلیدی برای یافتن پاسخ یک NPC خاص می تواند خسته کننده باشد.

اما چیزی شبیه آن نیست سایه اجرا; این ترکیب عجیب کنسول و CRPG. این یک تجربه عجیب و منحصر به فرد با فضایی شگفت انگیز و یک موسیقی متن عالی است. حتی زمانی که کار جالبی انجام نمی دهید، به شما احساس یک سایبرپانک باحال می دهد. طرح ممکن است آنقدرها هم برجسته نباشد، اما سرعت آن درست است تا زمانی که گیر کرده اید و در دایره ای می دوید و سعی می کنید بفهمید چگونه یک در را باز کنید.

این تفسیر کاملی نیست سایه اجرا منبع مواد اما مستانه به موفقیت های خود دست و پا می زند. این یک بازی است که من عمیقاً به آن اهمیت می‌دهم، مثل بچه‌ای که در مدرسه خوب عمل نمی‌کند اما نگرش خوبی دارد، بنابراین آن را در کنار جاده رها نکردم. و بله، من در حال گوش دادن به موسیقی متن هستم، و شما هم همینطور!

زویی هندلی

Staff Writer – Zoey از علاقه مندان به بازی است. او در سال 2018 وبلاگ نویسی را در جامعه آغاز کرد و بلافاصله پس از آن به صفحه اول تبدیل شد. او معمولاً در حال کاوش در آزمایش‌های مستقل و کتابخانه‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل، تمام تلاشش را می‌کند تا به طور مزمن آرام بماند.

داستان های بیشتر از Zoey Handley

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *