دوشنبه, جولای 15, 2024
تکنولوژی

Spotify اکنون 220 میلیون مشترک پرداخت کننده دارد

اسپاتیفای در آخرین گزارش درآمد خود امروز اعلام کرد تا 30 ژوئن 220 میلیون مشترک پریمیوم و 551 میلیون کاربر فعال ماهانه داشته است. این افزایش 27 یا 17 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و بالاتر از پیش بینی منتشر شده در سه ماهه گذشته است.

اما با افزایش شنوندگان، Spotify گزارش می دهد که این شرکت به طور متوسط ​​از هر یک از این شنوندگان درآمد کمتری کسب می کند. در بیانیه مطبوعاتی امروز، Spotify می‌گوید متوسط ​​درآمد هر کاربر در حال حاضر 4.27 یورو (حدود 4.72 دلار) است که نسبت به سال قبل 6 درصد کاهش داشته و نسبت به 4.32 یورو (حدود 4.79 دلار) در سه ماهه گذشته اندکی کاهش یافته است.

گزارش درآمد سه ماهه دوم امروز کمتر از 24 ساعت پس از اعلام اسپاتیفای اعلام شد که قیمت‌های خود را در ایالات متحده و چندین بازار دیگر در سراسر جهان افزایش می‌دهد، که بازتاب افزایش قیمت‌های مشابه در سایر برنامه‌های پخش موسیقی از جمله Apple Music، Amazon Music، Tidal و YouTube Music Premium است. افزایش قیمت Spotify به وضوح با هدف معکوس کردن کاهش درآمد به ازای هر کاربر است، اگرچه تاثیر آن تا سه ماه آینده قابل مشاهده نخواهد بود.

این شرکت در سه ماهه 302 میلیون یورو (حدود 333 میلیون دلار آمریکا) زیان خالص داشته است، در حالی که در سه ماهه مشابه سال گذشته زیان 125 میلیون یورویی (حدود 138.5 میلیون دلار آمریکا) بوده است. این به ویژه در شرکتی که به طور کلی رشد را بر درآمدهای فصلی اولویت می دهد، تعجب آور نیست، اما این شرکت به وضوح در تلاش است تا این ضررها را در آینده کاهش دهد.

نموداری که رشد سالانه کاربران فعال ماهانه Spotify را نشان می دهد.
تصویر: Spotify

در اولین اعلامیه درآمد Spotify هیچ اشاره ای به گزینه پخش HiFi با تاخیر طولانی مدت آن نشده است. این شرکت بیش از دو سال پیش این محصول را معرفی کرد و گفت که جریان‌های بدون اتلاف با کیفیت CD را به این سرویس ارائه خواهد کرد. اخیرا، بلومبرگ گزارش داد که استریم بدون ضرر به طور بالقوه می‌تواند بخشی از یک ردیف اشتراک گران‌تر با اسم رمز «Supremium» باشد که می‌تواند برای اولین بار در اواخر سال جاری در بازارهای غیر ایالات متحده عرضه شود. یک نظرسنجی که در سال گذشته برای حداقل یک کاربر ارسال شد نشان داد که این شرکت در نظر دارد ماهانه 19.99 دلار برای سطح جدیدی از استریم به نام “Platinum” دریافت کند که شامل hi-fi در میان سایر ویژگی ها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *