شنبه, آوریل 20, 2024
PlayStation

FTC رسماً از برنده دادگاه Activision مایکروسافت شکایت می کند

تصویر: مربع فشار

کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ظاهراً بدون مبارزه تسلیم نمی شود. پس از اینکه آژانس دولتی شکایت خود را برای صدور حکم علیه خرید پیشنهادی مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد از دست داد، رسماً درخواست تجدید نظر داد.

حکم دادگاه به نفع تصاحب گروه ردموند اساساً به این معنی است که می تواند ادامه یابد، اگرچه تنظیم کننده رقابت بریتانیا، CMA، هنوز مانعی را ایجاد می کند. با این حال، درخواست تجدیدنظر FTC به این معنی است که اکنون فرصتی دارد تا دادگاه استیناف را متقاعد کند که تصمیم اشتباه بوده است. حکم صادره علیه شکایات مایکروسافت در 14 جولای منقضی می شود، به این معنی که شرکت به زودی می تواند طبق برنامه پیش برود مگر اینکه دادگاه تجدید نظر تمدید کند تا امور را حتی بیشتر به تاخیر بیندازد. آخرین مهلت معامله 18 جولای است.

در یک نظر در مورد آن لبهالبته برد اسمیت از مایکروسافت به شدت با درخواست تجدیدنظر FTC مخالفت می کند: او می گوید: «حکم دادگاه منطقه به وضوح نشان می دهد که این خرید هم برای رقابت و هم برای مصرف کنندگان خوب است. ما از اینکه FTC به پیگیری یک مورد ضعیف اثبات شده ادامه می دهد ناامید هستیم و در برابر تلاش های بیشتر برای به تاخیر انداختن توانایی حرکت رو به جلو مقاومت خواهیم کرد.”

همانطور که قبلاً ذکر شد، این دعوای قضایی در ایالات متحده تنها چیزی نیست که در سر راه مایکروسافت قرار دارد. CMA بر تصمیم خود برای مسدود کردن معامله می ایستد و مذاکرات بین شرکت و تنظیم کننده هنوز در مراحل اولیه است. و، مبادا فراموش کنیم، کانادا نیز چندان مشتاق این ادغام نیست، اما هنوز گام بزرگی برای مقابله با آن برنداشته است.

کل این مصیبت هنوز به پایان نرسیده است – ما انتظار داریم تا زمانی که معامله نهایی یا لغو نشود، به همان اندازه کثیف و خسته کننده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *