پنج‌شنبه, جولای 18, 2024
مقاله

PlayStation 5 Pro امسال انتظار می رود – گزارش

به گفته تحلیلگران، انتظار می رود سونی اواخر سال جاری نسخه تقویت شده پلی استیشن 5 را عرضه کند.

یک جدید CNBC این گزارش اشاره می‌کند که اکنون یک اجماع گسترده در صنعت بازی وجود دارد که سونی واقعاً در حال آماده‌سازی برای عرضه PS5 Pro در نیمه دوم سال 2024 است، به نقل از تحلیل‌گر بازی مستقر در توکیو، سرکان توتو.

با این حال، این گزارش هشدار می دهد که بعید است سونی شاهد افزایش فروش سال به سال در نتیجه عرضه Pro باشد، و بنابراین بعید است سونی هزینه مدل پایه PS5 را کاهش دهد. (بدون تعجب، سونی در مورد گزارش CNBC اظهار نظری نکرده است.)

اخبار: نظر ما درباره راه اندازی نرم افزار ایکس باکس چند پلتفرمی مایکروسافت چیست؟در یوتیوب تماشا کنید

توتو می‌گوید: «سونی می‌خواهد هنگام عرضه GTA 6 در سال 2025 مطمئن شود که سخت‌افزار عالی آماده است، عرضه‌ای که یک پیروزی بزرگ برای کل صنعت بازی خواهد بود.

این خبر که قرار است PS5 Pro امسال عرضه شود چیز جدیدی نیست – شایعاتی در تابستان گذشته منتشر شد، که Digital Foundry در آن زمان بر اساس روزنامه نگار تام هندرسون، که هم پروژه سونی Project Q را به صورت دستی پوشش می داد و هم “slim” به روز شده را به درستی پیش بینی کرده بود، تحلیل کرد. PS5 با درایو قابل جابجایی. با این حال، مشخص نیست که PS5 Pro دقیقاً چه افزایشی در عملکرد خواهد داشت.

Rich Leadbetter، رئیس Digital Foundry در آن زمان اظهار داشت: «APU مورد بحث Viola برای PS5 Pro ظاهراً دارای 60 واحد محاسباتی است که ممکن است چهار مورد از آنها غیرفعال باشد. “این فقط چهار CU بیشتر از سری Xbox خواهد بود”

هفته گذشته، مایکروسافت تایید کرد که قصد دارد سخت افزار کنسول ایکس باکس جدید را در اواخر سال جاری عرضه کند – اما باید دید که آیا Xbox Series X/S را با تقویت سخت افزاری برای سری پایه ایکس باکس که سال گذشته به صورت آنلاین شاهد بودیم، دوباره طراحی خواهد کرد یا خیر. با برنامه های سال 2022.

فیل اسپنسر، رئیس Xbox در سال گذشته در صحبت با Eurogamer خاطرنشان کرد که تغییرات مکرر در مشخصات سخت افزاری “پیچیدگی زیادی را برای توسعه دهندگان و بازیکنان به چیزی که قبلاً بسیار ساده بود اضافه می کند.”

البته نینتندو در حال آماده سازی سخت افزار جدید خود است – اگرچه گزارش های تایید شده توسط Eurogamer نشان می دهد که Switch 2 اکنون برای سال 2025 برنامه ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *