پنج‌شنبه, جولای 18, 2024
اخبار

Rise of the Tomb Raider همچنان اوج لارا کرافت است و در Game Pass موجود است.

بیش از یک دهه از زمانی که Crystal Dynamics، توسعه‌دهنده‌ای که بیشتر برای سری Tomb Raider شناخته می‌شود، برای اولین بار گیمرها را با نسخه بازسازی‌شده لارا کرافت آشنا کرد، می‌گذرد. سال 2013 دزدان قبر لارا را به عنوان فردی به تصویر می‌کشد که می‌تواند تقریباً با هر موقعیتی تطبیق یابد و بر آن مسلط شود و در عین حال سطح معینی از عمق احساسی و خودآگاهی را حفظ کند، ویژگی‌ای که در ادامه‌های بازی بیشتر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نسخه اصلی یک بازی عالی بود که من کمتر از سه بار آن را بازی کردم، با آخرین بازی آنها در سال 2018 Shadow of the Tomb Raiderشایستگی های خود را دارد، من هنوز در سال 2015 ایستاده ام Rise of the Tomb Raider به عنوان جذاب ترین و جالب ترین نسخه لارا کرافت، زیرا بر آسیب پذیری او تأکید می کند. نتیجه داستانی است که تمام ویژگی‌های آنچه را که از یک بازی عالی Tomb Raider انتظار دارید ترکیب می‌کند: عناصر ماوراء طبیعی هیجان‌انگیز و برداشتی هیجان‌انگیز و رمانتیک از باستان‌شناسی، که همگی با داستانی جذاب و شگفت‌انگیز احساسی گره خورده‌اند.

تصویر: Crystal Dynamics/Square Enix

پس از وقایع بازی اول، لارا هنوز از محاکمه اش در آتش در جزیره یاماتای ​​و ناپدید شدن اخیر پدرش آسیب دیده است. جست‌وجوی او برای یافتن پدرش و احیای میراث خانواده‌اش، او را به قله‌های سرد سیبری و مسیر ترینیتی می‌برد، سازمانی «شوالیه‌های معبد با پیمانکار نظامی ملاقات می‌کند» با هدف شبه مذهبی تسلط بر جهان. متأسفانه، این امر لارا را در موقعیت منحصر به فرد خود رها می کند تا با تحمیل حقیقتی که هیچ کس دیگری آن را باور نمی کند، نقشه خود را خنثی کند.

لارا به طور کامل سنگینی موقعیت را درک می کند، اما اجازه نمی دهد که نفس خود را افزایش دهد. در عوض، او بیشتر نگران شبح مرگ می شود که به ناچار تلاش های او برای انجام کار درست را دنبال می کند. لارا، مهم نیست که چقدر مجهز یا سخت است، هرگز نمی تواند به طور کامل این واقعیت را که تصمیمات گذشته او منجر به مرگ بسیاری از افراد نزدیک به او شده است، جبران کند. این موضوع آنقدر فراگیر است که حتی در درون ما نیز طنین انداز می شود بالا بردنگیم‌پلی بازی با ارائه لارا به ما بهبود می‌یابد که باید برای غلبه بر محیط اطرافش، مدبرتر و حیله‌گرتر باشد.

لارا کرافت با کت قرمز زمستانی در Rise of the Tomb Raider از پله های برفی یک معبد بالا می رود.

تصویر: Crystal Dynamics/Square Enix

Rise of the Tomb Raider لارا را کاملاً به سطح شکارچی راس که در حال ورود به آن هستیم ارتقا نمی دهد Shadow of the Tomb Raider، اما او به وضوح بسیار توانایی بیشتری نسبت به اولین ماجراجویی خود دارد. نتیجه شخصیتی است که در حال تبدیل شدن به لارا کرافت است که بازیکنان در سراسر جهان می شناسند، قهرمانی با اعتماد به نفس تر و آماده تر که هنوز هم می توان فروتن کرد. این نسخه از لارا زمانی که او در عقب نشینی است می درخشد و Rise of the Tomb Raider هر کاری که می تواند انجام می دهد تا آنها را با یک حریف تواناتر و یک محیط خصمانه بی امان متعادل نگه دارد.

من قبول دارم که در درجه سختی استاندارد است Rise of the Tomb Raider چالش چندانی ایجاد نمی کند، به همین دلیل، من حالت Survivor، سخت ترین سطح دشواری، را تجربه قطعی Tomb Raider می دانم. در حالی که از گرسنگی یا کم آبی نمی‌میرید، در این سختی سلامت بازیکن بازسازی نمی‌شود، پست‌های بازرسی غیرفعال می‌شوند و دشمنان بسیار کشنده‌تر هستند. همانطور که گویی این کافی نبود، بازی همچنین اشیاء قابل تعامل در محیط را به طور پیش فرض برجسته نمی کند. در حالی که می‌توانید «غرایز بقا» را در هر زمانی در طول بازی فعال کنید، کاهش سختی یک گزینه نیست، و حتی واضح‌تر نشان می‌دهد که وقتی سفر شروع می‌شود، دیگر بازگشتی وجود ندارد.

لارا کرافت روی شاخه درختی مشرف به اردوگاه دشمن در Rise of the Tomb Raider نشست.

تصویر: Crystal Dynamics/Square Enix

این افزایش دشواری مزیتی را دارد که بازی را فراگیرتر می‌کند و شما را مجبور می‌کند تا برای هر رویارویی به دقت فکر کرده و آماده شوید. تعداد انگشت شماری از آدم های بد معمولاً مشکلی ایجاد نمی کنند، اما وقتی فقط چند گلوله می تواند لارا را به زمین بخورد، همه چیز کمی هیجان انگیزتر می شود. برای یک چالش بیشتر، من تقریباً به طور انحصاری بر کشتارهای مخفیانه و کمان قابل اعتماد لارا در نبرد تکیه می‌کنم و فقط در مواقع ضروری به سلاح گرم متوسل می‌شوم.

Rise of the Tomb Raider برخی از عناصر مترویدوانیا از سلف خود همچنان برای همراهی شما در این سفر حیاتی باقی مانده اند، در حالی که جهان بازتر احساس می کند و کاوش در مناطق مختلف آن را تشویق می کند. این امر توسط یک سیستم کاردستی قوی‌تر تقویت می‌شود که شما را مجبور می‌کند بسیاری از موادی را که برای ارتقاء تجهیزات خود نیاز دارید پیدا کنید. معماهای قبر که در سرتاسر جهان پنهان شده اند به اندازه آن ها چالش برانگیز نیستند Shadow of the Tomb Raiderاما هنوز هم کار خوبی انجام دهید و همه چیز را بین غارت و برخوردهای جنگی مخلوط کنید.

سال 2013 دزدان قبر کار خارق‌العاده‌ای برای معرفی لارا به عنوان یک شخصیت انجام داد و Shadow of the Tomb Raider سنگ بنای مناسبی برای آخرین سه گانه است. اما برای من، Rise of the Tomb Raider اوج سه گانه کریستال دینامیک بود. جدا از گیم پلی چالش برانگیزش، بالا بردن روایتی محکم و پیچیده ارائه می‌کند که به ما نشان می‌دهد کهن الگوی شخصیتی باستان‌شناس بدجنس همیشه نباید حول محورهای تک خطی بچرخد.

Rise of the Tomb Raider در Xbox Game Pass موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *