یکشنبه, می 26, 2024
مقاله

Xbox Series X و S فروش با مشکل مواجه هستند زیرا مایکروسافت افت 4 درصدی در درآمد بازی ها را گزارش می دهد

این شرکت گزارش داد که درآمد بازی های مایکروسافت 4 درصد و درآمد سخت افزار ایکس باکس 30 درصد در سه ماهه مالی اخیر کاهش یافته است.

در حالی که مایکروسافت فروش کنسول‌ها را گزارش نمی‌کند و تعداد به‌روزرسانی‌شده‌ای برای مشترکان Game Pass ارائه نمی‌کند (تا ژانویه 2022 این تعداد 25 میلیون نفر بود)، واضح است که این شرکت برای فروش کنسول‌های ایکس‌باکس مشکل دارد. در واقع، فروش کنسول ایکس باکس مدتی است که با مشکل مواجه شده است. فروش Xbox Series X و S در سه ماهه مهم تعطیلات سال گذشته کاهش یافت و به نظر می رسد در سه ماهه منتهی به 31 مارس سال جاری نیز کاهش یافته است.

تنها نقطه روشن مایکروسافت افزایش جزئی 3 درصدی درآمد از محتوا و خدمات Xbox بود. این شرکت گفته است که این امر “به دلیل کسب درآمد بهتر از حد انتظار از محتوای شخص ثالث و شخص اول و رشد Xbox Game Pass انجام شده است.”

پخش خبر: آیا Zelda در Tears of the Kingdom قابل بازی است؟

پس چرا ایکس باکس مشکل دارد؟ در گزارش مالی خود، مایکروسافت بیشتر کاهش فروش سخت افزار ایکس باکس را به «افزایش عرضه کنسول» در مدت مشابه سال گذشته نسبت داد، که نشان می‌دهد هنوز برای عرضه Xbox Series X و S به مدت دو سال و نیم پس از شروع با مشکل مواجه است.

اما کاهش فروش کنسول ایکس باکس را نیز می توان به مشکلات مایکروسافت در زمینه بازی های ویدیویی شخص اول نسبت داد. استودیوی بازی‌سازی ایکس‌باکس پس از یک سری تاخیر، سال ۲۰۲۲ بسیار آرامی را پشت سر گذاشته است، و با شکست Halo Infinite، فشار بر استارفیلد Bethesda که قرار است اواخر امسال عرضه شود، افزایش یافته است تا علاقه‌مندی به کنسول‌های ایکس‌باکس و Game Pass را برانگیزد.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، نظرات دیگری را در مورد این سه ماهه ارائه کرد و فاش کرد که این شرکت رکوردهایی را برای کاربران فعال ماهانه و دستگاه های فعال ماهانه در ایکس باکس در سه ماهه سوم ثبت کرده است.

نادلا گفت: «محتوای عالی محور رشد ما است. ما اکنون از 500 میلیون کاربر منحصر به فرد در عناوین شخص اول خود عبور کرده ایم.

و من هرگز در مورد خط لوله بازی هایمان، از جمله انتشار سه ماهه چهارم Minecraft Legends و Redfall، هیجان زده نبودم.

و در حالی که مایکروسافت در طول سه ماهه تقریباً 1 میلیارد دلار از اشتراک درآمد کسب کرد، فیل اسپنسر، مدیر عامل ایکس باکس اعتراف کرد که رشد Game Pass در کنسول در طول سال گذشته متوقف شده بود و PC Game Pass در مرکز بازی قرار داشت.

با نگاهی به آینده، مایکروسافت انتظار دارد که درآمد بازی‌ها در سه ماهه مالی آینده با رقم متوسط ​​تا تک رقمی بالا افزایش یابد، با افزایش درآمد خدمات Xbox در سنین پایین تا اواسط نوجوانی که توسط Game Pass و شخص اول و شخص ثالث هدایت می‌شود. محتوا.

اطلاعات مالی پیش از خرید 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت برای Activision Blizzard است که مشروط به تایید مقررات است. سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) که امروز تصمیم خود را می گیرد، یکی از سه تنظیم کننده کلیدی در سراسر جهان است که از معامله مایکروسافت حمایت می کند، به همراه کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده و کمیسیون اتحادیه اروپا هنوز در حال بررسی هستند.

این معامله برای سرنوشت ایکس باکس حیاتی است و یک عنصر کلیدی در برنامه مایکروسافت برای راه اندازی فروشگاه برنامه های کاربردی خود برای بازی های دستگاه های تلفن همراه است. طبق قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، قوانین جدیدی در مارس 2024 پیش بینی می شود که اپل و گوگل را ملزم می کند تا پلتفرم های تلفن همراه خود را برای فروشگاه های اپلیکیشن متعلق به شرکت های دیگر باز کنند.

فیل اسپنسر ماه گذشته گفت که مایکروسافت قصد دارد از آن با پلتفرم ایکس باکس خود سرمایه گذاری کند و خرید اکتیویژن بلیزارد “شکاف ظاهری در توانایی ما را پر می کند”، با شرکت هایی مانند Call of Duty Mobile، Diablo Immortal و Candy Crush Saga. حیاتی» در جذب بازیکنان به پلتفرم جدید خود.

البته، بازی تنها بخش کوچکی از تجارت کلی مایکروسافت است. برای کسانی که به ارقام خیره کننده علاقه مند هستند، درآمد مایکروسافت در این سه ماهه 52.9 میلیارد دلار بود که هفت درصد افزایش داشت. سود 18.3 میلیارد دلاری بود که 9 درصد افزایش داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *