پنج‌شنبه, می 30, 2024
تکنولوژی

Moder Pokémon «Palworld» محدودیت‌های دسترسی قانونی نینتندو را آزمایش می‌کند

این یک روز زیبا در نسخه ToastedShoes است Palworldجایی که YouTuber در حال حاضر در آن قرار دارد شکار موجودات در “جزیره قانونی”. او در میان چمن ها می خزد و یک کشف خوشحال کننده انجام می دهد: “این را ببینید!” او فریاد می زند. “این موجود جیبی مورد علاقه من است – موش زرد برقی.” در واقع، این فقط همین است و نه چیزی بیشتر. قطعا نماد محبوبی به نام پیکاچو نیست.

مشارکت در این «مد کاملاً قانونی و قانونی» به اندازه یک انگشت وسط برای نینتندو است. چند روز پیش از آن، ToastedShoes با آپلود ویدیویی با شخصیت‌های پوکمون اصلاح‌شده، به یکی از محبوب‌ترین افراد در اینترنت تبدیل شد. Palworld. نینتندو که بازی های ویدیویی پوکمون را منتشر می کند، درخواست حذف ویدیو کرد به دلیل نقض کپی رایت یوتیوبر می گوید، اما شرکت به همین جا متوقف نشده است یک اسکرین شات در X ارسال کرد این نشان می‌دهد که چندین ویدیوی TikTok او نیز مشمول ادعای حق نسخه‌برداری بودند.

اینترنت تشویق شد Palworld از زمان انتشار بازی در سال 2021 به عنوان “پوکمون با سلاح” نامیده می شود، بنابراین فقط یک مسئله زمان بود که کسی این شوخی را به معنای واقعی کلمه دریافت کند. کل حیله ToastedShoes این است: “من برای امرار معاش، کودکی مردم را خراب می کنم.” او با کمک یک تیم مدینگ، ویدئوهایی از شخصیت های محبوب دوران کودکی ایجاد می کند که تا سر حد مرگ می جنگند. مورتال کامبتیواشکی در روستاهای بازی Resident Evil 4یا شمشیرهای نوری نوسانی جنگ ستارگان جدی: بازمانده. این بخشی از کاری است که موددرها انجام می دهند: کاراکترهایی مانند اضافه کردن توماس موتور تانک همانطور که باس در بازی های ترسناک مبارزه می کند زیرا خنده دار است.

از نقطه نظر حقوقی، این امکان پذیر نیست – اما آنچه شرکت ها نمی دانند به مقلدان آنها آسیب نمی رساند. (برخی استثنا وجود دارد. یک مثال معمولی: the کشتی بخار ویلی به گفته استفان مک آرتور، وکیل بازی های ویدیویی که به مشتریان در مورد مسائل مربوط به علائم تجاری و حق نسخه برداری مشاوره می دهد، در حالی که ویدیوهایی دارای مدهایی مانند ToastedShoes هستند. میتوانست حذف می شوند، “معمولا زنده می مانند زیرا تحت رادار هستند و دارنده حق نسخه برداری به سادگی از آنها اطلاعی ندارد.” این مورد در مورد ToastedShoes بود.

مک‌آرتور می‌گوید: «این به صلاحدید مالک حق چاپ است که اجازه دهد یا نه. “حق کپی رایت مانند قانون علامت تجاری نیست، جایی که اگر آن را اجرا نکنید، می توانید حقوق خود را از دست بدهید.”

نینتندو برای محافظت از مالکیت معنوی خود شهرت خوبی دارد Palworld در حال حاضر آنقدر برای مقایسه با پوکمون آماده شده است که حرکت های سریع برای تشخیص این دو مورد انتظار است. Nexus Mods، محبوب ترین سایت مودینگ در اینترنت، حتی اجازه نمی دهد مدهای پوکمون از ترس عواقب قانونی. (هنگامی که نینتندو برای این داستان تماس گرفت، از ارائه نظر رسمی خودداری کرد.)

راه‌های کمی برای شکایت به نفع ToastedShoes وجود دارد، اما ویدیوی اصلی او حتی واجد شرایط تقلید نیست. فقط پوکمون در آنجا بود Palworld. اما بازگشت گستاخانه آن با جزیره قانونی و موجوداتی مانند “گوسفند بافته” و “پنگوئن آبی”، حتی اگر از نظر فنی موجوداتی نباشند که از آنها تقلید می کنند، باز هم ضد گلوله نیست. Palworld یا دنیای واقعی مک‌آرتور می‌گوید، عناصر موجود در این مد، به جز تعداد کمی، احتمالاً توسط دادگاه به عنوان تقلید به رسمیت شناخته نمی‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *